Kto może wziąć udział?
Program skierowany jest do zespołów złożonych z nauczycieli i uczniów klas 7-8 szkół podstawowych. Jego celem jest promocja działań ekologicznych, edukacja młodzieży oraz wspieranie projektów sprzyjających zrównoważonemu rozwojowi.
Na co można przeznaczyć granty?
Zgłaszane projekty mogą dotyczyć m.in.: promowania alternatywnych źródeł energii, rewitalizacji terenów zielonych, sprzątania i gospodarowania odpadami, ochrony zasobów wodnych, poprawy jakości powietrza, prowadzenia akcji edukacyjnych, zastosowania zasady 8R (redukcja, recykling, itp.).
Zespoły mają również możliwość zgłoszenia własnych pomysłów związanych z ekologią i ochroną środowiska.
Jak wziąć udział?
Rejestracja do programu oraz składanie wniosków odbywają się poprzez formularz elektroniczny, który jest dostępny online. Zespoły mają czas na zgłoszenie swoich projektów do 7 stycznia 2025 roku.
Wsparcie i nagrody
Oprócz grantów finansowych zakwalifikowani uczestnicy otrzymają: dostęp do materiałów edukacyjnych i poradników, warsztaty online prowadzone przez ekspertów, szansę na zdobycie dodatkowych nagród, w tym wyjazdów integracyjnych. Projekty zostaną ocenione przez komisję programową, a wyniki poznamy 24 stycznia 2025 roku. Realizacja inicjatyw odbędzie się od lutego do kwietnia 2025 roku, a laureatów nagród integracyjnych ogłoszono na maj 2025 roku.