Jeden z najbogatszych ludzi świata szuka u nas gazu. Żeby tylko on...

| Aktualizacja:

Co trzecia koncesja na poszukiwanie niekonwencjonalnego gazu w Polsce ma bardzo skomplikowaną strukturę właścicielską. Naszymi łupkami interesują się m.in. niemieccy, austriaccy, a nawet japońscy partnerzy biznesowi Gazpromu.

wróć do artykułu
 • ~Ojciec-Polak
  (2011-10-24 19:24)
  Może trochę konkretów dla tych wszystkich, którzy każdy głos niepokoju, czy chocby - jakiekolwiek trudniejsze i gaz- sceptyczne pytanie kwitują pomówieniem o działanie z inspiracji Gazpromu i Moskwy . Również riposta dla tych hm...skrajnie nieuczciwych "ekspertów" z Gaz-Geszeftu : nieuczciwych geologów, przedstawicieli samych koncernów, gaz-dziennikarzy, gaz-polityków i w końcu - Pożytecznych Gas-Idiotów, którzy uparcie "nic nie wiedzą o żadnych tam Skażeniach, „…no...może jakies środki , co sie dodaje do konserwacji środków spożywczych, jakś guma arbska,kwasek cytrynowy, jakieś - antybakteryjne..." Słowo honoru – słyszalem tę frazę już kilkakrotnie!! Czy to jeden z profesjonalnie przygotowanych, PR-owskich szlagwortów, uspokajających hasel zachwalania Wschodnim Europejczykom Gaz - Miodu, usmierzania lęku przed znaną coraz bardziej - Katastrofą Ekologiczną zw. z wydobywaniem gazu łupkowego? Czy to część calej potężnej akcji gaz-promocyjnej, zawodowo przygotowanej przez PR-owskie działy i Biura Promocji Marketingu i Reklamy - amerykańskich koncernów, które są głównymi beneficjentami ( i jak słyszymy - właściwie juz - w ł a ś c i c i e l a m i / w 99%/ ) polskiego jeszcze niedawno - dzis już amerykańskiego gazu łupkowego?... Akcji, która ma Dwa Człony: 1. Tworzenie „dobrego, przyjaznego i przyzwalającego klimatu” do Wydobycia Gazu, co nie jest łatwe w obliczu - współczesnego przepływu informacji, wiedzy o już Skazeniach w świecie ( glównie w USA i Kanadzie) i przewalajacych się po cywilizowanych państwach świata - wielotysięcznych Protestach wobec Wydobycia W związku z tymr zecz biega o Wzbudzanie Gaz- Entuzjamu hasłami (identycznie stosowanymi – w Rumunii, Bułgarii, na Ukrainie, i w Polsce) „Jesteście Gazową Potęgą!”, „Macie gazu na 300 lat!”, „Będziecie dyktować warunki w Europie! ”2. Tłumienie, kneblowanie – w s z e l k i e g o , najmniejszego sprzeciwu czy chocby – wątpliwości (co do Skażeń)- wrzaskiem „To jest dzialanie Gazpromu! Jestes szpiegiem Moskwy!!!” czyli stosowanie K l a s y c z n e j - C e n z u r y - P r e w e n c y j n e j ,
  Niestety biorą w tym udział i sami „gaz – geszefciarze” i nasi, pożal się Boże - politycy, oszalali wizją właśnie owej „Gaz-Potęgi” Politycznej, owym Gaz- Szejkanatem i „Drugim Kuwejtem”, ha ha ha! itd. A zatem może – odrobina konkretów w miejsce Bajek i Cenzury? Oto zaledwie nikły procent TRUCIZN, które pakowane są najpierw do wody, a potem, pod wielkim ciśnieniem - wbijane są na głębokość 2, 3 tys metrów pod ziemię, gdzie "biorą udział" w roztrzaskiwaniu skal z uwięzionym gazem łupkowym. (to sie właśnie nazywa - hydrauliczny frakturing skał). Skażona woda częsciowo zostaje pod ziemią, JUŻ NA Z A W S Z E !!!, a częsciowo wyciągana jest na powierzchnię i zbiornikowana w naziemnych zbiornikach (ciekawe - jak jest w praktyce z ich szczelnością? ha ha ha! - koncerny górnicze mają kłopot z pakowaniem powstałych na skutek prac wydpbywczych - wciąż - no w y c h - i - n o w y c h dostaw milionów litrów skażonej wody) A więc Skażona woda zbiornikowana jest w części ( i tak są to miliony litrów) - w tzw Lagunach (Trucizn) – które przesiąkają i parują do środowiska, tworzą chmury i deszcze, a więc Wtórne Skażeniel. Warto podkreslić, że owe trucizny, których część zaraz wymienię - pakowane są do milionów litrów (!!!) czystej, pobieranej z naszych rzek i jezior wody. Dlatego koncerny rozsiadają sie blisko naturalnych zbiorników wodnych, gdyz potrzebują ogromnych mas wody! Gaz w łupkach jest dość powszechny. Musi byc "połączony" z dostępem do olbrzymiej ilości czystej wody. WPIERW czystej, potem już, niestety, S K A Ż O N E J . M.in. - wieloma - k a n c e r o g e n a m i .. Swoją drogą - pomijając juz kwestię samego Skazenia - DLACZEGO NIE BUDZI JAKICHKOLWIEK SPRZECIWÓW - Władz, mediów, "autorytetów" od zdrowia, od gospodarki wodnej itd.owa - właśnie - NAPAŚĆ NA POLSKĄ WODĘ PITNĄ , której - mamy 3-krotnie mniej niż przeciętnie w Europie i 5- krotnie mniej niż wynoi średnia światowa?!!!NAPAŚĆ - tak, jesli chodzi o SKAŻENIE, jak i po prostu - R A B U N K O W Y - P O B Ó R (w np. N iemczech to własnie - służby wodne są dla amerykańskich koncernów największym, twardym bardzo - orzechem do zgryzienia!). W dodatku wszystko ma służyc, jak wiemy prywatnym interesom Gaz- biznesmenów i to, w znakomitej większości - a m e r y k a ń s k i ch! Choc nasi politycy, tworząc s k a n d a l i c z n ą , skazującą Polske na status – k o l o n i i – Nową Ustawe o Prawie górniczym i geologicznym ( głosami PO,PSL I PJN) (--- http://www.polishclub.org/2011/05/13/prof-dr-hab-artur-sliwinski-zamach-na-polskie-zasoby-naturalne/) -
  mieli czelność dać wpis o konieczności podporzdkowania celom koncernów gaz-wydobywczych – praw osobistych rolników , ludzi mieszkających i posiadających swe, domy, , nieruchomości na terenach gazonośnych - z racji na , uwaga! – „ w y ż s z y - i n t e r e s - p u b l i c z n y Koncesji Górniczych” !!! Podczas, gdy jest to najczystszy – Prywatny Biznes, jak najbardziej prywatnych koncernów zagranicznych ( w większości – amerykańskich”!!! !). Czy wiecie, ze wg nowego polskiego Prawa (nowa Ustawa o Prawie Górn iczym i Geologicznym, art. 20), rychtowanego specjalnie jako aneks i przypieczętowanie kontraktów z Koncernami, owe Wielkie Koncerny Paliwowe maja pobierac naszą wodę - ZA - D A R M O O O ???!!! (gdy, jak wiadomo – my, odbiorcy „tubylczy”, polscy – musimy słono placicć za każdy …osobny litr??!!!) Tak! na skutek doświadczeń w USA, gdzie Gaz-Geszefciarze dostali w d…ę ze strony społecznej kontroli i przeprowadzonych badań przez służby ekologiczne, b o okazało się, że…gdzieś giną …miliony litrów scieków pluczki pofrakturacyjnej, która powinna być, jak wynikalo z zaksięgowanych poborów wody do frakturacji, a -- Z N I K N Ę L Y , nie ma ich w Naziemnych Polderach Płuczki, nie ma ich już pod ziemia (bo częśc pluczki jest wydobywana na wierzch)…więc kontrola wykazała, ze owe mliony litrow toksycznej pluczki zostały po prostu - NA – D Z I K O - R O Z L A N E - PO POLACH I POBOCZACH DRÓG . Mówi prof. Robert W. Howarth z amerykańskiego Cornell University.
  ”…z danych wynika, że w USA w 2010 r. odzyskane było tylko ok. 3 proc. wody wlewanej do odwiertów. - Jednej trzeciej wody w ogóle brakuje (w danych), nikt nie wie, co się z nią stało. Podejrzewamy, że została rozwieziona ciężarówkami i zrzucona wzdłuż dróg. Dwie trzecie jest przewożonych do miejskich oczyszczalni ścieków, czyli materiał ten pływa w rzekach i jeziorach”…A więc nawet, jeśli założymy (poboznie) ze technologia jest idealna, że miliony litrów Skazonej Wody Pofrakturacyjnej w warstwach geologicznych i tysiecznych, róznych przecie geologicznych miejscach dają pewności niemigrowania – dokądkolwiek indziej niż planowany odwiert (ciekawe KTO i JAKIM CUDEM – może dać taką pewność?)jeśli –powiemy sobie, ze nie będzie nigdy zadnych awarii, to…zostaje jeszcze tzw.proza zycia i „ekonomia zysku” dla gazowych geszefciarzy, którzy, jak widać – szukaja oszczędności i ułatwień na wszelkich możliwych etapach, posuwając się do tak bezczelnych środków jak dzikie wylewki. DLATEGO TEZ Gaz-Geszeft, mądrzejszy o te doświadczenia w USA i Kanadzie, w Polsce postanowił ( a „polscy” decydenci – poszli na to) – by woda pobierana ze środowiska była ZA DARMO, czyli by była dzieki temu – NIEKSIĘGOWANA (co do ilości) W POBORZE, a zatem i NIE DEFINIOWALNA (co do własnie – ilości) NA ETAPIE ŚCIEKÓW.
  Polacy mają mieć samych zysków z gazu ...jakiś 1(?!) %. , a za to….100% skażeń,.No, ale wróćmy do chemii. Oto niektóre z "ingrediencji" w owej wodzie frakturacyjnej:
  dwusiarczek dwumetylu, benzen, dwusiarczek węgla, etyl, trójmetylobenzen, dwusiarczek metylowo-etylowy, dwuetylobenzen, metyl, metylo-etylo-benzen,, czterometylobenzen, naftalen, 1,2,4 - trójmetylobenzen, M-ksylen, P-ksylen, siarczki karbonylu, metale cięzkie - arsen, bar, kadm, ołów, rtęć, chrom, stront, ale też - , toluen, ksylen, formaldehyd, metylopirydyna, dwumetylopirydyna, etery glikolowe (powodujące wiele chorób, m.in. najczęściej raka jąder, wady rozwojowe płodów ludzkich, zahamowanie produkcji szpiku kostnego, hemoliozę - czyli umieranie czerwonych krwinek) i - setki... S E T K I !!! innych chemicznych"wynalazków"
  Chcesz wiedzieć więcej o Gazie z Glupków – czytaj:
  http://iddd.de/Frac.htm
 • ~Lenin
  (2011-09-27 20:40)
  wini2011-09-27 09:08

  kochani polaczkowie-czy nie jest bez roznicy kto nas na(szkodliwych dla srodowiska)lupkach w-rucha?! juz teraz widac ,ze rzad polski nie kontroluje(nie zabezpiecza wiekszosci zyskow) pakietow lizencyjnych!.czy nie powinien to byc skarb narodowy?czy was bardziej zadowala zlodziej amerykanski(moze zielona karta dla rodzin rzadzacych) niz rosyjski?obudzimy sie jak zwykle z reka w nocniku.


  ~PROSTO W OCZY2011-09-27 09:12

  Kiedyś był w TV taki reportaż w jednym z krajów afrykańskich są kopalnie diamentów ogrodzone drutami kolczastymi wokoło ochroniarze z bronią ,Kopalnie należą do amerykańskich koncernów a poza drutami głodujący tubylcy masowo umierający z głodu i braku wody .Tak będzie i u nas z gazem .Polacy z tego dostaną wielkie G ,napasie się tylko elita a reszta będzie grzebać po śmietnikach .Chcieliście kapitalizm to go macie .Są jeszcze głupki wierzące w kapitalizm ale jest ich coraz mniej


  To bardzo ciekawe wpisy!


  Hmmm!
  Podobno kapitalizmu wam sie zachcialo?
  Socjalizm wam sie nie podobal?
  Bo nie bylo wolnosci slowa?
  No i co wam teraz z tej wolnosci, skoro - tak naprawde - teraz nie wiecie, co powiedziec, i nie macie komu?
  No i "komuchy" byly podobno bardzo niedobre? Po prostu szuje?
  Podobno byly nawet protesty, strajki, bunty i demonstracje!
  Nawet podobno byly aresztowania, internowania i ofiary w ludziach?
  Jeden podobno nawet przeskoczyl przez plot, a wy podobno biliscie brawo?
  A potem on podobno pokazal wam gest takiego innego faceta, co tez niezle skakal?

  Moze tego drugiego trzeba bylo wybrac na prezydenta? Podobno nieglupi!

  Czy jeszcze to pamietacie?
  No i podobno w koncu osiagneliscie swoj wymarzony cel?

  Cel!
  PAL!
  SECAM!

  Hmmm! Coz ja moge powiedziec?
  Mnie to juz teraz naprawde malo obchodzi!
  Przesylam pozdrowienia z Poronina!
 • ~czujnik
  (2011-09-27 20:28)
  oby nas nie wydmucha takł jak Bank Angli,zostanie tylko smród po wszystkim.
 • ~Bruzda
  (2011-09-27 19:36)
  POLSKA TO NAWET NIE JEST RUSKO-NIEMIECKIE KONDOMINIUM!

  POLSKA TO JEST MIEDZYNARODOW KOLONIA MIEDZYNARODOWKI!

  TAKI SOWCHOZOWY FOLWARTK!!!
 • ~Bruzda
  (2011-09-27 18:36)
  POLSKA TO NAWET NIE JEST RUSKO-NIEMIECKIE KONDOMINIUM!

  POLSKA TO JEST MIEDZYNARODOW KOLONIA MIEDZYNARODOWKI!

  TAKI SOWCHOZOWY FOLWARTK!!!
 • ~obserwator
  (2011-09-27 10:49)
  A gdzie było ABW ??? Zabrakło Kamińskiego - teraz wiadomo dlaczego MUSIAŁ być zdymisjonowany !!!
 • ~gosc
  (2011-09-27 10:26)
  Ruscy poprzez innych klada lape,tylko moze nas uratowac zmiana obecnego rzadu od dziadostwa.
 • ~PROSTO W OCZY
  (2011-09-27 09:12)
  Kiedyś był w TV taki reportaż w jednym z krajów afrykańskich są kopalnie diamentów ogrodzone drutami kolczastymi wokoło ochroniarze z bronią ,Kopalnie należą do amerykańskich koncernów a poza drutami głodujący tubylcy masowo umierający z głodu i braku wody .Tak będzie i u nas z gazem .Polacy z tego dostaną wielkie G ,napasie się tylko elita a reszta będzie grzebać po śmietnikach .Chcieliście kapitalizm to go macie .Są jeszcze głupki wierzące w kapitalizm ale jest ich coraz mniej
 • ~wini
  (2011-09-27 09:08)
  kochani polaczkowie-czy nie jest bez roznicy kto nas na(szkodliwych dla srodowiska)lupkach w-rucha?! juz teraz widac ,ze rzad polski nie kontroluje(nie zabezpiecza wiekszosci zyskow) pakietow lizencyjnych!.czy nie powinien to byc skarb narodowy?czy was bardziej zadowala zlodziej amerykanski(moze zielona karta dla rodzin rzadzacych) niz rosyjski?obudzimy sie jak zwykle z reka w nocniku.
 • ~fifi
  (2011-09-27 08:32)
  tytuł bronek pisał?
 • ~Karol
  (2011-09-27 08:22)
  Ten gaz jednak jest ! Będziemy go sprzedawać Ukrainie i Białorusi (Litwie nie, bo to nasi wrogowie, nie kupują w Mongolii). Spory między PO i PiS nie mają znaczenia. To socjaliści, których odsuniemy do władzy ! Zbudujemy w końcu kapitalizm - wolny rynek i ochronę własności prywatnej ! Szpiegów mongolskich odsuniemy od władzy. Rządzić będą ludzie dotrzymujący słowa i mądrzy (skąd ich wziąć, chyba z kosmosu ?). Pokonamy Mongolię i zemścimy się za rozbiory i Katyń (tego nigdy i tak im nie darujemy). Warto pomarzyć, mamy szansę !
 • ~gucio
  (2011-09-27 08:14)
  No to po nas.
 • ~któś
  (2011-09-27 08:10)
  Coś mi się zdaje, że Polska nie będzie niezależna od gazu. Pewien jestem, że Tusku po raz kolejny KŁAMAŁ.
  Korwin-Mikke miał rację mówiąc niedawno w radiowej Trójce, ze to BAŁWAN.
 • ~jolc
  (2011-09-27 08:05)
  Tusk sprzedał za lapówki cały gaz
 • ~fgh
  (2011-09-27 08:00)
  Chcesz byc sluga ruska glosuj na tuska
 • ~w polsce
  (2011-09-27 07:53)
  Jaki polak (autor) taki tytuł!!!
 • ~FARGO
  (2011-09-27 07:48)
  polska z małej Dutschland z dużej, pewnie tak już będzie widząc te koncesje
 • ~KERI
  (2011-09-27 07:46)
  Jakie inteligentne niedouczeni pismaki to napisały. A swoją drogą nic o temacie kosztów koncesji. Tam jest jeszcze większe zdziwienie. Możemy mieć gaz ale będziemy go w Polsce (tak się pisze) kupować od zagranicznych przedsiębiorstw. To tak jakby banki Szwajcarii należały do Grenlandii.
 • ~zenek kaszebe
  (2011-09-27 07:25)
  ALE BYK. I WY JESTESCIE POLAKAMI. PISMAKI DO SZKOLY A TYTUL POPRAWIC NATYCHMIAST. POLSCE Z DUZEJ LITERY MATOLY.
 • ~Wujek dobra rada
  (2011-09-27 07:21)
  Trzymac ich na wyciagniecie kija od Polski.

Może zainteresować Cię też: