Były wiceminister finansów, a obecnie szef resortu środowiska, w pierwszych słowach po nominacji zapowiedział, że jego priorytetem będzie przyspieszenie procesu poszukiwania i wydobycia gazu łupkowego.
Piotr Nieznański z organizacji ekologicznej WWF mówi w rozmowie z IAR, że Maciej Grabowski nie jest właściwym człowiekiem na właściwym miejscu. - Tu chodzi o interes gospodarczy, a nie środowiskowy. Boimy się, że resort zamieni się w ministerstwo wydobycia łupków i interesów branży energetycznej - ostrzega ekolog.
WWF zarzuca premierowi, że nie traktuje poważnie spraw ochrony środowiska. Piotr Nieznański przypomina, że przed Maciejem Grabowskim sporo problemów w resorcie. - Minister stanie przed ogromnym dylematem, bo obejmuje urząd z wieloma problemami między innymi z wprowadzaniem unijnych przepisów dotyczących gospodarki wodnej - przypomina Piotr Nieznański.
Główny geolog kraju wiceminister środowiska Piotr Woźniak już zapowiedział, że w przyszłym roku będzie możliwe komercyjne wydobycie gazu łupkowego.
Odchodzący ze stanowiska minister środowiska Marcin Korolec pozostaje w rządzie. Będzie odpowiadał za negocjacje klimatyczne.
Komentarze(46)
Pokaż:
NajnowszePopularneNajstarszeWAŻYŁY PO KILOGRAMIE ...
czas na wydobycie
gaz w polsce z polski !
Najwiekszym problemem jest mozliwosc zanieczyszczenia wod glebinowych
gazem i innymi chemikaliami i to na wiele lat. Moze sie zdarzyc, ze puszczajac
wode z kranu zamiast wody poleci gaz ktory moze sie zapalic !
Wierciliśmy do 5 tys m wiertłami z USA diamentowymi ( bardzo drogi sprzęt ) ,jednym słowem banda złodziejki w korycie.
Społeczeństwo Polskie już zapłaciło za poszukiwania i teraz powinni Polacy żyć niczym Norwegowie
Wciąż mamy szereg innych możliwości uniezależnienia się od dyktatu Ruskich.
1. Gaz łupkowy, który zmieni Polskę w Norwegię a może i w Katar /ros.Nasmork/
Jeżeli wody gruntowe będą zanieczyszczone to sprowadzimy do konsumpcji dla narodu francuska wodę Perier w butelkach.
2. W 2014 będzie oddany terminal LNG w Świnoujsciu i tam będzie dostarczany gaz z Kataru /ros. Nasmork/, którego już nie chca w USA. Niestety ceny tego gazu wynegocjowanona 20 lat po cenie ksiezycowej. Polak potrafi.
3. Dlugoterminowe dostawy gazu łupkowego w szlachetnej odmianie Cacy z USA samolotami Hercules przerobionymi na gazoloty.
4. Dostawy gazu z Nigerii gazociagiem napowietrznym. Slaba strona tej oferty jest fakt ze gazu w Nigerii jeszcze nie znaleziono.
5. Zakup od Ukrainy gazu ukradzionego Rosji. Bedzie to mozliwe jeszcze przez 3 lata do uruchomienia Gazociagu Poludniowego.
6. Przejscie na inne zrodla energii: slonce, wiatr, biopaliwa, fale morskie, chrust, wodospady, baterie, akumulatory, reczne i nożne generatory pradu itp.
Powodzenia !
Oby mieli rację!
"Szlam z odwiertów wylewaja pod miastem.
Do podsłupskiego Głobina przyjeżdżają w nocy tajemnicze pojazdy. Mieszkańcy ustalili, ze to urobek z odwiertów gazu łupkowego. Maź wylewana jest blisko ujęc wody dla Słupska"
sen z powiek spędzają im polskie łupki!! Precz z głuPOtą!! Polska jak najszybciej powinna uniezależnić się od ruskiego szantażu surowcowego!!Powinna wypiąć się na ruski gaz za który płaci 30% drożej niż inni odbiorcy!!
co dopiero bedzie jak to sie zacznie na duza skale,
czysta woda jest naszym nawiekszym skarbem i bezcenna, jesli chcecie na raka czy inne choroby cierpiec to prosze,
francja i niemcy nie na darmo nie wydobywaja tego gazu ,jedynie do celow naukowych.
Głos Pomorza dn.6 marca 2012
"Szlam z odwiertów wylewaja pod miastem.
Do podsłupskiego Głobina przyjeżdżają w nocy tajemnicze pojazdy. Mieszkańcy ustalili, ze to urobek z odwiertów gazu łupkowego. Maź wylewana jest blisko ujęc wody dla Słupska"
===
powiadomili prokuraturę, a ty powiadomiłeś, jeżeli tak to proszę o sygnaturę i numer pisma, nadawcę, adres Sądu i datę złożenia [z prezentaty]
Nasrali se w gacie, bo Unia ( SLUSZNIE!!!) wstapila na plan!
Tych "ekologow" powinniscie wyslac a ksiezyc!
Panu ministrowi nie odbieram wiedzy ekonomicznej, ale w tak specyficznej - technicznej - niech raczej buzi nie otwiera
Wierciliśmy do 5 tys m wiertłami z USA diamentowymi ( bardzo drogi sprzęt ) ,jednym słowem banda złodziejki w korycie.
Społeczeństwo Polskie już zapłaciło za poszukiwania i teraz powinni Polacy żyć niczym Norwegowie
Znam firmę z Jasła i Wołomina – ma Pan rację - Pozdrawiam
Absolwent Wydziału Ekonomiki Transportu Uniwersytetu Gdańskiego. W 1997 uzyskał stopień naukowy doktora nauk ekonomicznych w oparciu o rozprawę zatytułowaną Transformacja gospodarki a rozwój małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce na tle Węgier i Czechosłowacji. Ponadto ukończył studia na Wydziale Nawigacyjnym Wyższej Szkoły Morskiej. W latach 80. podjął pracę w Polskich Liniach Oceanicznych jako oficer pokładowy.
Pracował w Instytucie Badań nad Gospodarką Rynkową, w którym pełnił funkcję wiceprezesa. W latach 1994–2000 był wykładowcą Uniwersytetu Gdańskiego. Rozwijał Polskie Forum Strategii Lizbońskiej oraz Polskie Forum Obywatelskie. Uczestniczył w pracach nad przygotowaniem Strategii Rozwoju Kraju 2007–2015.
W marcu 2008 został członkiem Zespołu Doradców Strategicznych Prezesa Rady Ministrów. 13 listopada tego samego roku został powołany na podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów, 29 kwietnia 2013 został głównym rzecznikiem dyscypliny finansów publicznych. Z obydwu stanowisk odwołany 27 listopada 2013.
20 listopada 2013 premier Donald Tusk zapowiedział jego nominację na stanowisko ministra środowiska[1]. Urząd ten objął 27 listopada 2013 na skutek powołania go przez prezydenta Bronisława Komorowskiego.
Dajcie lepiej Bońdę do łupków– przynajmniej z AGH – on Wam wszystko wyśpiewa
Ale: aktualna metoda wydobycia niszczy środowisko. KROPKA!
Słońce, wiatr, woda... to powinno być przyszłością Polski.