To oznacza, że nawet gdyby Sejm go uchwalił, Senat z podjęciem decyzji poczeka miesiąc, a wtedy wchodziłby w życie już w nowym roku. A to zdaniem części prawników byłoby niezgodne z orzeczeniami TK.

Reklama

Jak wynika z naszych informacji, prace nad projektem wciąż się toczą. Głośno przeciwko temu pomysłowi występuje jednak Jarosław Gowin. Również politycy PiS, z którymi rozmawialiśmy, wspominali o możliwości zatrzymania prac nad nim. Zresztą w samym rządzie motywacja do jego forsowania też jest coraz mniejsza. Ustawa będzie wysłana do Sejmu, ale nie wejdzie w życie mówi nam ważny polityk PiS.

Tak też się stało w środę wieczorem. PiS wprowadził dwa projekty ustaw do Sejmu. Pierwszy znosi trzydziestokrotność, drugi tworzy Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych, który ma na celu udzielanie wsparcia społecznego, zawodowego, zdrowotnego i finansowego osobom niepełnosprawnym. Ale Fundusz dzięki pożyczkom z budżetu będzie mógł także sfinansować trzynastą emeryturę, bez zwiększania deficytu budżetowego.

WIĘCEJ W CZWARTKOWYM WYDANIU DGP>>>

Reklama