Żywność drożeje i drożeć będzie. Co najbardziej?

| Aktualizacja:

Żywność zdrożeje w tym roku o 5-6 proc., największych podwyżek należy się spodziewać w pierwszym kwartale, a w drugim dynamika wzrostu zmaleje - poinformowała w środę PAP Krystyna Świetlik z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

wróć do artykułu
  • ~mocher
    (2011-02-16 22:13)
    Bardzo dobrze moze ludzie przestana glosowac na zlodzieji.
  • ~tylko ....POplakac
    (2011-02-16 22:20)
    Dyzio ! ...- oto pierwszy lepszy z brzegu sprzemierzeniec , i zadowolony z obecnego NIELADU ! - czyli ...mlody , wyksztalcony , z wielkiego miasta , maGYster ! ...
  • ~Dyzio
    (2011-02-16 22:29)
    re tylko POplakac
    faktycznie tylkp poplakac nad twoja glupota
  • ~do ~janmil2011-02-16 21:47
    (2011-02-17 00:14)
    Tak, masz rację. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za to co dzieje się z Polską. Czym człowiek jest lepiej wykształcony, tym większe ma obowiązki w stosunku do społeczeństwa. Niestety w Polsce powstała tzw pseudo inteligencja, czyli np Dyzio, niby wykształcony z dużego miasta, ale nie potrafiący dostrzec tego co jest ważne. Tacy ludzi łatwo dają się manipulować i sami manipulują innymi ludźmi. Tylko szkodzą. Mam nadzieję, że jednak ludzie naprawdę inteligentni będą mogli wpłynąc na to co dzieje się w Polsce.
  • ~rencista
    (2011-02-17 02:06)
    Jest oczywistością, że systematyczny wzrost cen żywności i usług w Polsce napędza inflację, która jest niczym innym jak pewną formą podatku ukrytego, skutecznie bowiem czyści portfele Polaków z zarobionych pieniędzy i tym samym, osłabia ich i tak przecież niską siłę nabywczą. Co ciekawe i o czym warto tu przypomnieć, że rząd Donalda Tuska i jego podwórkowej drużyny, grając na "orliku zielonej wysepki" nie zabiegał i w konsekwencji nie doszło do obniżenia stóp procentowych od ponad 2 lat. O czym to świadczy? Ano o tym, że sytuacja finansowo-gospodarcza Polski - wbrew zapewnieniom "genialnego" premiera i jego ministra od kreatywnej księgowości - jest naprawdę zła! Poinformował zresztą o tym wczoraj Polaków GUS ! Prezesa GUS natomiast Donald od CUDÓW zdymisjonował przedwczoraj ! Ciekawe, czy to tylko przypadek czy dalsze liczenie pana premiera na jakieś nowe CUDA.
  • ~Adam
    (2011-02-17 06:13)
    Właśnie wróciłem ze sklepu. Za zakupione pieczywo zapłaciłem 20% więcej niż wczoraj.
  • ~@dyzio
    (2011-02-17 08:43)
    POlglupek z pelo - burak!!
  • ~bolek
    (2011-02-17 09:52)
    Czy pamietacie bilbordy jakie PO wystawiała na ulicach PIS RZADZI A POLAKOM WSTYD czy dzis nie sa bardziej potrzebne Słowa Tuska jako proroka trzymajcie sie za kieszenie bo benzyna bedzie po 5 złoty Z tego wynika ze już wiedział co wyniknie z jego rządów i już wtedy nas ostrzegał tylko że go żle zrozumieliśmy och naiwniacy Tuska plagi nas dosięgły Ja tylko żądam by długi Tuska i Rostowskiego spłacali jego wyborcy za głupotę trzeba płacić dlaczego inni myślący tez beda musieli ponosić tą odpowiedzialność?Dlaczego Prezydent Komorowski robi sobie tak drogie wycieczki które przynoszą tylko wstyd ? Dlaczego Tusk dodał mu jeszcze kasy przy tej dziurze /Dlaczego jest tak rozbudowana jego kancelaria przyjął już chyba całą UW tu proszę szukac oszczedności Panie Premierze jak również w swojej Kancelarii pozwalniac tych pijarowców komitety polityczne przecież komuna sie skończyła bo co Wam tylu biurokratów ?
  • ~XYZ
    (2011-02-17 10:09)
    Szkoda tylko, że za głupotę otępiałych zwolenników PO muszą płacić wszyscy, chyba wg hasła PO, oby żyło się lepiej?
    Tylko komu?
  • ~Apel o rozsądek
    (2011-02-17 11:29)
    Od kupowanych towarów płacimy haracz 23%, od głodowych pensji także, mało tego, rząd postanowił załatać dziurę spekulując na rynku, bo jak inaczej nazwać podnoszenie cen i podatków, jak również stóp proc. w dobie spowolnienia gospodarczego i rosnącego bezrobocia. Rosną realne ceny energii, paliw, żywności i wszystkiego wokoło (n ie wynika to ze wzrostu gosp., przeciwnie gosp. zwalnia i inflacja jest wymuszana co jest dla społeczeństwa i gosp. jeszcze bardziej dotkliwe). Pensje nie nadążają za inflacją pieniądza (jesteśmy jawnie okradani w świetle prawa), rośnie średnia statystyczna płaca wynikająca tylko z rosnącego bezrobocia wśród klasy robotniczej, rośnie również przestępczość i ubożeje liczna biedota, mnożą się patologie i przyszłe koszty socjalne. Czy najważniejsze zadanie państwa to zasypać dziurę budżetową za wszelką cenę zamiast wprowadzenia koniecznych reform i zrównoważonego wzrostu?
  • ~POLAK z normalnym nosem
    (2011-02-16 20:04)
    PO - słowie MAJĄ PO - dwyżki 500ZŁ , A JA MAM ZASIŁEK 444 ZŁ .
  • ~Dyzio
    (2011-02-16 22:03)
    re janmil
    gooowno prawda
  • ~catharzis
    (2011-02-16 20:54)
    Przestancie chrani.. w calej europie podnosza ceny zywnosci
  • ~Słaby77
    (2011-02-16 18:24)
    Skąd ci ludzie biorą te badania 5-6 %, Żart. Pracuje w branży spożywczej i z mojej perspektywy wygląda to trochę inaczej. Podstawowe produkty jak np. olej - 20 % , Cukier - 60 % , Mąka - 30 %, Kasza jęczmienna 50 % , Gryczana - 100 %. Ktoś płaci kupę kasy za jakieś bzdurne badania, które nie odzwierciedlają stanu faktycznego. Zacznijcie pytać ludzi, tych szarych.
  • ~carlooo
    (2011-02-16 21:11)
    POwiesić ryżą świnię!!!
  • ~dyletanci do dymisji
    (2011-02-16 16:46)
    Dziekujemy ci Tusku nie tylko za jablka i ziemniaki!
  • ~ajax
    (2011-02-16 16:59)
    Jak to ryży piłkarzyk Tusek ostrzegał-"Trzymajcie się za portfele,bo niezła ekipa dorwała się do władzy".Pytał się Kaczyńskiego ile kosztują jabłka i kurczaki?To ja się teraz pytam.No, rudzielcu to powiedz mi po ile teraz są jabłka i kurczaki? Tylko nie pitol,że rzad na nic nie ma wpływu!
  • ~eLKa
    (2011-02-16 19:32)
    Że ceny rosną każdy widzi.Niepotrzeba do tego larum PiSu.Nam potrzeba dobrych rządow gospodarczych.PiS gwarantuje tyko kruchtowe rządy SB bis w wersji Ziobry.
  • ~biedny
    (2011-02-16 19:33)
    trzeba pod pałac Tuska przyjechać taczką z gno jowicą i go wywieść raz na zawsze
  • ~Celtic
    (2011-02-16 19:34)
    Rząd się wyżywi, posłowie także dostali po 500 zł podwyżki.

Może zainteresować Cię też: