Gowin: 8 tysięcy na rękę w dużych miastach to nie są wysokie zarobki

| Aktualizacja:

Zapowiedź podniesienia pensji minimalnej w kolejnych latach jest wspólnym projektem Zjednoczonej Prawicy - powiedział we wtorek wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego, szef Porozumienia Jarosław Gowin.

wróć do artykułu
  • ~ksionc z Sokolki
    (2019-09-10 11:25)
    Polscy biskupi tez sa zdania, ze nawet 10 000 zlotych nie wystarcza im do nastepnej wyplaty !
  • ~sanczez
    (2019-09-10 11:54)
    Pisowskie dzbany oderwały się całkowicie od rzeczywistości w czym nie ma nic dziwnego - dorwały się bowiem do KORYTA i myślą, że wszystkim jest tak dobrze jak im...
  • ~wyborca prawdy
    (2019-09-10 11:53)
    PIS jest wielki , Panie Jarosławie proszę obiecać płacę minimalną w granicach 9000 zł a co , niech się naród cieszy
  • ~ser
    (2019-09-10 11:54)
    Ile dzisiaj PIS płaci za wpisy ?
  • ~klapouchy
    (2019-09-10 12:17)
    Grecja zbliża się wielkimi krokami. Jam stary to może już tego nie dożyję.
  • ~Tev
    (2019-09-10 12:00)
    Chleb po 20złoty
  • ~kali1970
    (2019-09-10 12:56)
    Facet chyba palił mocnego jonta :-(
  • ~Mieczyslaw
    (2019-09-10 11:41)
    Nie wie w jakim swiecie funkcjonuje.Niech sie zajmie przyzwojcie swojm resortem to bedzie mial wiecej.Niech sie przeniesie na prowincje.
  • ~jAN SCEPTYK
    (2019-09-10 12:31)
    Jak zareagują pracodawcy? Każą pracować na umowie zwanej MIX, połowa minimalnego wynagrodzenia i reszta na umowę zlecenie. I będzie pozamiatane!
  • ~w
    (2019-09-10 12:51)
    Może w Ministerstwie tyle zarabiają, ale przeciętny Polak ma mniej niż 2 500 zł na rękę. Dotyczy to również mieszkańców dużych miast a nie tylko prowincji.
  • ~alucki
    (2019-09-10 13:44)
    Panie Gowin Ukraińcy w Polsce są nielegalnie ponieważ nie było żadnego referendum oraz zapowiedzi w kampanii dającą zgodę przez Polaków na masowe sprowadzanie. Było wręcz przeciwnie bo straszono imigrantami.
  • ~gosc z zagranicy
    (2019-09-10 14:26)
    Niech ludzie tez zarobia 8.000,-€ netto ,to sa okolo 12.000,- brutto, a firma musi zaplacic okolo 13.700,-€ na wszystko ( 1,-€ =4.30,-zl.) , tzn. ze firme kosztuje jeden pracownik okolo 3.200,-€ , uwaga zeby NIEMCY,FRANCUZI i HOLENDRZY nie przyjechali za praca do PL. Moze tez byc ze kilka FIRM OPUSCI POLSKE ,albo wröci do Niemiec , gdzie taniej moga produkowac,a podatki sa mniejsze .
  • ~zobligowany
    (2019-09-10 12:26)
    Wicepremierem w rządzie Pisu jest Gowin który był ministrem sprawiedliwości w rządzie PO. Krytykują totalnie politykę swojego obecnego koalicjanta, że o Morawieckim który był doradcą Tuska nie wspomnę.
  • ~jaity
    (2019-09-10 14:54)
    Sami sprowadzają tanią siłę roboczą, a teraz chcą ją dofinansować, bo Polacy dawno już uciekli na saksy. A to wszystko z naszych podatków, z których utrzymujemy polityków i rozbuchaną biurokrację.
  • ~prezes
    (2019-09-10 13:08)
    widac,ze Gowin zawsze na kilku koniach chce jechac-troche po stronie ludu a la PiS,troche po stronie biznesu a la PO,stad juz byl i w rzadzie PO i w PiS.Nie wiem dlaczego on niby taki wazny dla PiS-wiem,ze ma troche poparcia wsrod krakowskich elit ale to tyle.On jakos tak zawsze sprytnie plynie z glownym nurtem-teraz tez niby popiera program PiS ale biznesmenow nie krzywdzmy,bo sobie bidoki nowej Tesli nie kupia,a juz prawie zamowili w salonie.Bedzie trzeba dac na ZUS co mialo isc na Tesle.Az mi sie lzy do oczu cisna.
  • ~Te...ksionc z Sokolki
    (2019-09-10 11:38)
    KACAPIE pisz do moskwy albo berlina o kompa z POLSKIMI CZCIONKAMI - FAJO 😁
  • ~nina
    (2019-09-10 17:53)
    Ile % ludzi w duzych miastach zarabia 8 tysiecy?co ten czlowiek bredzi, calkiem odlecial,nie wie jak wygladaja zarobki,nawet lekarze rezydenci,nauczyciele czy pracownicy naukowi tyle nie zarabiaja ,a co dopiero pracownicy w marketach czy uslugach.Chlopie zejdz na ziemie.
  • ~kiwane euro
    (2019-09-10 15:46)
    To znaczy, że przez cztery lata ci łajdacy zadłużali, załdużali i kradli. Zapłacić mamy my. Cena będzie bardzo wysoka.
  • ~Jan z Bogdańca
    (2019-09-10 12:27)
    Taa, tylko dobiją ludzi ZUS-em, który skoczy do 2400 PLN jeżeli nie zmienią zasad jego wyliczania!!!
  • ~filutek prof.
    (2019-09-10 12:47)
    Na tym niskopiennym góralu poznał się niestety pan Tusk .Ja osobiście nie mogę patrzeć bo nie lubię bezhołowia .

Może zainteresować Cię też: