Dziennik Gazeta Prawana logo

Koniec zmuszania do dwóch polis OC

2 lutego 2010, 12:40
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Wkrótce osoby, które kupują używany samochód, nie będą musiały informować zakładu ubezpieczeń o rezygnacji z OC. Firmy sprzedające polisy nie będą bowiem automatycznie wystawiać nowego ubezpieczenia dla samochodu, w którym zmienił się właściciel.

Zgodnie z projektem zmian w ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych, który resort finansów przesłał do uzgodnień międzyresortowych, towarzystwa nie będą automatycznie wystawiać nowej polisy dla auta, które zmieniło właściciela.

Obecnie problem podwójnego OC jest zmorą i kierowców, i towarzystw. Wielu nabywców samochodów bowiem nie informuje ubezpieczyciela o transakcji, zaś towarzystwo ma obowiązek wystawić nową polisę, gdy stara wygasa. Prowadzi to do sytuacji, że osoby, które sprzedały samochód, otrzymują żądanie zapłaty składek za OC tego auta.

Więcej informacji: Będzie łatwiej uniknąć składek za dwie polisy OC komunikacyjnego

p

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj