Rolę franka przejmują inne waluty. Kto teraz ma problem?

| Aktualizacja:

Decyzja Szwajcarskiego Banku Narodowego wyznaczenia górnego pułapu kursu franka do euro zaczyna sprawiać kłopoty innym krajom o silnej walucie. A one zapowiadają obronę własnego pieniądza i interwencje na rynkach.

wróć do artykułu
  • ~gg
    (2011-09-08 09:30)
    takie socjalistyczne myślenie-silna waluta,to zła waluta.Ogarnijcie się analfabeci.
  • ~kajtek
    (2011-09-08 10:08)
    Zacznie sie wyprzedaż franka szwajcarskiego przez spekulantów i to juz niedługo.Trzymając się bowiem franka mogą stracić w najbliższej perspektywie.Widać obecnie jak zyskało Euro.Wystarczy,że spekulanci oraz kapitał chiński zażąda zwrotu swoich wkładów a Szwajcaria pada jak długa.
    Franek będzie po 50 groszy.
  • ~:O
    (2011-09-08 10:38)
    To tylko był skoordynowany atak drobnych ciułaczy na krainę Wilhelma Tella?
  • ~Re:kajtek2011-09-08 10:08
    (2011-09-08 11:10)
    Franek będzie po 50 groszy.

    Takich bredni nawet nie sposob skomentowac.
  • ~co ty wiesz o socjalizmie?
    (2011-09-08 11:17)
    ~gg2011-09-08 09:30
    takie socjalistyczne myślenie-silna waluta,to zła waluta.Ogarnijcie się analfabeci.

    Analfabeta ekonomicznym to jestes ty.Kazdy srednio rozgarniety czlowiek wie,ze
    zbyt silna,a przede wszystkim przewartosciowana waluta to ogromny problem dla
    gospodarki,zalamanie eksportu,wzrost bezrobocia itd. dlugo by wymieniac.
    Szwajcarzy zrobia wszystko,aby frank nadmiernie sie nie umacnial.Jak byli bodaci,
    tak beda jeszcze bogatsi.
  • ~ant
    (2011-09-08 11:21)
    HSBC to mój czarny sen - wtedy gdy inne TFI ładnie sobie rosły oni nie potrafili wypracować sensownego zysku. Totalna kich - unikajcie jak możecie
  • ~leon
    (2011-09-08 12:03)
    Jak osłabić walutę? Dodrukować, to cała filozofia. A co z dolarem, jest inaczej?
  • ~ddd
    (2011-09-08 11:47)
    Czyli co? Szwajcarzy mają tyle rezerw, że są w stanie sztucznie utrzymywać kurs? Pewnie mennice bedą szły pełną parą:) Żaden, nawet najbogatszy kraj, nie jest w stanie na dłuższą metę prowadzić takich działań. Widać, że szukają już wyjścia z sytuacji.
  • ~pol anka
    (2011-09-08 13:38)
    w "trójce" u Kuby skończyła się audycja nt. czy w Polsce jest fajosko? I tam też mówiono o silnym franku a także o cenie paliw. O ile losy franka są dla mnie niezrozumiałe to sprawa cen paliw i zmowa Orlenu i Lotosu jest dla mnie oczywista. 3000 stacji prywatnych idzie pod młotek dzięki populizmowi naszego rządu a do radia dzwoni słuchacz - to nic nie szkodzi, bo małe prywatne stacje zarabiają na wystawianiu lewych faktur na olej napędowy. Fajosko, nie? Byłoby to śmieszne ale w podobnym tonie, zwolenik wielkich sieci, wypowiadał się poseł Nowak. A ja mam jeszcze lepszy pomysł - wprowadzić na stacja płatne toalety, 2 zł. 2000 klientów x2= 4000 zł. I jak to wygląda. Fajosko? W miesiący 120000 zł. I po co komu sprzedawać paliwo. Pozdrowienia dla gościa od lewych faktur. Chłopie startuj do Sejmu, Senatu, nie marnuj talentu
  • ~Zlotowka jest Najwazniejsza
    (2011-09-08 14:28)
    Wartosc polskiej zlotowki jest oparta na burakach i ziemniakach. Jak wykopki sie udadza to wartosc zlotowki podskoczy wzgledem mongolskiego turgika. Nie wiem tylko jak wplynie na wartosc zlotowki kapusta kiszona, bo w Mongolii kapusty nie kisza.
  • ~ciekawy
    (2011-09-14 13:19)
    A kiedy to lokata stanie sie polski zloty ?

Może zainteresować Cię też: