SKOK-om brakuje tchu. "DGP" dotarł do finansowych danych

| Aktualizacja:

Spółdzielcze kasy mają małe kapitały i dużo złych kredytów – wynika z danych, które zdobył "Dziennik Gazeta Prawna". 

wróć do artykułu
  • ~amberfan
    (2013-06-10 11:25)
    już wycofują kasę ,więcej ludzi rano drepcze pod Skokami , daje im 2 miechy .
  • ~zła
    (2013-06-07 20:16)
    nagonka na SKOKi trwa... ja mam pozyczkę i konto w skoku, dostałem dobre warunki, jestem zadowolony, dlaczego teraz ktoś próbuje to zniszczyć??
  • ~PIS JAK NAJSZYBCIEJ DO WLADZY POLSKO RATUJ S ...
    (2013-06-07 16:29)
    TO SPRAWA POLITYCZNA ,KTOS ZA KASE OPLUWA SKOKI ,KTORE WIADOMO POMOGLY NAKRECIC I DOKONCZYC 'UKLAD ZAMKNIETY. TO ZEMSTA ZA POPIERANIE PISu. wszystko co polskie trzeba zniszczyc przejac i POdporzadkowac miedzynarodowej finansjerze. Polacy swiadomi tego ci z po i pslu uczestnicza od dawna' W TYM NIECNYM PROCEDERZE . TA TROSKA TO PO dstep i obluda.
  • ~znający temat
    (2013-06-07 12:17)
    no i bedzie jak z Amber Gold. Wydmuszka i nie ma kasy. Uciekac trzeba jak najszybciej
  • ~Wincenty Ferra
    (2013-06-07 08:41)
    Nagonka na SKOK-i wersja n-ta... To, że SKOK wypracował ćwierć miliarda złotych zysku to jest właśnie dowód, że działa uczciwie i mądrze. Banki mają zysk rzędu kilku mld na rok- czyli łupią klientów (czyli nas) bezlitośnie. Dlatego SKOK-i są tak atakowane przez obcy lobbing bankowy. Ja tam trzymam większość kasy w Kasie Stefczyka i jestem bardzo zadowolony! I wszystkim polecam.
  • ~Marios
    (2013-06-06 23:04)
    Ktoś wydaje sporo kasy, żeby z niczego robić sensacje, na każdym portalu DGP publikuje swój artykuł o niczym, napisany na domysłach. Skokom brakuje tchu ... moim zdaniem jedynie ze względu na ilość ataków rządu któremu nie podoba się, że poradziły sobie same w momencie jak banki potrzebowały wsparcia finansowego. Widzieliście film - "Układ Zamknięty" ... podobna historia. Jak to możliwe, że Polacy odnoszą sukcesy za granicą? ... bo tam docenia się przedsiębiorczych ludzi, a w obecnej sprzedanej Polsce każdy rodzimy biznes to konkurencja dla zagranicznych korporacji które kupiły sobie kukiełki w rządzie.
  • ~Kamil
    (2013-06-06 22:41)
    To chyba jakaś nagonka od dłuższego czasu oszczędzam na lokatach w skoku Chmielewskiego i nie mam żadnych nieprzyjemności. To że nie mają olbrzymich zysków jak banki to raczej zaleta.
  • ~SKOK na tak
    (2013-06-06 21:40)
    faktem jest to, że SKOKi są na rynku od 20 lat i dają radę, inne instytucje w Polsce powstawały i upadały, to może warto pomóc i wspierać a nie dobijać tylko za to że są i że część ludzi utożsamia je z PiS? Ja mam tam i konto i pożyczkę, dobrze mi i nie chcę tego zmieniać.
  • ~gosc
    (2013-06-06 13:53)
    O SKOKI sie nie martwcie ,to uczciwy BANK,a POmatoly szperaja wszedzie tam ,gdzie ludzie ich nie popieraja i nie dmuchaja w POwska trabe.
    Wezcie sie za AMBER GOld ,"Baka" i za tych co ciagneli ten samolot,to bedzie uczciwiej.
  • ~real
    (2013-06-06 13:01)
    A pisowcy nachalnie wspierają skoki - wiadomo kruk krukowi ... ;-)

    Czyżby Amber Gold reaktywacja ??
  • ~Artur
    (2013-06-06 13:00)
    SKOK-i finansują i finansują i utrzymują pis i jego gazety i rydzyka
    ciekawe na kogo pisuary będą składać jak to upadnie
    rozumien teraz dlaczego bierecki i pis tak bardzo nie chcieli aby kasy były kontrolowane. Żeby można było wałki kręcić
  • ~Jehuda
    (2013-06-06 12:53)
    Przez 20 lat nad SKOK-ami nadzór sprawowała Kasa Krajowa dowodzona przez Prezesa Biereckiego, dziś senatora i Przewodniczącego Rady Nadzorczej. Przepisy regulujące całą działalność SKOK były tworzone przez Kasę Krajową, bez kontroli kogokolwiek. Celem tych przepisów nie było uczynienie SKOK-ów bezpiecznymi, tylko wyprowadzenie z nich maksymalnej kwoty pieniędzy. Z tych to pieniędzy powstało kilkanaście firm w Polsce (TUW SKOK, TUW SKOK Życie, Asekuracja, TFI SKOK, Towarzystwo Finansowe SKOK, Spółdzielczy Instytut Naukowy G.Bierecki Sp.J., Towarzystwo Krzewienia Edukacji Finansowej, Stefczyk Leasing, Ecco Holiday, Apella i inne). Za granicą też Kasa Krajowa "ulokowała" pieniądze SKOK np. Luksemburgu gdzie powstał Holding SKOK s.a.r.l.. Tak to zamiast tworzyć kapitały w samych SKOK, kapitały wyprowadzono "na zewnątrz" SKOK, pod zarządzanie wtedy prezesa dziś senatora Biereckiego.
    W październiku roku 2012 weszła w życie nowelizacja ustawy o SKOK przekazując nadzór nad SKOK KNF. Wprowadzono nowe zasady kształtowania wyniku finansowego, podobne do bankowych. Przepisy te dotyczą tworzenia rezerw na kredyty przeterminowane i są dużo bardziej rygorystyczne od tych które SKOK-i miały przez ostatnie 20 lat. Spowodowało to konieczność utworzenia zgodnie z nowymi zasadami dużo wyższych rezerw, które obciążyły wynik. Stąd kłopoty SKOK.
    Czy SKOK-i są winne swej sytuacji, wszak Kasa Krajowa jest ich własnością. Dziś jest, ale do zmiany ustawy 75% głosów na Walnym Kasy Krajowej miała Fundacja na rzecz Polskich Związków Kredytowych (dziś Spółdzielczy Instytut Naukowy G.Bierecki Sp.J.) kierowana prze Grzegorza Biereckiego.
    Było więc w SKOK-ach jak Bierecki chciał. Dziś jest On zamożnym człowiekiem, senatorem. Jest bezpieczny, popiera go Kaczyński, choćby dlatego że zatrudniał kiedyś zięcia swego brata, Prezydenta(pierwszego męża córki Lecha). To oczywiście zwykły przypadek.
    Dziś krzywo patrzy otoczenie na nie najlepsze wyniki SKOK, rozumiem. Czy kury ponoszą odpowiedzialność za działania lisa?
  • ~MMMMMMMMMMMM
    (2013-06-06 12:07)
    Nagonka na skok-i ciąg dalszy... O ile się nie mylę, to SKOK-i funkcjonują już ponad 20 lat na rynku i zawsze było dobrze. Super wyniki, mnóstwo klientów, ciekawa, nawet najlepsza oferta depozytowa, pożyczkowa itd... A tu proszę, nasi "Władcy" niweczą wszystko to, na co pracowały te firmy. Za niedługi czas będziemy oglądać program PAŃSTWO W PAŃSTWIE z udziałem pokrzywdzonych SKOK-ów.
    Banki padają na twarz, więc trzeba dobrać się do Kasy w skok'ach ...
  • ~bartek
    (2013-06-06 11:15)
    Tak jak pis. Ładna obudowa a w środku ******
  • ~hoop
    (2013-06-06 11:08)
    Skoki są złe, bo polskie, stocznie są za to dobre, bo już ich nie ma.
  • ~patriota
    (2013-06-06 10:57)
    Lapy precz od SKOKów - tam jest wyłącznie polski kapitał a zyski zostają w polsce , w przeciwieństwie do innych banków . A kto myśli inaczej to niech się w łeb walnie. Pozdrawiam polaków.
  • ~bertsi
    (2013-06-06 10:53)
    Lemingi rechoczą, że SKOK-i mają za małe zyski, czy za mało łupią swoich klientów.
  • ~jedrek
    (2013-06-06 10:42)
    Re: tw
    Nie transferuja za granice tylko bezposrednio do PiSu
  • ~jedrek
    (2013-06-06 10:40)
    Finansowanie PiSu, zatrudnianie pisowskich pociotkow i katastrofa gotowa.
    Amber Gold to nic przy kaczej mafii. Tak czy owak bedzie winna platforma.
  • ~skoki to pisdzielskie oszustwo......
    (2013-06-06 10:29)
    amber to śmieszny chichot... Za chwilkę zobaczycie co ta korporacja potrafi.

Może zainteresować Cię też: