Niemcy mają dość wspólnej, europejskiej waluty. Większość obywatelinie może się pogodzić z faktem, że ich podatki trafiają na ratowanie Grecji, Hiszpanii, czy Portugalii. Dlatego też chętnie zrezygnowaliby z euro i wrócili do marki.
Większość Niemców (51,4 proc.) pragnie powrotu do marki niemieckiej po ośmiu latach członkostwa w strefie euro - wynika z opublikowanego we wtorek sondażu instytutu Ipsos. Częściej powrotu marki chcą Niemcy z zachodniej części kraju (52 proc.) niż ze wschodu (48 proc.).
Najwyraźniejsza różnica w poglądach na tę kwestię występuje między osobami starszymi, w wieku 50-64 lat (56 proc. chce powrotu marki), a młodymi, w wieku 16-29 lat (tylko 42 proc.).
Sondaż opublikowano tuż przed 20. rocznicą przyjęcia deutsche marki przez zjednoczone Niemcy 1 lipca 1990 r. Został on przeprowadzony na próbie tysiąca osób w wieku 16-64 lat
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zobacz
|