Wszystko o podwyżce VAT. Rząd ujawnił dokument

| Aktualizacja:

Ministerstwo finansów opublikowało projekt nowelizacji ustawy podnoszącej na trzy lata stawki VAT. Rosną one na wszystko z wyjątkiem części produktów spożywczych, dla których podatek zmaleje z 7 do 5 proc.

wróć do artykułu
  • ~szararyneta
    (2010-09-12 17:28)
    Młode wykszyałcone lemingi z dużych ''mniast'' zapytajcie swego płemieła PO ile jabłka.
  • ~arturjan
    (2010-09-12 11:55)
    Jest też coś zupełnie nieśmiesznego - przedsmak tego, jak będzie bezczelnie i z pogardą dla prawa łupione nasze państwo i my wszyscy, jeśli chłopcom z tuskowego boiska uda się zdobyć także Belweder i pozbyć się jakichkolwiek instancji kontrolnych.-napisał Ziemkiewicz 2 IV 2010.
  • ~Andrzelika
    (2010-09-12 03:36)
    A gdzie watacha P.O.krak , ani jednego peanu na cześć Cudaka Donalda.
  • ~eli
    (2010-09-11 15:27)
    Nadal rząd ma Polaków za idiotów, którzy są takimi nieukami matematycznymi, jak Tusk.
  • ~tt
    (2010-09-10 18:45)
    Pamiętacie jak Tusk Donald pytał kiedyś L.Kaczyńskiego "po ile ziemniaki" ??
    W sensie jak to drogo i jak bardzo jest temu winny oczywiście PiS.
    A pamiętacie jak to Tusk sugerował,że ofiarom wypadków drogowych jest winny PiS bo nie buduje szybko nowych dróg.

    Teraz jakoś brak winnych.
    A Polska jest cudowną zieloną wyspą,tylko
    nie ma jakoś kasy na nic , pożyczamy jeszcze więcej ,ale to drobiazg.

    Towarzysze "pijarowcy" już się o to zatroszczyli.
  • ~klarakratka
    (2010-09-10 17:58)
    W UE obowiązuje VAT w wysokości 15-25 % wszystkie niższe stawki wynikają ze specjalnej prerogatywy KE, która obowiązuje do k ońca tego roku, nic się nie mówi o przedłużeniu tego, żeby się nie okazało, że okres ochronny dla nas minie od 1 stycznia i nawet książki będą objęte 15 proc podatkiem
  • ~TK
    (2010-09-10 15:15)
    No wyborcy_By żyło się lepiej - KRĘTACZOM
  • ~R
    (2010-09-10 13:57)
    Twierdzenie, że będzie tańsza żywność to propagandowe bzdury. To, ze zmniejszają się stawki VAT na żywność nie znaczy, ze ona stanieje. Jeżeli wzrosną ceny paliw, energii to wszystkie ceny poszybują w górę.
  • ~Patriota
    (2010-09-10 13:26)
    Podwyżki VAT, cen, ale POpulistom nigdy nie zaszkodzą.
    Będzie tańsza żywność - co za bzdura. Znowu propaganda PO w natarciu...

    Już rosną ceny, pomimo tylko o zapowiedzi o podwyżce podatku VAT.
    A co będzie, gdy rzeczywiście dojdzie do podwyżki podatku VAT?

    Rosną już ceny ale PO, również rośnie, czy te sondaże są ciągle manipulowane?
    Jestem tego pewny, bo nie chce mi się wierzyć, że mamy zidiociałe społeczeństwo?
    Chyba, że rzeczywiście mamy w kraju Ciemnogród.

    Przykład (podają media), że ceny produktów spożywczych już rosną:

    Podatki dopiero wzrosną, podwyżki już są
    2010-09-09, ostatnia aktualizacja 2010-09-09 17:00
    Jest już niemal pewne, że od stycznia 2011 r. wejdzie 5-proc. VAT na książki i...


    Chleb droższy o kilkanaście procent, mięso drobiowe nawet o kilkadziesiąt. Eksperci podejrzewają, że ceny produktów spożywczych już rosną z powodu zapowiadanej na przyszły rok podwyżki podatku

    Jeszcze w sierpniu w sklepiku osiedlowym kupowałem pierś z kurczaka po 14 zł/kg. Wczoraj płaciłem już za nią ponad 18 zł - alarmuje nasz czytelnik z Warszawy. Inny dodaje, że za masło w swoim "spożywczaku" w centrum stolicy płaci już 5,5 zł. choć jeszcze przed sierpniowym urlopem kosztowało ono nieco ponad 4 zł. - O kilkadziesiąt groszy mniej płaciłem też za bochenek chleba - skarży się czytelnik "Metra".

    Co się dzieje z cenami żywności? Dr Krystyna Świetlik z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej ocenia, że dziś drożeć mogą owoce i warzywa czy ich przetwory (zbiory są nawet o 30 proc. niższe) i pieczywo (słabe plony zbóż i zamrożenia ich eksportu przez Rosję). - Także ceny drobiu, mięs czy jaj mogą zareagować wzrostem na słabsze plony zbóż, z których robione są pasze. Ale w tym roku artykuły spożywcze powinny zdrożeć nie więcej niż 5 proc. Podwyżek rzędu kilkunastu czy kilkudziesięciu procent nie da się wytłumaczyć - mówi.


    Przy takiej goebbelsowskiej propagandzie, PO nic nie zaszkodzi!!!.
    Im zawsze będzie rosło!!!
  • ~R
    (2010-09-10 12:00)
    Za SE nowe pomysły PO: podatek od matek, składka na dziadka, wzrost akcyzy od morskiej bryzy, opłata za siostrę lub brata, itd.
  • ~siuhaj
    (2010-09-10 11:38)
    Jadnak ustrój niewolniczy był lepszy. O żywot niewolnika martwił się jego właściciel. Zapewniał mu wyżywienie, mieszkanie i pracę a czesto nawet żonę, żeby pomnożyć dobytek. A teraz? rządzą nami bezkarni bandyci, których głównym zadaniem jest zapewnić sobie doczesne uciechy, kosztem zdychającego motłochu. W carskiej Rosji doprowadziło to do rewolucji. A u nas?
  • ~zgadywanka
    (2010-09-10 11:36)
    Mam jeszcze w pamięci, z pewnością już zdarzenia przez wielu zapomniane, podwyzka dla wielu produktów, a obnizka szyn kolejowych i wagonów. Z wyliczenia wynikało, że w społeczeństwie pozostanie 7 mil. złotych Gdzie to było i kiedy. W tym samym czasie media z zachwytem przyjęły podwyzkę benzyny z 3,5zł. na 5,zł zł, "Nareszcie posiadacze samochodów dołożą sie do potrzeb społeczeństwa, chcą jeździć niech płacą". Kiedy to było i za jakiego króla ??? Kwiz za 5 punktów
    A obecnie - Vat na spożywcze produkty nieprzetworzone zmniejszy się do 5%. Pytanie za 5 punktów - jaka różnica będzie w cenie tych produktów gdy ceny ich wzrosna, spowodowane wszystkimi podwyzkami VAT (w tym gazu i energ.elektr, benzyny) a obniżkąVat do 5% produktów nieprzetworzonych
  • ~kol
    (2010-09-10 11:35)
    Cudownie. Przyjdzie się zahibernować do 2013r.
    To najgorszy z możliwych pomysłów - podnoszenie podatków. Proponuję jeszcze dodrukować pieniędzy.
  • ~ala
    (2010-09-10 11:35)
    Gdyby nie dopłaty do ZUS i KRUS to można by całkowicie zlikwidować podatek dochodowy! Zróbmy to !!!
  • ~Obserwatorka
    (2010-09-10 09:28)
    Chwileczkę czegoś nie rozumiem. Stawki VAT na materiały budowlane będzie też 23%, a jaka stawka za usługi budowlane - była chyba 7%. Czy my w ferworze rządowych podwyżek nie ukatrupimy przypadkiem budownictwa, które i tak juz mocno kuleje?
  • ~wiesio~13
    (2010-09-10 09:00)
    Fajne i budujące wiadomości... Z radością czekamy na nowe regulacje prawne. .. Cieszymy się z nowych podatków ... Będzie znacznie łatwiej nam się żyło.. Przecież Premier obiecał, że tu będzie druga Irlandia i tak szczęśliwie... Dziękujemy Panie Premierze !!
  • ~W.P.
    (2010-09-10 08:58)
    Zaglądaj codziennie Polaku do portfela, bo ZŁODZIEJ Tusk i jego przyboczny VINCENT okradną cię bez skrupułów. Przy tym podatku "machlaczą jak w PGR-rze nawozami" (Pawlak i Kargul), a obok LEKKĄ RĘKĄ Tusk i Pawlak zabijają polski przemysł oraz dają SOWIETOM przez kilkadziesiąt lat PASOŻYTOWAĆ w handlu gazem, który jest głównym składnikiem kosztów wielu towarów. ZNÓW TAK JAK DOKŁADALIŚMY W RWPG DO SOWIECKIEJ GOSPODARKI (STATKI SPRZEDAWANO W RUBLACH TRANSFEROWYCH, A WSAD DO PRODUKCJI KUPOWANO ZA DOLARY) TO TERAZ PUTINOWI I JEGO MAFII DAJEMY HARACZ. To TUSK i PAWLAK powinni natychmiast trafić do więzienia - tak trzeba traktować PRZESTĘPCÓW.
  • ~Nas podatnikow
    (2010-09-10 08:26)
    Podroze plemiela kosztuja. Proletariusze wszyskich krajow glosujcie na PO!