Reklama

Rejestracja konta na PUE ZUS. Prosty przewodnik krok po kroku:

Wejdź na stronę ZUS. Otwórz przeglądarkę internetową i wpisz adres www.zus.pl. Na stronie głównej ZUS, w górnej części ekranu, kliknij przycisk "Zarejestruj w PUE".

Wybierz sposób rejestracji. Zostaniesz poproszony o wybór sposobu rejestracji. Dostępne opcje to: "Dla Ciebie", "Dla przedsiębiorców" oraz "Dla firm". Wybierz opcję odpowiadającą Twojej sytuacji.

Wybierz metodę rejestracji. PUE ZUS oferuje kilka metod rejestracji, które umożliwiają założenie konta bez wychodzenia z domu:

Profil zaufany/login.gov.pl. Jeśli posiadasz profil zaufany lub inną metodę identyfikacji dostępną na login.gov.pl, wybierz tę opcję.

Twój kwalifikowany podpis elektroniczny. Jeśli posiadasz kwalifikowany podpis elektroniczny, możesz go użyć do rejestracji.

Twoja bankowość elektroniczna. Jeśli Twój bank oferuje taką usługę, możesz zarejestrować się za pośrednictwem bankowości elektronicznej.

Do rejestracji. Jeśli nie posiadasz żadnej z powyższych metod, wybierz tę opcję. Pamiętaj, że w takim przypadku będziesz musiał potwierdzić swoją tożsamość w placówce ZUS w ciągu 7 dni.

PUE ZUS - rejestracja konta. Prosty przewodnik krok po kroku

Uzupełnij dane. W formularzu rejestracyjnym podaj swoje dane. Część danych może zostać uzupełniona automatycznie, jeśli korzystasz z profilu zaufanego lub bankowości elektronicznej.

Wybierz kanał komunikacji. Wybierz, czy chcesz otrzymywać informacje związane z kontem PUE ZUS na adres e-mail czy numer telefonu. Pamiętaj, że podane dane muszą być unikalne.

Ustal hasło. Utwórz silne hasło, które będzie zawierać co najmniej 8 znaków, w tym małe i duże litery, cyfry oraz znaki specjalne.

Zapoznaj się z regulaminem. Przeczytaj uważnie regulamin korzystania z PUE ZUS i zaznacz odpowiednie pole potwierdzające zapoznanie się z nim.

Zarejestruj profil. Kliknij przycisk "Zarejestruj profil". Otrzymasz wiadomość z loginem do PUE ZUS na podany wcześniej adres e-mail lub numer telefonu.

Po wykonaniu tych kroków Twoje konto na PUE ZUS będzie aktywne, a Ty uzyskasz dostęp do szerokiego zakresu usług online Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.