Polska w niechlubnej czołówce. Firmy padaja u nas jak muchy

| Aktualizacja:

Polska na czele europejskich państw, w których upada najwięcej przedsiębiorstw. Z raportu firmy Euler Hermes wynika, że w 2012 roku zbankrutowało 941 spółek - to blisko o 1/3 więcej niż rok wcześniej.

wróć do artykułu
  • ~bogdan
    (2013-01-29 21:29)
    a ja powiem tak...--popieram rzad Tuska, poniewaz tenze rzad stal sie przyczyna mojego pobytu poza granicami naszej ojczyzny i dzieki temu wiedzie mi sie o lata swietlne lepiej N ASZ SZANOWNY PREMIER przyczynia sie do tego ,iz Polacy zmuszeni sa poprostu polepszac sobie zycie i siegac dalej w polowach za chlebem,wiec ,kochani rodacy ,nie jest tak zle,wyjezdzajmy za grance,poznawajmy nowe miejsca i ludzi i zarabiajmy o niebo lepsze pieniadze a bedzie git,a nasza ukochana OJCZYZNE odwiedzajmy i pomagajmy naszym rodzicom przezyc
  • ~BAJ
    (2013-01-16 19:43)
    a jak ma być pod rządami złodziei ,kolesi i ludzi niekompetętnych
  • ~S.dziadek
    (2013-01-14 12:58)
    NO! Dopiero premier ma się z czego cieszyc.
  • ~kustish
    (2013-01-13 19:02)
    Z drugiej strony dla mikroprzedsiębiorstw ruszył program poręczeń unijnych Jeremie (FM Bank bodajże to obsługuje) i to dla nich jest szansa na rozkręcenie działalności.
  • ~Rf.
    (2013-01-10 23:50)
    JAK TAK LUDZIE MOGLISCIE DWA RAZY Z BARANIEC TO SIE W GLOWIE NIE MIESCI. NO ALE CO ZROBIC OGLADANIE TVN- CZY INNYCH GADZINOWSKICH TELEWIZJI A NIE WYCIAGNIECIE Z TEGO WNIOSKU DO TEGO DOPROWADZA.
  • ~wacek
    (2013-01-10 21:34)
    a ja radzę sobie. Ubrania mam, zawsze kupuję w ciucholandzie i to w dzień przed dostawą wtedy najtaniej, koszule kupiłem po 2 zł, kurtkę za 7, buty za 5, ale buty trzeba muchozolem psikac bo można grzybek złapać, majtki dla Jolki po 1zł niemieckie i stanik nawet firmy francuzskiej Triumph za 1zł. Wódę w monopolowym nie kupuję bo boję się metanolem zatruć się a biorę na mecie muzgojob po 1zł za kielicha. Tak ładnie ubrani idziemy z Jolką do kawiarni w Galerii handlowej, zajmujemy dobre miejsce i kupujemy jeden soczek za 2 zł i pijemy z przyniesionym swoim wyskokowym. A w domu smalcem chlebek smarujemy, chlebek kupuję w piekarni za 70grosze nieforemny. A w domciu w piecyku napale starymi meblami darmowymi z ogłoszenia. Dobrze nam z Jolką !
  • ~antypalitusk
    (2013-01-10 18:10)
    A Hrabia pęcznieje na buzi i ma się super koło swojej beczułeczki a naród na trawkę.Sprzedają nas na pniu.Niemcy nie muszą wjeżdżać czołgami tylko mercedesami i w krawatach,a Polacy do śmietników wybierać to co Niemcy wrzucą do nich.Tusk i jego świta będą z nas rechotać że wykołowali cały naród.
  • ~@manfred
    (2013-01-10 18:06)
    A jeszcze nie tak dawno czytałem opinie,że POLSKA najlepiej w Unii stoi.
    Kryzys się nas nie ima.Możemy być przykładem ,jak zarządzać gospodarką.
    I TYLKO takie pozytywne opinie powinne być publikowane. Bo pozytywne opinie
    kształtują poprawne myślenie społeczeństwa i tworzą dobry image POLSKI .
    I rządzący mają satysfakcję,że prowadzą nasz kraj ku świetlanej przyszłości.
    "Aby POLSKA rosła w siłę- a ludzie żyli dostatnio." -jak za czasów PRL-U.
  • ~ed222
    (2013-01-10 18:05)
    A NA CO CZEKAJĄ -m ł o d z i - zdolni - w y b o r c y P O???
  • ~Mieszko
    (2013-01-10 16:45)
    NIEMOŻLIWE - na zielonej wyspie takie rzeczy się dzieją? To chyba ktoś wyjątkowo złośliwy, chce oczernić naszego ukochanego, pierwszego trampkarza III RP.
  • ~LEON
    (2013-01-10 16:42)
    UWAGA - UWAGA - UWAGA - ii jeszcze raz UWAGA Prowadząc biznes - biznes - biznes w POLSCE to kara - kara - kara na wszystko brakuje kasy zaległości płatnicze ma każda firma a jak chcesz w czasie płacić za wszystkie zobowiązania to i tak w następnym m- cu zabraknie ci kasy Najlepiej być na etacie i o połowie kłopotów mniej Małe i średnie firmy mają jeszcze większe kłopoty Szanowni rodacy dokąd mi idziemy idziemy w biedę lat 20 i 30
  • ~smutna
    (2013-01-10 15:25)
    jak moze być dobrze w kraju gdzie za pomyłkę o 3 grosze kaze się wysoko a wielkie złodziejstwo umarza i nic sie nie stało Polacy!! z najdrozszego na swiecie bubla stadinu nie ma skłądek w zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzusie!!czyli tylko POlitycy będą miec emeryturzyska WIELKIE Jak polskie przekręty!!!
  • ~POlka
    (2013-01-10 15:12)
    ciemniaki i naiwniaki a kto wam wszystkim obiecal ,ze będzie dobrze? miała kwitnąc POlityka prozłodzieska i prowyzyskowa i jest !!o co wam teraz chodzi? Politycy i arcyzłodzieje mają się dobrze a co kogo obchodzi reszta ? reszta to nieudacznicy dla Tuskoobozu pracy ..wszystko idzie zgodnie z planem PO ...PO to najgorsza rzecz jaka mogła się Polsce przytrafic od epoki sredniowiecza
  • ~Roderyk.
    (2013-01-10 14:22)
    Donio,Bonio i Vincencio tak kierują,tak sterują w mig Doline SZczęścia sprokórują. Idzie wiosna-zielonej trawy będzie wbród !
  • ~iks
    (2013-01-10 14:13)
    bankowiec,naucz się czytać ze zrozumieniem.
  • ~bankowiec
    (2013-01-10 13:54)
    iks piepszysz bzdury jak jeszcze nikt! Gdzie ty masz te polskie banki i ile?Nie czaisz ,że to idzie pod dyktando?
  • ~swiss made
    (2013-01-10 13:53)
    polskie firmy maja przestac istniec.NIech wszystko tak idzie od najmlodszych lat:mamo,mamo,ja chce ogladac tylko reklamy.A poniewaz europalet-polski szlagier eksportowy tam nie widac-wiec kupowac zagraniczne,tanie badziewie.
    Juz was stary maoista Barroso dostanie do galopu-a ma wiernych kompanow nad Wisla:PO,PiS,PSL,SLD-oto cala "elita" okraglego stolu.
    Zabioro wam wszystko,wygnaja z kraju,reszte mozecie sami dopowiedziec.
    Badzcie nadal glupcami i myslcie ,ze Kalkstein wam nieba uchyli.
  • ~Wiesław
    (2013-01-10 13:42)
    Donald dorżnie całą gospodarkę , a ludzi puści w skarpetkach.
  • ~emigrant zarobkowy
    (2013-01-10 13:34)
    Aby ratować przedsiębiorców i jego firmy powinniśmy pracować rok za darmo a po tym czasie jak firma będzie miała zysk zostanie wypłacone wynagrodzenie dla pracowników. Ktoś może podpowie takie zmiany premierowi!
  • ~ja
    (2013-01-10 13:21)
    Firmy padają jak muchy nie z własnej winy bo wnoszą własny majątek z nadzieją że zwróci im się w przyszłości lecz mylą się bo prawo ustalone przez nasz rząd jest ustawione tak że firmy plajtują gdyż oszukuje się je , obietnice rozwoju budownictwa na 20 lat , podpuszczanie do kierowania na studia techniczne budowlane , otwieranie firm budowlanych bo są przyszłością a za dosłownie rok robi się wszystko żeby doszło do upadku tego sektora. Dokładnie w 2009 roku obwieszczano te wielkie nadzieje i obiecano rozwój.Gdzie my żyjemy i po co taki cwaniacki rząd który działa przeciwko obywatelom , po co głosujemy na tych panów ,po to aby dobrze im się żyło a my mamy przez to zostać dziadami.

Może zainteresować Cię też: