Karty się odwróciły, banki straciły 220 milionów złotych

| Aktualizacja:

Obniżenie prowizji od transakcji bezgotówkowych sprawiło, że obsługa plastiku jest mało opłacalna.

wróć do artykułu
  • ~chłopskirozum
    (2015-05-19 09:30)
    Nie straciły (nie traci się coś czego się nie ma), mniej zarobiły (wyłudziły).
  • ~komar
    (2015-05-19 09:02)
    uwaga! panie autor to nie jest strata to tylko nizsze wpływy ,a może wróćmy do gotówki to będzie może wówczas taniej jak przed laty
  • ~uradowany
    (2015-05-19 14:13)
    Wreszcie przestaną wciskać to ***** każdemu
  • ~lilly
    (2015-05-19 16:00)
    Zlodziej nigdy nie ma dosyc
  • ~arma
    (2015-05-19 10:07)
    Nie stracił!!! po prostu nie okradły nas aż tak bardzo
  • ~czepiajew
    (2015-05-19 09:09)
    straciły na prowizji !!! hahaha i za prowizyjną działalność (po co się wysilać) prezesowstwo i rady nadzorcze wypłacają sobie miliony !
  • ~stefan
    (2015-05-20 19:32)
    Za Dudą stoi prezes.
    Za Komorowskim stoi Peres .
  • ~kazimierz olszewski
    (2015-05-19 12:22)
    dlaczego taki idiotyczny tytuł..!
    zagraniczzne banki rabowaly bezkarnie polskich klientów latami - wyłudziły morze pieniędzy (co powinno zostać ukarane, zgodnie z polskim prawem karnym)
    ktoś nie umie mysleć? nie odróżnia poszkodowanego - ofiary od sprawcy rabunku?
    nich pisze wiersze albo mowy pogrzebowe - zamiast siać zamęt i propagować oszustwo :D
  • ~frank swiss
    (2015-05-19 08:50)
    Wszystkich poszkodowanych przez banki, nabitych w polisolokaty, opcje walutowe, franki, spready, ubezp. niski wkład etczapraszamy na www.bankkowebezprawie.pl oraz Facebook PRO FUTURIS, organizujemy się i walczymy o swoje. Wszystkich nasz oszukali i golą jak owce. NIE DAJMY SIĘ !!! To nie skończy się jak rządowa afera z AmberGold
  • ~kazimierz olszewski
    (2015-05-19 12:36)
    Analiza funkcjonowania opłaty interchange w transakcjach bezgotówkowych na rynku polskim wynika, że opłaty te są w Polsce ponad dwukrotnie wyższe niż średnio w UE, a ośmiokrotnie wyższe niż np. na Węgrzech czy w Finlandii.
    - Na przykład w przypadku płatności debetową kartą VISA w Polsce opłata ta wynosi 1,60 proc. wartości transakcji, podczas gdy średnio w UE jest to 0,72 proc. - informuje NBP. w 2012 roku Forbes pisał: Zdaniem banku trudno znaleźć uzasadnienie dla tak wysokich stawek opłat interchange. Według NBP polski rynek kart płatniczych jest najdroższy w UE.
    Z danych NBP wynika też, że w 2010 r. Polska była przedostatnia (przed Rumunią), jeśli chodzi o liczbę kart płatniczych liczonych na osobę, szósta od końca pod względem transakcji bezgotówkowych dokonanych przy użyciu kart na osobę i przedostatnia (przed Rumunią), jeśli chodzi o liczbę terminali płatniczych przypadających na osobę.
  • ~kazimierz olszewski
    (2015-05-19 12:38)
    http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/Wydarzenia/nbp--transakcje-bezgotowkowe-beda-tansze,23815,1
  • ~max
    (2015-05-19 13:46)
    tych krwiopijcow nie zalowac.zeruja na wszystkim.prezesi zarabiaja grube tysiace,skad?a z naszych oszczednosci,prowizji i innych oplat.dobrze im.
  • ~SZARY
    (2015-05-19 14:51)
    ZLODZIEJE PLACZA ZE ZA MALO UKRADLI
  • ~ikado1