Wielka wyprzedaż w PKP. Osiemset przetargów

| Aktualizacja:

PKP SA ma ogłosić w tym roku ponad 800 przetargów na sprzedaż nieruchomości o łącznej wartości przekraczającej 700 mln zł - wynika z danych ministerstwa transportu. Kolejarze szacują, że wpływy ze sprzedaży nieruchomości wyniosą w tym roku ok. 300 mln zł.

wróć do artykułu
  • ~Adalbert
    (2012-01-29 12:47)
    Czyli ludzie co protestowali w Warszawie 26 bm jak krzyczeli "Donald Tusk gdzie masz mózg" mieli racje? Ja się tego spodziewałem już kilka lat wcześniej, ta zapaść na PKP to stara metoda jeszcze chyba Lewandowskiego najpierw zgnoić potem sprzedać za grosze byle nie było polskie. Piąta kolumna działa i pustoszy nadal. Ciekawe jak długo jeszcze. Czy polski debilizm ma kres czy nie?
  • ~Tofik
    (2012-01-29 12:51)
    Jak czytam, że coś przejdzie do spółek to diabli mnie biorą. Przecież PKP jako firma państwowa nigdy nie miała własności, mogła być najwyżej władającym terenów Skarbu Państwa. Tereny które są zbędne dla PKP na prowadzenie działalności statutowej powinny być natychmiast zlicytowane, a osiągnięte w ten sposób pieniądze przeznaczone na rozwój infrastruktury kolejowe. Oczywiście nawet jeden grosz nie powinien trafić do Łysego, bo odda eurokołchozowi, albo zmarnotrawi w inny sposób.
  • ~tylko pytam
    (2012-01-29 12:51)
    A kiedy reszta POlski na sprzedaz???
  • ~Adam
    (2012-01-29 12:58)
    Wyprzedaż na 700 mln przy zadłużeniu kilkumiliardowego zadłużenia PKP SA to pewnie pomysł Nowaka na prezenty dla kolesi z PO. A naiwny lud będzie spłacał długi polityków.
  • ~kontakton
    (2012-01-29 13:00)
    O będzie raj dla przekrętów...Z PO SLD ...ha.ha.ha
  • ~Tofik
    (2012-01-29 13:12)
    re Adam. Suma POdana przez Dziennik powinna mieć jeszcze co najmniej dwa zera, ale jak się chce coś opchnąć bokiem to się podaje stukrotnie zaniżoną wartość. Przetargi powinny być jawne, a pieniądze wystarczyły by na przebudowę całej infrastruktury kolejowej i nie tylko.
  • ~zbk44
    (2012-01-29 13:16)
    sprzedać wszystkie "glajzy" i wprowadzić dyliżanse ... gdzie my jesteśmy...
  • ~Wiesio13 bicz na PISiory
    (2012-01-29 13:37)
    Kurski i inni z PIS... juz sie wypytywali czy maja lesniczowki z jeziorem za 25 000 zl...
  • ~>>>>>>> Zibi <<<<<<
    (2012-01-29 14:13)
    MAFIA -tuska SPRZEDA WSZYSTKO ZA GROSZE DLA pana ...
  • ~Stif
    (2012-01-29 14:19)
    Kupiłem 3 ha działkę z dworcem kolejowym za 5 tyś zł. Zatkało głąby?
  • ~abc
    (2012-01-29 14:30)
    Wiesiu13 ty i twoje WSIarze ubeckie macie zapewnione za 50% bo niby klient z Kataru się wycofa. Tak sprzedaliście Polskę. Następne do likwidacji . Żydki z POd
    ciemnej gwiazdy mają zapewnione.
  • ~POważne przewały idą
    (2012-01-29 14:31)
    no to czas na kolejną odsłonę PO-wskich wałków na kilkaset baniek. afery się oczywiście ukróci bo od czego jest POseł sekuła i reszta bandy gangsterów.
  • ~deo et patriae
    (2012-01-29 14:39)
    Za wyprzedaż za grosze majątku Narodowego należy się przysłowiowa " kula w łeb"!!, dalej śpicie chochoły a w czasie waszego snu dokonuje się rozbiór Polski!!, tylko potem kolejarze nie krzyczcie że coś wam się należy, to dzięki waszemu spokojowi ten rozbiór i złodziejstwo się dokonało!!
  • ~Juliś
    (2012-01-29 16:10)
    Mordo ty moja! Jakaś ty dzisiaj uśmiechnięta! To nic nie szkodzi, że z lekka umazana konfiturami. :)
  • ~alek
    (2012-01-29 16:14)
    Klasyczny przykład przekrętów niektórych ludzi spod znaku PO. Doprowadzić do granicy bliskiej bankructwa i następnie za przysłowiowe grosze sprzedawać po kawałku , ogłaszając na lewo i prawo , że to dla uzdrowienia przedsiębiorstwa PKP.
  • ~CZYTELNIK
    (2012-01-29 16:28)
    800 przekrętów - zwanych przetargami - za 700 milionów złotych! Zwyczajowa dola pod stołem dla pań i panów prezesów to 10 procent, a więc minimum 70 milionów! Wprowadzili ten mafijny System 22 lata temu, do codziennej praktyki, Ojcowie Liberałowie IIIRP, nadal opłacani gigantycznymi pensjami - Jan Krzysztof Bielecki i Janusz Lewandowski. Bliscy przyjaciele Tuska, prowadzeni i sterowani wtedy przez doświadczonych speców z PRL-owskich służb specjalnych...
  • ~wim
    (2012-01-29 16:36)
    Niech sprzedadzą jeszcze tory na złom najlepiej po 10 gr. za kilo. Niemcy za tyle kupią wszystko. Będzie spokój w temacie kolei. Będzie się można wziąć za Lasy Państwowe. Wyłączając leśniczówki, bo te Platformiarze wezmą w nagrodę za sprawną prywatyzację.
  • ~i tyle
    (2012-01-29 16:52)
    Jak już Tusk wszystko sprzeda, to zostaniemy jeszcze my . Będziemy sprzedawani jako niewolnicy.
  • ~Tofik
    (2012-01-29 16:56)
    re Stif. Nie zatkało, tylko teraz wiadomo dlaczego na forum tak jedziesz na PIS, środku kapusty. Jedno jest pewne, że od chwili kiedy kupiłeś ten dworzec masz gacie pełne ze strachu, że PIS powróci do władzy. Nie zazdroszczę ci tego ustawicznego smrodu.
  • ~kazik102
    (2012-01-29 16:56)
    Proponuję zaorać i posadzić kwiatki na terenach PKP, a zwłaszcza na torach. A dworce zamienić na dyskoteki lub domy, tej no, kultury. Po co nam kolej? To przeżytek. Średniowieczna Polska ma przeciesz transport oparty na osłach!

Może zainteresować Cię też: