Ile mamy gazu z łupków? Raport polskich geologów

| Aktualizacja:

Państwowy Instytut Geologiczny przedstawił raport o zasobach polskiego gazu łupkowego.Zasoby są dużo mniejsze, niż szacowali amerykańscy eksperci. Zdaniem polskich naukowców to i tak wystarczy, by zaspokoić polskie potrzeby przez kilkadziesiąt lat.

wróć do artykułu
  • ~Edyward
    (2012-03-21 13:31)
    DZISIAJ PROTEST
  • ~Jaka jest prawda o łupkach?
    (2012-03-21 15:39)
    W przesłanym PAP oświadczeniu minister skarbu Mikołaj Budzanowski zwraca uwagę, że raport Państwowego Instytutu Geologicznego oparty na podstawie danych z kilkudziesięciu odwiertów poszukiwawczych, z których ostatni został wykonany 20 lat temu.
  • ~thomas
    (2012-03-21 14:13)
    bogate firmy zaplacily komercyjnym gazetom by rozpowszechnic rzekoma smutna informacje majaco na celu zasmucic i przygnebic polakow by wiecej nie drazyli i nie poglebiali tego tematu. To jest biznes i zaplaca kazda cene nie patrzac na ludzi oby zagarnac z tego jak najwiecej. Kupic mozna dzis WSZYSTKO I WSZYSTKICH !
  • ~CZYSTA PROPAGANDA
    (2012-03-21 14:32)
    PROPAGANDA SUKCESU TYM RAZEM NAKRECANA PRZEZ PaństwowY Instytut Geologiczny. A JA WAM MOWIE, ZE POLSKA NIE MA ZADNEGO GAZU Z LUPKOW TYLKO GAZ Z PRZEWODU POKARMOWEGO PO ZJEDZENIU POSLKICH SPECJALOW. TO TAK JAKBY SLEPY MOWIL ZE TERAZ WIDZI PRZEZ USZY.
  • ~spokojny_obserwator
    (2012-03-21 14:26)
    "Państwowy Instytut Geologiczny przedstawił raport o zasobach polskiego gazu łupkowego.Zasoby są dużo mniejsze, niż szacowali amerykańscy eksperci. " - Jak widać w IIIRP wszechobecne jest lobby zagraniczne, w tym przypadku rosyjskie i niemieckie, którym to krajom okropnie szkodzi wszystko, co czyniłoby Polskę niezależną na jakimkolwiek polu! A w energetyce, wojskowości w szczególności! Ludzie! Wy już Polskę pozwoliliście przehandlowaćź okrągłostołowej mafii!
  • ~radio ma RYJA
    (2012-03-21 14:30)
    Wiemy ze masz CHAMSKIEGO RYJA - POmatolski tluku!

    Nie POtrzebujesz sie oglaszac!!
  • ~John Wayne
    (2012-03-21 14:34)
    Ciekawe kogo beda łupic
  • ~Mb
    (2012-03-21 14:39)
    Co to znaczy "wyszła na jaw" ? Ktoś ją ukrywał ???
    Pie...leni manipulatorzy
  • ~Sam
    (2012-03-21 14:39)
    To jest wspaniała wiadomość .Jesteśmy teraz pewni że mamy ten gaz i wystarczy go na ponad 50 lat naszego zapotrzebowania.Jak najszybciej zacznijmy go wydobywać.
  • ~drooid
    (2012-03-21 15:11)
    Skoro ci z PIG sa madrzejsi od Amerykanow, to dlaczego to Amerykanie wiedza jak ten gaz wydobywac, a nasi nie?
    Wnioskowac mozna, ze i oceniac zloza tez potrafia lepiej jednak Amerykanie, a nasi jednak nie za bardzo.
  • ~ajax
    (2012-03-21 15:17)
    Ruskie kacapy nie odpuszczą, bedą robic wszystko, żeby zablokowac wydobycie gazu łupkowego w polsce, a niestety ruskich agentów wpływu i pożytecznych idiotów w naszym kraju jest wielu.
  • ~Karol
    (2012-03-21 16:09)
    Juz się zaczyna pranie mózgu!!!
  • ~oszołom smoleński
    (2012-03-21 13:43)
    Amerykanie mówili 5,6 bln metrow sześciennych a teraz ma być tylko 750 mld ???

    Już Tusk i PO-wska mafia ukradła resztę !!
  • ~książe
    (2012-03-21 16:26)
    ciekaw jestem ile te kacapskie śpiochy kasuja za swoje usługi? żeby ocenić zasoby gazu łupkowego w prl trzeba wykonać około 1000 odwiertów. do tej pory wykonano ich około 20 a te kacapskie sługusy już wiedza że tego gazu nie ma
  • ~OBYWATEL POLSKI
    (2012-03-21 16:35)
    ILU BEDZIE W RADACH NADZORCZYCH KOLESI Z OBECNEGO SEJMU
  • ~realista
    (2012-03-21 16:58)
    Prawda którą zrobiono na zlecenie PO taka prawda =g*****o prawda
  • ~vp
    (2012-03-21 18:19)
    Co na to Jarosław Wielki ,znów mu się nie udało rzucić Rosji na kolana przed swoim majestatem - cos okropnego panie Jarosławie.
  • ~Anna2
    (2012-03-21 19:47)
    A wszystko to ,zeby narodek czasem nie zamarzył o tanim gazie! Na podstawie ilu odwiertów to ocenili? Do niedawna nawet nie wiedzieli ,że ten gaz mamy. Teraz wiedzą ile. No geniusze !
  • ~pogonić czerwonych
    (2012-03-21 22:32)
    Gazu to może i nie mamy albo mamy, powiercimy więcej, to się dowiemy ale putinowych agentów to mamy całe pokłady, złoża, sterty, całe góry agentów.

    Car rządzi.
  • ~Układ Warszawski
    (2012-03-21 22:40)
    No, no, no ,od jutra Amerykanie zaczną od nas uczyć się o łupkach, może nawet kilka licencji i patentów kupią od PIG. Jeśli nie gaz to może wiedzę i myśl techniczną będziemy eksportować.
    Maładcy, maładcy z PIG, pokazać niedouczonym yankesom gdzie ich szereg. W szacowaniu to my jesteśmy światową POtęgą.

Może zainteresować Cię też: