Główny Geolog Kraju ujawnia: Mamy mniej gazu z łupków niż myśleliśmy

| Aktualizacja:

Sypią się plany stworzenia gazowego eldorado. Zdaniem Głównego Geologa Kraju w Polsce jest znacznie mniej gazu łupkowego, niż początkowo prognozowano. Jego zdaniem wciąż jeszcze jednak jest nadzieja, że uniezależnimy się od Rosji.

wróć do artykułu
  • ~jan
    (2012-03-21 14:42)
    A moze to mak opracowal ten raport
  • ~rezerwa
    (2012-03-14 22:49)
    ZA TO W MOZGU I NIE TYLKO MAMY GAZU WIECEJ. TAK MOZNA KROTKO WYSMIAC TE WIESCI.
  • ~rezerwa
    (2012-03-14 20:11)
    ALE ZA TO MAMY CUDOKA I TEN JEGO POPAPRANY PROFESJONALIZM W MINISTERSTWACH.
  • ~CH4
    (2012-03-12 07:42)
    Mówią że jest mniej gazu ale ile mniej to już nie >Może 1 m3 może 2 ? tu chodzi aby przy ustaleniach kosztów wydobycia wykazać że się nie opłaca i koncesje powinny być za darmo a że potem okaże się że jest więcej to już nikt nie będzie pamiętał ,pytał .
  • ~zorro
    (2012-03-12 03:56)
    ...a czyim lobbystą jest pan Wożniak ..??
  • ~xyz
    (2012-03-11 21:47)
    Ale nadal DUŻO! Nam wystarczy na usamodzielnienie się od Ruskich!
  • ~CeeL
    (2012-03-11 21:46)
    Ale może być także odwrotnie. Mamy DUŻO GAZU, A MNIEJ FACHOWCÓW OD JEGO OSZACOWAŃ.
  • ~StJ
    (2012-03-11 19:11)
    Z to nie brakuje nam głupków!! Indyk też myślał o niedzieli... Wybory 2007 były grobem dla Polski!!
  • ~dsg
    (2012-03-11 18:38)
    Szkoda tylko Niemców ... oni bardzo liczyli na ten Polski Gaz. Oczywiście my byśmy i tak nie mogli go używać bo mamy kontrakt z ruskimi przez następne 30 lat. Musimy kupować drogi gaz od ruskich, oczywiście możemy go sobie w powietrze wypuszczać lub podpalić ale kupować MUSIMY bo Putin nie da siękręcić.
  • ~Wlek
    (2012-03-11 17:30)
    Ten geolog skumal sie Gazpromem
  • ~+++
    (2012-03-11 16:11)
    Temu rządowi uwierzyć może tylko kompletny idiota.
  • ~książe
    (2012-03-11 14:43)
    kto nam podprowadził resztę naszego gazu łupkowego? tusk? pawlak? a może ci eseldowcy pozostajacy na służbie w gazpromie?
  • ~abc
    (2012-03-11 14:15)
    Całe szczęście. To znaczy, że demokrację już mamy i nikt nie musi nam jej wprowadzać...
  • ~zoro
    (2012-03-11 12:43)
    to kłamstwo!condonki rozdzieliły już zyski z gazu głupkowego i będziemy mieli raj na ziemi.
  • ~ROMANK
    (2012-03-11 10:52)
    MNIEJ GAZU I WSZYSCY POLACY IDJOCI
  • ~ala
    (2012-03-11 10:50)
    A już "biedne " emeryty to wszystko chciały przeżreć.
  • ~Zbigniew
    (2012-03-11 10:50)
    Z GAZEM JEST TAK JAK Z AFERA SOLNA CZY JAJECZNA. JEDEN MOWI ZE SZKODZI DRUGI ZE NIE. KOMU WIERZYC? JEZELI NIE MA PEWNOSCI LEPIEJ NIE JESC NIE PIC I NIE WYDOBYWAC, BO ZAWSZE WLEWANIE DO ZIEMII CHEMIKALIOW JEST RYZYKOWNE.
  • ~Zbigniew
    (2012-03-11 10:45)
    NA POCZATKU ELDORADO GAZOWEGO PROSZE POROWNAC CENY ZA LICENCJE NA POSZUKIWANIA W POLSCE A W BULGARI, CZY RUMUNI, GDZIE BODAJZE BYLY MINIMUM TRZYKROTNIE WYZSZE.
  • ~Maya
    (2012-03-11 10:36)
    To cudowna wiadomość. Poczytajcie sobie matoły o tym, jaki wpływ na środowisko ma wydobycie gazu łupkowego metodą szczelinowania, a potem kibicujcie Amerykanom.
  • ~leo
    (2012-03-11 10:17)
    "Przypomniał, że w poszukiwaniu gazu łupkowego wywiercono dotychczas tylko trzynaście otworów, a naprawdę wiarygodne dane o wielkości złóż będzie można uzyskać dopiero po co najmniej 100 odwiertach. 13 prób to jest bardzo mało - podkreślił." - to dlaczego sam sobie zaprzecza i twierdzi, że gazu jest znacznie mniej niż zakładano na początku, coś tu ewidentnie śmierdzi

Może zainteresować Cię też: