Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Oni obniżyli podatki w kryzysie. I dobrze na tym wyszli

26 września 2013, 06:10
Rządząca Szwecją od 2006 r. koalicja zafundowała obywatelom od początku kryzysu pięć obniżek podatków. Ostatnia wejdzie w życie wraz z początkiem przyszłego roku. Mogłoby się wydawać, że to nietypowe działanie w czasach, kiedy wszyscy ordynują zaciskanie pasa, a kilka europejskich krajów musi być podtrzymywane na finansowej kroplówce.
Rządząca Szwecją od 2006 r. koalicja zafundowała obywatelom od początku kryzysu pięć obniżek podatków. Ostatnia wejdzie w życie wraz z początkiem przyszłego roku. Mogłoby się wydawać, że to nietypowe działanie w czasach, kiedy wszyscy ordynują zaciskanie pasa, a kilka europejskich krajów musi być podtrzymywane na finansowej kroplówce. / Shutterstock
Pokryzysową Europę zdominowała dyskusja na temat austerity, czyli mieszanki cięć w wydatkach z podwyżkami podatków – wszystko po to, aby ratować państwowe budżety w dobie mniejszych wpływów. Jest jednak jeden wyjątek od tej reguły - Szwecja. Rządząca od 2006 r. koalicja zafundowała obywatelom od początku kryzysu pięć obniżek podatków. Ostatnia wejdzie w życie wraz z początkiem przyszłego roku. Ale nie ona jedna poszła w tę stronę.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
podatki CIT stawka łotwa Szwecja finlandia Estonia norwegia Anders Borg węgry dania PIT VAT

Powiązane

Reklama

Komentarze(44)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • LEMING, TĘPY LEMING
  2013-09-26 06:27:53
  DLA ROSTOWSKIEGO TO NIE DO POMYŚLENIA.
  TAKI ZDOLNY JEST.
  0
 • mamusia
  2013-09-26 07:40:22
  na salonie 24 piszą
  Pierwsza sprawa to parytet Euro do marki był tak pomyślany aby to MARKA stała się tym EURO...tym samym to waluta "niemiecka" stała się tym pieniądzem europejskim.
  Do kogo wędrują pieniądze z kredytów europejskich...? Przykład: Polska otrzymuje kredyt dla rolnictwa, polski ROLNIK kupuje zestaw maszynowy produkowany w NIEMCZECH o wartości np.1mln PLN. Bank udziela rolnikowi kredytu, ale za zestaw maszynowy musi zapłacić dla NIEMIECKIEGO producenta. Rolnik będzie spłacał zaciągnięty kredyt (część będzie umorzona). Gdzie powędrowały (JUŻ) pieniądze...? do NIEMIEC. i W TEN MNIEJ WIĘCEJ SPOSÓB ZNACZNA POMOC Z kołchozu europejskiego, wędruje do krajów, które "zaopatrują" się w w zachodnich landach europejskich. Dodatkowym czynnikiem są ograniczenia rozwoju przemysłów poszczególnych krajów (eliminacja konkurencji,bariery technologiczne). Dalszy kanał dopływu pieniędzy do producentów to części zamienne do sprzedanych zestawow maszynowych. Jeżeli jestem w błędzie proszę mnie skorygować.


  Innym KANAŁEM, który zasila przemysł niemiecki (nie tylko) są markety wielkopowierzchniowe należące (Kaufland, Lidl) do firm niemiecki i innych zachodnioeuropejskich. Na start firmy te otrzymują u nas ulgi podatkowe (wieloletnie) a następnie towary NIEMIECKIE, przewożą firmy transportowe NIEMIECKIE, samochodami wyprodukowanymi w NIEMCZECH, zarabiają również kierowcy NIEMIECCY. Polskie DROGI psuje NIEMIECKI tabor. Na ich łatanie idą pieniądze z unii. Pieniądze te trafiają do firm (mogą być nie polskie) budujących drogi. Co ma z tego państwo Polskie...? Nic. Musi się jeszcze tłumaczyć i traci kredyty jeżeli na czas nie przygotowało odpowiednich dróg dla zachodnioeuropejskich TIR'ów, które je będą używać i psuć... Na drogach można zobaczyć wielkie ciągniki transportowe (Tiry) NIEMIECKIE, FRANCUSKIE, SZWEDZKIE, WŁOSKIE. Wożą one towary wyprodukowane przeważnie w NIEMCZECH do Estonii, Litwy, Łotwy, Estonii, na Białoruś, do Rosji i na Ukrainę.
  Tak na marginesie, chociaż to nie jest marginalne, Polska jest krajem tranzytowym, uważam że to powinno być jej atutem i dobrem narodowym. Jeżeli wolno prosić Pana EURODEPUTOWANEGO, aby mógł nas poinformować jaki dochod (w ciągu roku) ma nasze państwo z tej gałęzi "dobra narodowego...?


  Pozdrawiam serdecznie.
  LEM0
  0
 • ola z 2b
  2013-09-26 06:44:22
  Aby notka była rzetelna proszę o info.
  Jakie to podatki?.
  Z ilu na ile, może być procentowo.
  0
 • zygfryd
  2013-09-26 06:52:51
  Kaczyński proponował to samo. POłowicznie wykształceni wyśmiali go. Efekt z zielonej wyspy ruda plama.
  0
 • ala
  2013-09-26 07:20:34
  Dziękujmy Bogu za Kaczyńskiego,że jest.Ten człowiek żyje Polską,a jest wysmiewany i ponizany orzez różne bydło...
  0
 • mm
  2013-09-26 07:22:00
  Kaczyński już dawno o tym mówił.
  0
 • ala
  2013-09-26 07:24:30
  Dlaczego zlikwidowaliście mój wpis o Kaczyńskim?
  0
 • POLAK
  2013-09-26 07:28:38
  ~zygfryd2013-09-26 06:52

  Kaczyński proponował to samo. POłowicznie wykształceni wyśmiali go. Efekt z zielonej wyspy ruda plama.
  ===
  Kaczyński to tak się zna na ekonomii jak świnia na balecie! Jakby PiS dzisiaj rządziło, to Grecja byłaby pikusiem przy naszej sytuacji!
  0
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2013-09-26 07:44:47
  Po co te klamstwa
  PISiury...OTO O CZYM mowil Kaczynski lub za jego przyzwoleniem...+ chcial nadrukowac gure papierkowych pieniedzy...! To oszolom !

  Maciora OBLAKANA + prezes..
  - Sztuczna mgla
  - Hel
  - Bomby magnetyczne
  - Trotyl
  - Elektromagnesy
  - Spisek premiera Tuska z Putinem
  - Zamach zorganizowany przez Rosjan
  - Brzoza sama sie zlamalo
  - Jeden wybuch
  - Dwa wybuchy
  - Ocalaly 3 osoby
  - Ocalalo 0sob 10-
  - hel rozpylony w okolicach lotniska w celu wywolania sztucznej mgly zostal tez uzyty do zamrazania urzadzen pokladowych samolotu, na który zamachu dokonali - wiemy kto.
  - paralizujacy gaz we wnetrzu samolotu
  0
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2013-09-26 07:48:33
  Jak PIS sprzedal Polske ...Rosji..!
  STRASZLIWY GOSPODARCZY SABOTAZ- (blad ? ) PIS na Polakach !!!

  PIS podpisal umowe na dostawe gazu...za zabojcza cene na wiele lat do przodu...zerwac jej nie mozna.!
  PIS SPRZEDAL POLSKE ROSJI...!

  Przez ministra z PiS stracimy 22 mld zl do 2022 roku
  Sejmowa komisja skarbu zaprosila na czwartkowe posiedzenie b. ministra skarbu Wojciecha Jasinskiego, aby wyjasnil sprawe podpisania w 2006 roku kontaktu na dostawe gazu do Polski - poinformowal szef komisji Tadeusz Aziewicz z PO.

  Wedlug srodowego Super Expressu, minister skarbu za rzadów PiS Wojciech Jasinski podpisal wielomiliardowy kontakt na dostawe gazu do Polski, nie czytajac dokladnie umowy. W ocenie ministra skarbu Aleksandra Grada, odbiorcy gazu straca przez to 17 miliardów zlotych.

  Chodzi o wieloletnia umowe z Rosjanami na dostawe gazu do Polski. W 2006 roku Jasinski wyrazil zgode na zawarcie kontraktu. Wedlug SE, minister nie zapoznal sie dokladnie z jego trescia. Z uwagi na ograniczony czas do wyrazenia opinii, MSP nie mialo mozliwosci analizy przekazanego projektu umowy, nie mniej (...) wyrazam zgode na zawarcie umowy - czytamy w pismie z 15 listopada 2006 roku, podpisanym przez Jasinskiego-PIS
  Równiez w ocenie Pawla Olszewskiego z PO decyzja Jasinskiego dotyczaca podpisania umowy byla skandaliczna. - Minister Jasinski w sposób niezwykle nieodpowiedzialny podchodzil do kwestii kluczowej z punktu widzenia interesu panstwa - czyli bezpieczenstwa energetycznego - podkreslil.

  Jego zdaniem, sprawa podpisania umowy przez Jasinskiego to absolutnie gigantyczna afera. - Kwota 17 miliardów zlotych - na jaka narazil Polske i Polaków minister Jasinski - jest niewyobrazalna - zaznaczyl
  ---
  Byly minister skarbu p. Jasinski nie mial czasu zapoznac sie z trescia umowy
  a podpisal co w wyniku Polska do 2022r. straci 22 mld,A konsekwencje gdzie?
  To sa tzw. fachowcy PISiaków.

  Swiatowe ceny gazu pójda mocno w dól, ale dzieki wieloletniemu kontraktowi
  z Polska Gazprom nie zbankrutuje...PIS to zrobil !

  "W 2006 roku PGNiG i Skarb Panstwa PIS (minister W. Jasinski) ulegli
  presji Gazpromu i RosUkrEnergo w wyniku czego cena gazu wzrosla o okolo 10%.
  W konsekwencji, odbiorcy gazu od 2006 zaplacili w Polsce ponad 1 miliard $ wiecej za gaz
  ( 3 miliardy zlotych[stan na koniec 2009r.])
  ---
  Ukarac Jasinskiego PIS i caly PIS - powinien stanac przed Trybunalem Stanu!
  0
 • CB DC
  2013-09-26 07:56:01
  ZNALAZŁEM COS TAKIEGO  „Z was się śmieję, z was ! Z całego społeczeństwa, z wszystkich kochanych rodaków ! (...) Otóż oświadczam wam, że wasz mąż stanu i płemieł (...) wasz wielki człowiek, (...) to zwykły oszust, co was za nos wodzi, to sprytny łajdak, fałszerz i jednocześnie kompletny kretyn ! Idiota niemający zielonego pojęcia nie tylko o ekonomii, lecz o ortografii. To cham, bez cienia kindersztuby, bez najmniejszego okrzesania ! Przyjrzyjcie się jego (..) prostackim manierom ! Skończony tuman, kompletne zero ! (...) Wulgarna figura spod ciemnej gwiazdy, o moralności rzezimieszka. (...) To wy wywindowaliście to bydle na piedestał ! „

  A. Dołęga-Mostowicz: "Kariera Nikodema Dyzmy"  ALE PASUJE
  0
 • któś
  2013-09-26 08:12:17
  W Szwecji rządzą zwolennicy wolnego rynku - tacy polscy korwiniści. Ot i wszystko.
  0
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2013-09-26 08:12:23
  PIS sposoby...Hofman krol i prezes krolowa...!
  Ziobro: Hofman to cham i prostak. Lech Kaczynski juz by go wyrzucil

  - Cham i pro­stak. Kazdy, kto ob­ser­wo­wal za­cho­wa­nie Adama Hof­ma­na przy­zna,
  ze tak wla­snie bylo. Za­cho­wal sie on wobec swo­ich pra­cow­nic w spo­sób wul­gar­ny.
  Dzi­wie sie, ze po jego pi­jac­kich eks­ce­sach Ja­ro­slaw Ka­czyn­ski po­ka­zu­je sie z
  nim w Cze­sto­cho­wie.
  Lech Ka­czyn­ski wy­rzu­cil­by go i z pew­no­scia nie chcial­by miec z nim nic wspól­ne­go -
  po­wie­dzial w pro­gra­mie "Jeden na jeden" w TVN 24 Zbi­gniew Zio­bro.

  ZONA HOFMANA powinna zwrócic grube tys zlotych pobrane za symulowana chorobe, gdzie ZUSowskie kontrole lekarskie, dlaczego ta baba byla tyle w domu i pobierala kilka tys zl CHAMIE i PROSTAKU HOFMAN kupiles samochód za wyludzone pieniadze z ZUSu Miej choc honor malego chlopca i oddaj kase pobrana nieslusznie przez zone Jak jego zona moze z takim HAMEM i PROSTAKIEM siedziec, facet
  z malym czlonkiem chcial zwiesc kobiete która widziala duze czlonki
  0
 • mamusia
  2013-09-26 08:13:04
  Zdrajca z Hamburga

  W jakim prezencie, najpierw dał składkę do Unii i pozwolił na jej rozkaz wszystko rozpieprzyć, co 50 la budowano. Potem musiał kupić unijny traktor za kredyt w Niemieckim banku z POlską nazwą, bo Polskich banków już nie ma, przemysłu nie ma, portów, stoczni, energetyki też,...
  0
 • amerykanin
  2013-09-26 08:17:21
  tuskolandowski cyrk
  0
 • re:mamusia
  2013-09-26 08:27:09
  Chyba ktos ci na mozg nasr..!
  Unia moze wam oddac wasze skladki w ciagu 5 min.
  Zastanawiam sie jak dlugo to by trwalo, gdyby bylo odwrotnie.
  Nie splacilibyscie ich NIGDY w zyciu, tyle juz dostaliscie!
  0
 • HiVoltage
  2013-09-26 08:42:30
  Ale to jest dokładnie to o czym mówi Korwin-Mikke, ale lepiej zagłosować na PiS albo PO, co nie?
  0
 • misiek
  2013-09-26 08:55:39
  ~HiVoltage2013-09-26 08:42
  Gdybys byl nieco tylko bardziej rozgarniety, to bys wiedzial ze PIS byl jedyna do tej pory partia ktora obnizyla podatki
  0
 • re:gostom
  2013-09-26 08:59:53
  Winni sa albo Niemcy, albo Rosjanie.
  0
 • WAW
  2013-09-26 09:15:48
  ~misiek2013-09-26 08:55

  ~HiVoltage2013-09-26 08:42
  Gdybys byl nieco tylko bardziej rozgarniety, to bys wiedzial ze PIS byl jedyna do tej pory partia ktora obnizyla podatki
  ---

  BO PANOWALO WTEDY OGOLNOSWIATOWE PROSPERITY (W TYM W POLSCE) - ZADNA TO ZASLUGA PIS.

  A CO DO PODATKOW, TO PIS JUZ ZLOZYL DEKLAZACJE ZE JE PODNIESIE (DWUKROTNIE) DLA PRZEDSIEBIORCOW, WIEC DOPIERO ZOBACZYSZ CO SIE STANIE Z GOSPODARKA I BEZROBOCIEM, JAK (NIE-DAJ-BOG) DOJDA DO WLADZY...
  0
 • Aleksander
  2013-09-26 09:17:08
  wiesio-13
  Tobie chyba naprawdę piszą za wpisy na forum.
  Lub masz urojenia z prześladowcza manią.
  0
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2013-09-26 09:19:07
  Wszystkie kolejne rzady po upadku PRL eksperementuja z finansami , gospodarka i zycie Polakow budujac biurokracje i tysiace nowych przepisow i podatkow !
  PIS i AWS nie byly lepsze tylko gorsze pod tym wzgledem- rozmodleni dyletanci !
  I do tego kosciol - potezna PIJAWKA !
  Moze zamiast eksperymentowac wziasc ekspertow i sprawdzone skandynawskie/niemieckie rozwiazania we wszystkim od rzadzenia , lecznictwa , podatkow , odsuniecia kosciola od cycka...
  zazdroscimy zachodowi...
  to trzeba przyjac ich wyprobowane rozwiazania instytucjonalne .
  DOSC EKSPERYMENTOW I kato-narodowej nacjonalistycznej papki oglupiajacej spoleczenstwo wystarczajaco...
  oglupione przez sukienkowych zaborcow !
  0
 • Polak
  2013-09-26 09:19:41
  Ot, Klamczynski..!
  Przeciez to PiS sprawil, ze podzialy pomiedzy biednymi a bogatymi jeszcze bardziej sie powiekszyly.
  SLD, kiedy bylo u wladzy, obnizylo podatki dla najbogatszych z 45 do 40proc.
  Potem PiS obnizyl podatki dla najbogatszych z 40% do 32 % a teraz chce przywracac sprawiedliwosc i podnieść znów podatki.. Czyli co? Klamczynski chce poprawic to, co zepsul ??
  0
 • rozmaryn14
  2013-09-26 09:21:59
  nikt nie pisze jak jest w inncyh krajach a przecież jezdzicie po Europie, no więc:

  Grecja /podobno zbankrutowana/ VAT - 13%
  Francja, Niemcy - VAT 18%
  Belgia, Holandia - 15%
  Włochy - 18%

  co wy na to... dalej wierzycie tuskowi i jego matołom że podwyżka idzie na wydatki państwa , mie się wydaje że na wydatki PO i jego miernot...
  0
 • Pies ci mordę lizał
  2013-09-26 09:22:43
  re-Karol z hamburga
  I dlatego my Polacy będziemy was mamić oszukiwać
  naciągać składać obietnice bez pokrycia deklarować się
  namawiać .
  Byle od was naiwniaków wyciągnąć kasę.
  0
 • tymianek15
  2013-09-26 09:25:58
  VAT :

  Grecja 13%

  Niemcy francja 18%

  Belgia 15%

  Polska 23% - dzięki tuskowi największy JELEŃ Europy
  0
 • Hajmdal
  2013-09-26 09:47:52
  VAT :

  Grecja 13%

  Niemcy francja 18%

  Belgia 15%

  Polska 23%

  Węgry - 27%...
  0
 • WŁOCHY
  2013-09-26 10:17:15
  BARDZO DOBŻE!
  TAK SAMO JAK CI W SZMOLOCIE CO ZGINELI TU POLEWWA!
  ODPŁACAJĄ CI CZESI TYM SAMYM!
  RZĄD PREMIERA TUSKA ZACZYNA UPADAĆ DO PRZEPAŚCI!
  NIECH PIOTR DUDA RUSZY TEN TYŁEK I W KOŃCU ZOORGANIZUJE TEN STRAJK W WARZAWIE JESZCZE JAK NAJSZYBCIEJ!
  CHYBA TO POTRAFICIE W POLSCE ZROBIĆ JAK NALEŻY!
  TO TA POLSKA AŻ TAK JEST NIEUDOLNA! I BALAGAN WSZEDZIE W TEJ POLSCE!
  0
 • WŁOCHY
  2013-09-26 10:22:07
  MACIE PISOWCE POPEDZIĆ JAK NAJSZYBCIEJ TO PROKURATURĘ!
  OD CZEGO JESTEŚCIE JAK NIE OD RZĄDZENIA!
  TA SPRAWA W SMOLENSKU MA SIĘ WYJASNIĆ OD SAMEGO POCZĄTKU DO KOŃCA! NIE ŁACZCIE PREMIERA TUSKA ZE SWOIMI EKSPERTAMI OD KATASTROF!
  BO MOZE MACHLOWAĆ! ON JEST Z DONY DO WSZYSTKIEGO JUŻ COŚ ZACZYNA KOMBINOWAĆ! UWEAŻAJCIE NA PLATFORMĘ PISOWCE!
  TYLKO NIE DAJCIE DYLA Z NOWU PISOWCE!
  0
 • hans
  2013-09-26 11:03:25
  Bez jaj. Szwedów najzwyczajniej stać na obniżki podatków w kryzysie. Jak się ma od lat zbilansowany budżet to można rządzić. A jak się żyje dekady na kredyt pozostaje tylko szarpanina...
  0
 • pospolity
  2013-09-26 11:37:29
  Rodacy nie martwcie sie jest nowy POmysl na dobrobyt.Tusk dogadal sie z Walesa i POwstanie nowa waluta 1LECH,bedzie bity w mennicy Tusk Amber Gold!!!
  0
 • Saper
  2013-09-26 11:19:51
  Te państwa zachowały się mądrze pobudzając w kryzysie gospodarkę, a nasze matoły debilne z PO nie mogą takiej prostej reguły zrozumieć. > PO to najgorszy rząd od 1945 r. . Tyle ile oni zniszczyli nie udało się nawet okupantom
  0
 • WAW
  2013-09-26 11:35:38
  KURDUPEL, A KOMU TO OSTATNIO CHCIALES PODNIESC PODATKI, FRAJERZE?? :))
  0
 • marksizm is dead
  2013-09-26 11:26:16
  W Szwecji już drugą kadencje rządzi Prawicowa Koalicja dla Szwecji na czele której stoi Fredrick Reinfeld. Koalicja ta nie tylko obniża podatki, ale również tnie socjal. Działania te powodują, że Szwecja jako jedyny kraj UE ma w miarę zbilansowany budżet.Zaś samo obniżanie podatków w kryzysie jest jak najbardziej rozsądnym postępowaniem. Tak samo w USA zrobił Ronald Reagan. Co do Polski to niestety od 24 lat rządzą nami socjaliści, zaś dojście do władzy PIS-u, z jego ultra lewicowym programem gospodarczym tylko pogłębi kryzys. Jedyna partia prawicową, która postuluje likwidację podatku dochodowego jest Kongres Nowej Prawicy!
  0
 • antytrockista
  2013-09-26 11:31:54
  Kaczyński jest zwykłym socjalistą i lewicowcem, który nie ma żadnego pojęcia o ekonomi. Ten człowiek jest niebezpieczny i musi być odsunięty od życia publicznego.Jego postulaty gospodarcze m.in opodatkowanie banków i hipermarketów, zwiększenie podatków dla najbogatszych, niechęć do prywatyzacji, etatyzm to czysty socjalizm. Jedyna partia prawicową w Polsce postulująca likwidację podatku pochodowego jest Kongres Nowej Prawicy!
  0
 • ekonomista
  2013-09-26 12:00:01
  To powazne osiagniecie rzadu szwedzkiego - tym bardziej, ze spoleczenstwo szwedzkie jest najbardziej zamerykanizowane w Europie, wiec jego wiekszosc ma w glowie gejow zamiast pracy. Gdyby to zrobic n.p. w Polsce to wyniki bylyby jeszcze lepsze, ale podczas gdy w Szwecji rzadza fachowcy, to w POlsce rzadzi pilkarzyk Tusk.
  0
 • remus
  2013-09-26 12:21:49
  Warto byloby wiedziec ile wynosza teraz te obnizone podatki w Szwecji:
  VAT 25%
  PIT co najmniej 30% (w zaleznosci od komuny), od dochodu powyzej 210.000 pln (rocznie) dodatkowo jeszcze 20%.
  Trzeba mie z czego obnizac...
  0
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2013-09-26 12:53:49
  No to jeszcze trochę wyrzeczeń i nas dogonią!
  I też będą Zieloną Wyspą!
  Widać że biorą WZORCE z najlepszych!!!
  0
 • pzpr
  2013-09-26 13:04:44
  nasz rząd czyli McDonaldowo nie ma sie czym pochwalić.Nawet Czesi uznali ten rząd polski za niszczycielski. Tusk z Rostovskim tak nienawidza swój naród ,że chcą go upodlić do granic wytrzymałości. Dla Tuska emeryt dobry to emerut "MARTWY"
  0
 • warren
  2013-09-26 13:28:58
  Bogaci zawsze będą mówić: daj nam więcej pieniędzy, a my pójdziemy i wydamy je, a one potem spłyną w dół do reszty was, ale to nie działa i opinia publiczna zaczyna to rozumieć. Warren Buffett
  0
 • zygzyg
  2013-09-27 09:37:50
  Jesteśmy Borg, opór jest bez celowy.
  0
 • DAV
  2013-10-01 09:11:11
  A nasi mędrcy ? Kiedy zaczna brac przykład z mądrzejszych od siebie i zaczna obnozac podatki ???
  0
 • Nierób
  2013-10-01 03:27:52
  A ja to mam wszystko w d..ie. Według mnie podatki mogą podnieść nawet o 300 %, bo ja z zasady nigdy nie pracuję. Żyję z opieki społecznej i z tego, co podp...dolę i bardzo to sobie chwalę. Praca kocha głupich i naiwnych. Mojemu sołtysowi schodzę z drogi, bo jak mu podp...rdoliłem złom, to powiedział, że mi nogi z du.y powyrywa, jak mnie dorwie. Wolę nie ryzykować, bo kawał chłopa z niego i wiecznie śmierdzi wódą.
  0
 • andrzejto
  2013-10-01 11:02:41
  Jest to jedyne logicznie posunięcie i to sprawdzone w wielu sytuacjach. Ale lemingoza i lewactwo nie przyjmuje tego do wiadomości. No cóż, są po prostu ludzie tępi na tyle, że nie przyjmują faktów do wiadomości.
  0
Reklama

Zobacz więcej

Reklama