Piechociński załatwi obniżkę rat kredytów we frankach?

| Aktualizacja:

Jest się czego bać? Szwajcarski bank centralny zastanawia się nad zatrzymaniem swoich rezerw w złocie. Wtedy kurs franka szwajcarskiego może gwałtownie podskoczyć. Wicepremier Janusz Piechociński będzie próbował zaradzić podwyżkom rat kredytów hipotecznych.

wróć do artykułu
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-11-04 13:44)
    Moze PIS pomoze ???
    Wyprowadzili setki milionow zl do Luksemburga...boczkiem...
    PIS ograbilo SKOKi !
    Okazuje sie ze centrum finansowe PiS jest w Luksemburgu.
    Amber Gold przy SKOKach to Pan Pikus

    system wciaz jest zródlem dobrych zarobków dla ludzi, którzy nim zarzadzali przez 20 lat, zanim znalazl sie pod kuratela KNF. Z Krajowego Rejestru Sadowego wynika, ze Grzegorz Bierecki, byly dlugoletni prezes Krajowej SKOK, zasiada w zarzadach pieciu podmiotów oplatajacych SKOK-i (SKOK Holding, Arenda Bierecki, MP 59 Bierecki Sosnowski, SIN Bierecki oraz fundacja Sanitas), a takze w radach nadzorczych 15 kolejnych (SKOK Stefczyka, Stefczyk Nieruchomosci, Asekuracja, TUnZ SKOK, TUW SKOK, TFI SKOK, TF SKOK, Apella, eCard, TZ SKOK, TZ SKOK SKA, Stefczyk Finanse i trzy fundacje na dokladke). Jego brat Jaroslaw jest w dwóch zarzadach i dziewieciu radach, Adam Jedlinski zasiada w siedmiu gremiach zarzadczych, Grzegorz Buczkowski w 15, a Andrzej Sosnowski - w osmiu. 12 podmiotów sposród wymienionych powyzej wyplacilo w 2012 r. czlonkom swoich wladz ponad 12 mln zl wynagrodzen.


    Jakies dwa lata temu na tym forum pisalem, ze jestesmy karmieni bujdami jakoby na ratowanie SKOK-ów wystarczylo wylozyc marne 400 mln PLN. I ocenialem, ze potrzebne beda jakies trzy miliardy. Dzis rachunek jest taki, ze 800 baniek juz poszlo BFG, 1,5 mld wiadomo ze jeszcze potrzeba, a kolejne trupy wysypuja sie z szafy. I tu nachodzi mnie kryzys wiary we wlasne umiejetnosci: ze zabraklo mi wyobrazni i niedoszacowalem ogromu strat.
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-11-04 13:51)
    Czy Ci wszyscy którzy brali kredyty we frankach to jacyś idioci. W umowach dokładnie było napisane o zmianach kursów. Świadomie te umowy podpisywali i brali kredyty. A co z tymi którzy nie byli tak naiwni i wzieli kredyty w złotówkach. Musieli płacić duzo większe raty niż te we frankach. Za to że nie byli naiwni to teraz nikt nie staje w ich obronie. Wszyscy powinni być równi.
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-11-04 13:54)
    undacja Pro Civili w wielu kręgach obrosła legendą, dla innych pozostaje tajemnicą. Stojący za nią ludzie mogli przyczynić się do poważnego osłabienia Polski i wielomilionowych strat w mieniu wojskowym. Wiązani są z nią najważniejsi politycy w państwie, w tym Bronisław Komorowski, ale także agenci WSI. Czym była Pro Civili i co łączy ją z zatrzymanym dziś zarządem SKOK Wołomin?

    SKOK-i postrzegane są często przez pryzmat jednego ugrupowania, przez pryzmat prawicy i konserwatyzmu. Intensywnie zaprzeczał temu stwierdzeniu zatrzymany dziś prezes SKOK-u Wołomin, Mariusz G. Na łamach wydawanego przez wołomiński SKOK pisma produkowała się Aleksandra Jakubowska i Michał Boni. W radzie nadzorczej SKOK-u Wołomin zasiadał Piotr P. – były agent WSI, powiązany z Fundacją Pro Civili i… Bronisławem Komorowskim.

    Skoro jesteśmy przy obiegowych opiniach, to równie powszechne jest przekonanie, że SKOK-i (jako system) są połączone więzami nierozerwalnej przyjaźni z jedną z największych partii politycznych…

    — pytał Mariusza (dziś) G. dziennikarz tygodnika Wprost pod koniec 2013 roku.

    To przekonanie tyleż mylne, co szkodliwe – mówił wówczas G. Jak już wspomniałem, SKOK to system zrzeszający 55 instytucji, z których każda ma swoją specyfikę. […] Jasno widać, że zbyt bliskie związki części naszego środowiska ze światem polityki wcale nie wyszły kasom na dobre. [
  • ~Robnad
    (2014-11-04 14:44)
    he, he, he, dobre. kto zapłaci?
    POzostałe ciemniaki.
  • ~zło
    (2014-11-04 15:11)
    Piechociński - co dziecku załatwiasz umorzenie kredytu?
    jak kogoś było stać na kredyt to niech go spłaca a nie z mojej -i tak prawie pustej- kieszeni na ich DOMOSTWA wyciąga!!!
  • ~set
    (2014-11-04 16:30)
    Spójrzcie na tego nieudacznika i przydupasa rudej ferajny.
  • ~haha
    (2014-11-05 10:12)
    na pewno załatwi ale sobie i znajomkom intratne posady. Do tego tylko się tylko ta partyjka nadaje.
  • ~pol anka
    (2014-11-05 16:18)
    starym, dobrym zwyczajem z młodości weźmie dwie flaszki i załatwi ...
  • ~Wiesio 13 bicz na PISmatołki
    (2014-11-05 20:49)
    Skończyły mi się leki.POmóżcie.
  • ~ila
    (2014-11-08 23:30)
    jak bralam w getin banku to zdecydowałam się na złotówkowy dlatego teraz nie mam problemów z ratą. wiem ile będzie wynosiła i łatwo mi poplanować wydatki
  • ~iga
    (2014-11-18 20:29)
    No pewnie i co jeszczde. rzeba był się zastanowić czy bierze się w walucie czy nie. Ja to przemyślałam i zdecydowałam isę na złotówki w geitn banku dzięki czemu wiem ile rata co miesiąc mnie wyniesie
  • ~ob
    (2015-01-16 14:56)
    '
    W Polsce wszyscy chca wsparcia, i gornicy, i hutnicy, i 'frankowicze', i rolnicy itp.

    No to chyba trzeba bedzie podniesc prog podatkowy dla biedniejszych z 18% +1,25% /parapodatek na zdrowie/ do 40% PIT plus 10% parapodatku na zdrowie, a bogatszym zostawic 19% i 32% PIT zgodnie z panujacym trendem w kraju.
    ,
  • ~Tak...
    (2015-01-16 15:06)
    '
    Tak, tak Panie VPremierze Piechocinski. Sprzedac koniecznie rezerwy zlota i wspomoc dobrze zarabiajacych 'frankowiczow', bo umra z glodu jak troche wiecej zaplaca w ramach splaty kredydu.
    ---
    Nie przesadzajmy z ta pomoca.
    ,
  • ~klon
    (2015-01-19 16:14)
    Piechociński ma bardzo dużą głowę.Musi być mądry.
  • ~Poseł PiS posłanka PO
    (2015-03-11 20:12)
    Przeciętnych ludzi nie interesują cwaniacy biorący kredyty we frankach. Trzeba być kretynem, żeby mówić, że biorąc kredyt w innej walucie nie brano ryzyka zmiany kursowego. Nie mam zamiaru dopłacać do cwaniaków. Jak mieli zdolność kredytową by otrzymać kredyt we frankach to niech spłacają we frankach, nie widzę podstaw by pomagać takim pożyczkobiorcą. Kupując walutę zawsze trzeba się liczyć ze zmianą kursową. Trzeba było brać kredyt w złotówkach a nie cwaniaczyć. Dodatkowo *********** jest to że banda ******** którzy mają takie kredyty chce dofinansowania od państwa - czyli z naszych podatków. Nie jest dziwne , że tymi którzy mają te kredyty to posłowie, pracownicy administracji państwowej i inne nieroby na których i tak wszyscy pracują. Jak ktoś dostanie takie wsparcie z moich podatków to nadawać się będzie do prokuratury i sądu najwyższego. Ludzie, kiedy przestaniemy harować na bandę nierobów i cwaniaków. Jeżeli tak to każdy kto nie może dostać się w terminie do lekarza będzie otrzymywał dofinansowanie od państwa za ryzyko związane z utratą zdrowia i życia. Trzeba składać wnioski o odszkodowanie od państwa.

Może zainteresować Cię też: