Przewalutowanie po kursie sprawiedliwym. Kancelaria prezydenta prezentuje projekt ustawy o kredytach walutowych

| Aktualizacja:

Kurs "sprawiedliwy", indywidualnie wyliczany dla każdego kredytobiorcy, ma być podstawą przewalutowania kredytów walutowych - zakłada projekt ustawy w tej sprawie, zaprezentowany przez Kancelarię Prezydenta.

wróć do artykułu
  • ~olo
    (2016-01-15 12:37)
    to propaganda ? czyli szwindel jakis
  • ~jj
    (2016-01-15 12:44)
    Rozumiem, że w ramach sprawiedliwego przewalutowania "frankowicze" zwrócą też różnicę w wysokości rat między kredytem frankowym i złotówkowym? Kiedy ja spłacałem swój kredyt w złotówkach, większość "frankowiczów" chwaliła się niskimi ratami kredytu i nazywała mnie frajerem. A teraz mam im pomagać ze swoich podatków?
  • ~tłusty bankier z cygarem i szklaneczną whisky
    (2016-01-15 12:49)
    "Kurs sprawiedliwy to 1 frank - 4,10 zł"
  • ~Bibilijny
    (2016-01-15 12:51)
    Następny szwindel , wiec jak to sie ma do tych co wzięli kredyt w zlotowkach i nie mają z czego spłacać. Czyli ludzie bądźcie bardziej cwani , bierzcie kredyty we frankach , a jak będzie w plecy to państwo was wybroni !!!! Szczyt następnej głupoty gospodarczej. A dlaczego sie nie wziąć za hieny co wykupują dlugi emerytow i rencistów. Jest wiele takich spolek które handlują długami . Czy tak można ? Czy tak na ludzkim nieszczęściu jezdza mafiosi i innej masci krętacze marcedasami i BMW . Jeden to był nawet w telewizji i chwalil sie ze ma Rolls Royce czy tez Maybacha i bral udział w popieraniu biznesu . To jak on bizmsmen , zwykla hiena. Kreynstwo Polakow nie zna granic. I to nas rozni od zachodu Europy. Tam przynajmniej maja w rzadach madre kierownictwo, a nie jakiś lapiduchow jak w Polsce.
  • ~OBYWATEL
    (2016-01-15 12:52)
    Duda zrzuca z siebie odpowiedzialność za obietnice wyborcze (CZYLI PRZEWALUTOWANIE PO KURSIE Z DNIA BRANIA KREDYTU) i obciąża swoja obietnicą banki (notabene NIE KONSULTUJĄC TEGO PROJEKTU Z BANKAMi !!!! TO ABSURD!!!. W razie banki nie będą chciała się zgodzić to Duda powie ja chciałem, ja przygotowałem bzdurę bo bzdurę ale spełniłem obietnice! to oni BANKI nie chciały to do nich miejcie pretensje nie do mnie.i o to tu chodzi nie o pomoc ludziom!
  • ~ekspert
    (2016-01-15 12:53)
    Ponieważ małpa pocięła się brzytwą to od jutra zamieniamy wszystkie brzytwy na pensety...
  • ~ted
    (2016-01-15 12:55)
    Ustawa obejmuje konsumentów, czyli tych, którzy brali kredyty na własne potrzeby. Nie będzie dotyczyć przedsiębiorców, którzy odsetki włączali do kosztów uzyskania przychodów. W projekcie nie zapisano limitów związanych z metrażem mieszkania czy dochodem kredytobiorcy.Furtki były,przedsiębiorcy odliczali odsetki ,teraz nie ma znaczenia metraż i dochód ,wiadomo kto kupił klitkę a kto salony .czyli sprawiedliwy według PRAWA ISPRAWIEDLIWOŚCI.
  • ~ulisse
    (2016-01-15 13:00)
    Pull Up!!! Terrain ahead!!! Pull up!!!! Kur.....
  • ~Pola
    (2016-01-15 13:11)
    Za FRANKI POwinien odPOwiadać PIETRUN bo całymi dniami NAWIJAŁ wTV POdczerwieni jaka to korzystna LOKATA jle za to od BANKOW OTRZYMAŁ i co dostał od dawnych rzadzących
  • ~frankowicz
    (2016-01-15 13:11)
    Brawo Panie Prezydencie!. Na Boga mam nadzieję że prezes wie?i akceptuje, bo jak to wydmuszka to będzie mi przykro.
  • ~ajax
    (2016-01-15 13:13)
    Po jakim kursie przewalutował swój kredyt nowoczesny Petru?
  • ~Krzysiek
    (2016-01-15 13:20)
    Brawo Panie Prezydencie. Choć projekt nie idzie tak daleko jak powinien.
  • ~kuku ma Munia
    (2016-01-15 13:29)
    kurs Praworządny i Sprawiedliwy dla wybrańców słuchaczy ;)
  • ~scoti
    (2016-01-15 13:33)
    I KaczoPIS wszystkich wyprowadził w pole i jak to jest Polak mądrzejszy po szkodzie.
  • ~zalamany tomek
    (2016-01-15 13:53)
    Duda ty oszuscie skonczony! Mam kredyt w zl i co? Innym pomagacie , a innych olewacie. To jest wlsanie oslawione "prawo i sprawiedliwosc". Tfu ..
  • ~Maciek
    (2016-01-15 14:16)
    Nie powinno być żadnego przewalutowania. Kredyty są dla inteligentnych ludzi i każdy powinien mieć świadomość z jakim ryzykiem to się wiąże.
  • ~Heliot
    (2016-01-15 14:20)
    P.Petru chce wyliczeń i wcale się nie dziwię,bo co to za ekonomista skoro sam liczyć nie potrafi, zamiast 3 to 6 królów naliczył!!!!!!!!!!!!
  • ~bankier Konskie k.Kielc
    (2016-01-15 14:23)
    obietnica prezydenta byla bledem i bedzie nas to sporo kosztowalo -banki juz tak zrobia ze wezwa bruksele aby sprawdzila zasadnosc ustawy. Zaczyna sie janosikowanie, pamieamy przeciz okres jak PiS rozdawal za przyslowiowa zlotowke mieszkania zakladowe. Dzsiaj ci Panstwo sa wlascicielami mieszkan o conajmniej 400 000zl wartosci nominalnej. Darowizna ak zwykle nieopodatkowana -czyli zaczyna sie raj PiS -pomoc spekulantom z osiedli strzezonych. byc moze aby zaspokoic ciekawosc wiemy po co bylo spotkanie na najwyzszym szczeblu wegiersko-polskim - kurs sprawiedliwy jest ok, banki niech nie jecza bo oni przeciez sa ubezpieczeni i kasuja podowjnie. Badzmy szczerzy, kazda transakcja, kazdy kredyt jest w bankach ubezpieczona, gdyzaistnieja warunki ze tranakcja "pojdzie w druga" strone i to sie nazywa hedding. Ingernecja panstwa oznacza ze czesc transakcji idzie w "druga" strone short, a wiec wszystkie zmiany na kosztach konsumenta bank otrzyma z ubezpieczenia reasekuracjynego.
  • ~projekt 500minus
    (2016-01-15 14:26)
    Zajmijcie się w końcu małymi przedsiębiorcami. Comiesięczny ZUS z dodatkami to ok. 1100 zł! Polski przedsiębiorca płaci przez miesiąc tyle co rolnik przez cały rok!!! 40 lat składek przedsiębiorcy przez 40 lat pracy to tyle co rolniczy KRUS przez 400 lat!!! Wprowadźcie projekt 500-, czyli składka ZUSowska niższa o 500 złotych. To najbardziej pomoże pobudzić gospodarkę, utrzymać rodzinę i zatrzyma przedsiębiorczych Polaków w kraju.
  • ~Rabin Mordechaj
    (2016-01-15 14:29)
    PETRU ma racje / nawet na TORBY NIE STARCZY!!!!