Wiosną rozpocznie się przebudowa Bulwarów Wiślanych. Z kolei drogowcy zapowiadają oddanie do użytku części południowej obwodnicy Warszawy od węzła w Konotopie do ulicy Puławskiej. Miasto ma mniej pieniędzy na remonty i modernizację ulic. Szefowa Zarządu Dróg Miejskich Grażyna Lendzion zapowiada, że cięcia dotknęły między innymi modernizację sygnalizacji świetlnej. Na ten rok zaplanowano budowę nowej sygnalizacji tylko na ulicy Emilii Plater. Z powodu pustej kasy na rok 2014 przesunięto modernizację oświetlenia w ciągu ulic Wiertniczej i Przyczółkowej.

Reklama

Spore utrudnienia czekają mieszkańców Warszawy, który korzystają z transportu szynowego. Tramwaje Warszawskie zapowiadają na ten rok modernizację kilku odcinków torowisk. Chodzi między innymi o remonty w Alejach Jerozolimskich, Alei Jana Pawła II oraz na torowisku przy ulicy ks. J. Popiełuszki. Jednak Robert Grzywacz z Tramwajów Warszawskich zapewnia, że terminy prac zostały tak wybrane, żeby warszawiacy w najmniejszym stopniu odczuli utrudnienia. Krótkie remonty zaplanowano na weekend majowy, natomiast dłuższe prace będą prowadzone w czasie letnich wakacji.

W tym roku rozpoczną się dwa remonty, które dadzą się we znaki mieszkańcom miasta. Zamknięty zostanie most Grota - Roweckiego. Modernizacja czeka też estakady na Moście Łazienkowskim. Co więcej, w czasie przerwy wakacyjnej kolejarze chcą częściowo zamknąć Most Średnicowy. Jak mówi Jan Telecki z Polskich Linii Kolejowych, remont będzie podzielony na dwa etapy. W tym roku zostaną zmodernizowane tory podmiejskie, w przyszłym - dalekobieżne. Kolejarze czekają na pieniądze, które pozwolą sfinansować impregnację mostu. Ma ona chronić konstrukcję przed korozją.

Remont Mostu Średnicowego spowoduje, że pociągi będą mogły jeździć w tym rejonie o co najmniej kilkanaście kilometrów na godzinę szybciej. Kolejarze chcą też zmodernizować kilka innych odcinków torów przebiegających przez stolicę.