200 zł zasiłku dla bezrobotnych dziennie? Oto słynny norweski socjal

| Aktualizacja:

Norwegia od lat króluje w różnych rankingach jakości życia. Jednym z elementów budujących jej pozycję jest słynny socjal, należący do najhojniejszych w Europie. Norwegia przeznacza na niego ok. 13 proc. swojego PKB rocznie.

wróć do artykułu
  • ~ryszard1955
    (2016-01-07 10:34)
    Powyższy artykuł jest najlepszym dowodem, że półprawdy są gorsze od kłamstw. Należało podać jakie są koszty utrzymania w Norwegii, ceny na wszystko są kilkakrotnie wyższe niż w Polsce.
  • ~Mriusz71
    (2015-01-08 13:11)
    Prawda jest taka, że zasiłek dla bzrobotnych w Nowegii jest wysoki, ale na polskie realia. Najlepiej przygotować dobre CV dopracowane do standardów NO i zarejestrować się w NAV, żeby jak najszybciej mieć pracę. Też kiedyś myślałem, że da rade tak wyżyć. Stwierdziłem jednak, że tak nie da rady i znalazłem fajną firmę, która przygotowała mi CV, po czym prace znalazłem w krótkim czasie, w której jestem do dziś. Była to firma MultiNOR- polecam! Nie dość, że tanio to efektywnie!
  • ~SZECHTEROWA GNIDA
    (2014-07-15 09:30)
    DLACZEGO PASKUDNA ARCHITEKTURA ?

    NIC TYLKO MUSI - TAKIE GUSTA
  • ~igor
    (2014-07-02 18:17)
    tak to mozna zyc, u nas realia inne, w dodatku trzeba oszczedzac na emeryture. Mimo to staram sie to robic, z lokatami z Getin
  • ~basia
    (2014-03-19 00:13)
    to może powinnam tam jechać? a nie siedzę tu i tylko z kasą problemy. na razie uratował mnie kredyt gotówkowy z getinu ale to nie jest rozwiązanie na dłuższą metę przecież..
  • ~Julaaa
    (2014-03-11 16:46)
    No jak masz siostrę w Norge i jest w stanie Ci coś załatwić… ;p Ja bym jechała..
  • ~Anasti
    (2014-03-11 16:38)
    Moja siostra też pracuje w Norwegii :D Czy ja też powinnam się skusić?
  • ~Onn
    (2014-03-11 16:33)
    Może i jest pięknie ale cholernie zimno!!
  • ~Thomas
    (2014-03-11 16:17)
    Owszem, Norwegia to świetne miejsce na te hobby.
  • ~Pasjonat
    (2014-03-11 16:09)
    Norwegia i wędkarstwo!!
  • ~Alexi
    (2014-03-11 16:01)
    Tak z ciekawości hihi :) Powodzenia życzę.
  • ~Anka11
    (2014-03-11 15:39)
    Budowlanka wykończeniowa, dlaczego pytasz?
  • ~Alexi
    (2014-03-11 15:32)
    Do Anka11
    Jaki to biznes??
  • ~Tadek
    (2014-03-11 15:18)
    Hej, osobiście polecam Ci sprawdzić usługi firmy
    www.norwegiaconsulting.pl, załatwiają za Ciebie wszystkie formalności z
    twoją firmą w Norge, a do tego mają przystępne ceny.
  • ~Anka11
    (2014-03-11 15:12)
    Część, rozważam założenie firmy w Norwegii, możecie polecić
    kogoś kto pomoże mi z formalnościowi procesu założenia i w późniejszej
    księgowości firmy?
  • ~magda
    (2014-02-19 20:26)
    wow, na takim socjalu to mozna zyc u nas jednak jest nieco inaczej, licze jednak na to ze cos sie poprawi, a zawsze mam inne wyjscie, skok chmielewskiego daje rade
  • ~Zgredek
    (2014-02-16 10:34)
    Do realistki - miło się czyta Pani komentarze. Są merytoryczne i na poziomie. I dobrze po polsku napisane. Co rzadkie na forum.
    Przed nami daleka droga. Ogromne pieniądze wyciekają z budżetu polskiego i Unii na agentów Watykanu, Caritas. Za wysokie zarobki mają posłowie, senatorzy, zarządzający polskimi spółkami Skarbu Państwa. Całkowicie pomija Pani ten problem. Proszę zobaczyć co się dzieje w mediach. Zbliżają się wybory do Europarlamentu. Nagle lewica skupia się na zaszczuwaniu L. Milera - bo nie chciał stworzenia lewicowej maszynki do wybierania cwaniaków do Europarlamentu i nie dogadał się z trefnisiem Palikotem i jego ferajną.
    To przecież polskie rządy, z tak chwalonym obecnie Mazowieckim i docenianym przez zagranicę Balcerowiczem, stworzyły obecną nędze większości Polaków i dobrobyt dla 20 lub 30 % a raj dla agentów Watykanu i fajne posadki dla ludzi wymiaru sprawiedliwości oraz urzędników na stołkach. Rządy AWS to zrujnowanie do reszty systemu pełnego ubezpieczenia i pracy dla wielu. I proszę jak dumnie głowę nosi Buzek. Zarozumialstwo ludzi OFE i kłamanie w żywe oczy, dorównuje Episkopatowi.
    Bogactwo Skandynawów to uczciwa praca tych na dole i tych na górze. Tych na górze i urzędników się nie przepłaca. Bo mają dobrą pracę.
    Nie porusza Pani przyczyn naszej nędzy, a tkwi ona w nas samych.
    Dopiero teraz ludzie jakby się przebudzili, co raz częściej sami odbierają kluczki samochodów pijanym kierowcom, a nawet znajomym pijakom. Ilu ludzi popiera PiS, a oni bajki prawią w stylu faszystów niemieckich. Dostaję gęsiej skórki, gdy słucham ich wypowiedzi i ich pozornie słusznego programu. Ostatnią ulgę, która była dla mnie /internet/ PO zlikwidował - Gajowy i Donek oraz w Sejmie i senacie, wypłacono sobie duże nagrody - nie pisze Pani, że dla tych u władzy, pieniądze podatników są dla nich. A naszej władzy, szkoda pieniędzy dla naszych dzieci z ubogich rodzin na dentystę i higienistkę. Tak prawiła była min. oświaty p. K. Hal. Próchnica, niedojadanie i wszawica,wróciła do ubogich Polaków - i o tym sza. Reasumując Norwegowie się tak nie okradają i nie dają pieniędzy ubogich na agentów Watykanu. Tam nawet królowi się butów nie liże. A kapłani nie mieszają di polityki, oświaty. W krajach skandynawskich nie ma agentów Watykanu. Skandynawowie ich wyrzucili z kraju. A w Polsce? Ksiądz powodujący zgon swego dziecka przy porodzie nie odpowiada. Bo prokuratura znalazła okoliczności do umorzenia. Ile nas oni kosztują?
  • ~Jasnowidz
    (2014-02-15 15:48)
    Dać jeszcze jedną kadencję PO to wszyscy będą mieć pracę w budżetówce, natomiast jak wygra PIS to będzie wojna z Rosją i też zniknie bezrobocie!
  • ~siostra Masturbacja
    (2014-02-14 21:34)
    Wydymanie ministranta i jego posluszenstwo wobec kaplana to pierwszy stopien do jego kariery w kosciele katolickim.
    Amen
  • ~realiska
    (2014-02-14 15:38)
    Podzielam zdanie Miltona Friedmana, że wypasiony socjal kosztem obciążania pracowników i przedsiębiorców nadmiernie wysokimi podatkami bezpośrednimi i pośrednimi nie jest dobrym rozwiązaniem w naszych realiach, bo prowadzi do zwiększenia bezrobocia, zejścia do szarej strefy i zahamowania ducha przedsiębiorczości. Na model norweski (dla ludzi rzeczywiście niezdolnych do pracy lub przejściowo przez tej pracy pozostających) i wypasioną politykę prorodziną musi najpierw uczciwie zapracowac zdeceydowana większość ludzi w wieku produkcyjnym. Płacenie ludziom za to, że nie pracują (albo tyllko płodzą kolejnych Syzyfów, aby w przyszłości zaszywali ciągle prującą się dziurę w ZUS-ie ) a zabieranie dużych części dochodów pracującym tylko nasili bezrobocie i kryzys gospodarczy.

Może zainteresować Cię też: