Wielka wyprzedaż w PKP. Osiemset przetargów

| Aktualizacja:

PKP SA ma ogłosić w tym roku ponad 800 przetargów na sprzedaż nieruchomości o łącznej wartości przekraczającej 700 mln zł - wynika z danych ministerstwa transportu. Kolejarze szacują, że wpływy ze sprzedaży nieruchomości wyniosą w tym roku ok. 300 mln zł.

wróć do artykułu
  • ~Whatever
    (2012-01-29 18:27)
    strasznie śmierdzi tu pisioctwem

    fuj!
  • ~alek
    (2012-01-29 16:14)
    Klasyczny przykład przekrętów niektórych ludzi spod znaku PO. Doprowadzić do granicy bliskiej bankructwa i następnie za przysłowiowe grosze sprzedawać po kawałku , ogłaszając na lewo i prawo , że to dla uzdrowienia przedsiębiorstwa PKP.
  • ~ds
    (2012-01-29 18:16)
    Na przełomie lat 2000/2001 wyprzedano majątek narodowy z bankami na czele za kwotę 34 mld złotych. Wówczas wydawało się, iż jest to gigantyczna suma, ale nie uchroniła ona naszego kraju przed dziurą budżetową i kryzysem. Podobnie będzie i teraz, nawet gdyby miał się sprawdzić wielce optymistyczny scenariusz Ministerstwa Skarbu, iż uda się pozyskać z tej sprzedaży aż 36,7 mld zł w latach 2009-2010. Dziura budżetowa w resorcie Rostowskiego wyniesie i tak ok. 100 mld zł. Dobry gospodarz powinien zrobić przed sprzedażą rachunek zysków i strat. A przyszłość wcale nie rysuje się różowo. Kiedy już wszystko sprzedamy, pozbawiając się jakichkolwiek rezerw na przyszłość, to z czasem zmuszeni będziemy przekazać w prywatne ręce Zamek Królewski w Warszawie, Kolumnę Zygmunta, Wawel, Wielkie Jeziora Mazurskie, Śląsk z jego „czarnym złotem”, być może nerki polskich obywateli... W końcu będzie usiłował sprzedać się rząd z Tuskiem na czele. Tylko, kto go będzie chciał kupić?
  • ~Anty H
    (2012-01-29 17:28)
    Mysle ze Tusk ma zamiar zlikwidowac PKP i Polske beda obslugiwac Niemcy.A za 3 lata Slask i Kaszeby odlacza sie od Polskie.Wszystko to dzieki idiotom na dopalaczach.Tusk okej,a Kaczynski be.Strategia Tuska.Jeszcze beda plakac pajace z dopalaczami.jak beda podcierac tylki niemkom i francuzkom.
  • ~sem
    (2012-01-29 17:28)
    Wiadomo przecież,że w latach następnych już zadłużenia nie będzie za co spłacać ale liczy się tu i teraz przecież.10% z700mln na łapówki jak ktoś tu już mądrze pisal skapnie i tylko o to chodzi.
  • ~bruno
    (2012-01-29 17:05)
    Jak już niewiele zostało do zrobienia przekrętu,Kolej na kolej a potem jeszcze zostanie tylko ?
    No co ?
    A no las,I jaśniepaństwo będzie tam polowało.A my będziemy co najwyżej płacić za wejście do dóbr jaśniepaństwa .Dlaczego nikt nie sprawdza majątków ludzi związanych z przetargami.Tych bezpośrednio jak i ich szefów w rzążdzie
    NÓŻ SIĘ W KIESZENI OTWIERA
  • ~Frontmeni szaleją
    (2012-01-29 17:02)
    Kręcenie lodów na całej linii ! Potwierdzają się słowa Sawickiej. Dlatego posłance włos z głowy nie spadł.
  • ~kazik102
    (2012-01-29 16:56)
    Proponuję zaorać i posadzić kwiatki na terenach PKP, a zwłaszcza na torach. A dworce zamienić na dyskoteki lub domy, tej no, kultury. Po co nam kolej? To przeżytek. Średniowieczna Polska ma przeciesz transport oparty na osłach!
  • ~Tofik
    (2012-01-29 16:56)
    re Stif. Nie zatkało, tylko teraz wiadomo dlaczego na forum tak jedziesz na PIS, środku kapusty. Jedno jest pewne, że od chwili kiedy kupiłeś ten dworzec masz gacie pełne ze strachu, że PIS powróci do władzy. Nie zazdroszczę ci tego ustawicznego smrodu.
  • ~i tyle
    (2012-01-29 16:52)
    Jak już Tusk wszystko sprzeda, to zostaniemy jeszcze my . Będziemy sprzedawani jako niewolnicy.
  • ~CZYTELNIK
    (2012-01-29 16:28)
    800 przekrętów - zwanych przetargami - za 700 milionów złotych! Zwyczajowa dola pod stołem dla pań i panów prezesów to 10 procent, a więc minimum 70 milionów! Wprowadzili ten mafijny System 22 lata temu, do codziennej praktyki, Ojcowie Liberałowie IIIRP, nadal opłacani gigantycznymi pensjami - Jan Krzysztof Bielecki i Janusz Lewandowski. Bliscy przyjaciele Tuska, prowadzeni i sterowani wtedy przez doświadczonych speców z PRL-owskich służb specjalnych...
  • ~wim
    (2012-01-29 16:36)
    Niech sprzedadzą jeszcze tory na złom najlepiej po 10 gr. za kilo. Niemcy za tyle kupią wszystko. Będzie spokój w temacie kolei. Będzie się można wziąć za Lasy Państwowe. Wyłączając leśniczówki, bo te Platformiarze wezmą w nagrodę za sprawną prywatyzację.
  • ~Juliś
    (2012-01-29 16:10)
    Mordo ty moja! Jakaś ty dzisiaj uśmiechnięta! To nic nie szkodzi, że z lekka umazana konfiturami. :)
  • ~deo et patriae
    (2012-01-29 14:39)
    Za wyprzedaż za grosze majątku Narodowego należy się przysłowiowa " kula w łeb"!!, dalej śpicie chochoły a w czasie waszego snu dokonuje się rozbiór Polski!!, tylko potem kolejarze nie krzyczcie że coś wam się należy, to dzięki waszemu spokojowi ten rozbiór i złodziejstwo się dokonało!!
  • ~tylko pytam
    (2012-01-29 12:51)
    A kiedy reszta POlski na sprzedaz???
  • ~abc
    (2012-01-29 14:30)
    Wiesiu13 ty i twoje WSIarze ubeckie macie zapewnione za 50% bo niby klient z Kataru się wycofa. Tak sprzedaliście Polskę. Następne do likwidacji . Żydki z POd
    ciemnej gwiazdy mają zapewnione.
  • ~POważne przewały idą
    (2012-01-29 14:31)
    no to czas na kolejną odsłonę PO-wskich wałków na kilkaset baniek. afery się oczywiście ukróci bo od czego jest POseł sekuła i reszta bandy gangsterów.
  • ~>>>>>>> Zibi <<<<<<
    (2012-01-29 14:13)
    MAFIA -tuska SPRZEDA WSZYSTKO ZA GROSZE DLA pana ...
  • ~Stif
    (2012-01-29 14:19)
    Kupiłem 3 ha działkę z dworcem kolejowym za 5 tyś zł. Zatkało głąby?
  • ~zbk44
    (2012-01-29 13:16)
    sprzedać wszystkie "glajzy" i wprowadzić dyliżanse ... gdzie my jesteśmy...

Może zainteresować Cię też: