Zakładu Ubezpieczeń Społecznych informuje, że we wszystkich swoich placówkach w Warszawie, przedsiębiorcy mają możliwość uzyskania informacji o dostępnych formach wsparcia.

Reklama

Pożar na Marywilskiej. Pomoc od ZUS

Na specjalnie oznaczonych stanowiskach obsługi klientów, można dowiedzieć się o możliwości odroczenia terminu płatności składek lub rozłożenia zaległości na raty.

Reklama

Dodatkowo, w dniach od 13 do 17 maja, w godzinach od 8:00 do 15:00, przedsiębiorcy z Marywilskiej mogą uzyskać informacje na temat ulg w opłacaniu składek pod specjalnym numerem telefonu 22 590 25 01.

Trzeba złożyć wniosek

Aby uzyskać ulgę, konieczne jest złożenie wniosku w ZUS oraz dostarczenie dokumentów niezbędnych do oceny sytuacji finansowej. Formularze są dostępne w placówkach ZUS oraz na stronie internetowej.

Pożar hali

Pożar wybuchł w niedzielę rano. Na miejscu z żywiołem pracowało przeszło 250 strażaków. Mieszkańcy Warszawy oraz okolicznych powiatów otrzymali alerty z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, by zostać w domach i pozamykać okna. Pożar objął przeszło 80 proc. hali, w której swój dobytek miały tysiące handlarzy.
Przyczyny pożaru są analizowane przez służby. Zgłoszenie o pożarze w hali targowej na Białołęce wpłynęło do strażaków o godz. 3:31 i pochodziło z monitoringu pożarowego.

Strażacy dotarli na miejsce pożaru po 11 minutach i ogniem objęte było już ponad dwie trzecie centrum handlowego. Pożar rozprzestrzenił się błyskawicznie z powodu nagromadzonych w środku materiałów łatwopalnych, przede wszystkim tekstyliów.