Emerytura już w wieku 56 lat tylko dla rolników

PSL przejęło prezydencki projekt dotyczący wcześniejszych świadczeń, bo priorytetowo potraktowano w nim elektorat ludowców . Jak znalazł na jesienne wybory.

wróć do artykułu
  • ~-Ja
    (2016-01-29 09:24)
    ~max do pana kieruję mój komentarz... Czy pracował pan chociaż rok jako rolnik? Co w pana pojęciu znaczy leser, bo to raczej nie jest elokwentne określenie kogoś kto jak rolnik nie wie czym są wakacje czy chociaż wolna niedziela, w zamyśle wielu osób obraz polskiego rolnika kreuje się następująco.... Dostatek duzy majątek, dom, sprzęt, maszyny itp ale czy ktoś zastanowił się ile kosztuje to pracy fizycznej utrzymanie tego wszystkiego?kiedy my, wy Zusowcy mamy płatny urlop u nich jest okres żniw więc jeśli to takie lekkie życie proponuje zamienić się i jestem ciekawa czy jeszcze nazwiesz kogoś leserem
  • ~realista
    (2015-06-12 13:34)
    psl to zaklamana i niewiarygodna zgraja-to wszystko ruchy pozorowane dla naiwnych-nie glosowac na to patalajstwo`
  • ~karola
    (2015-06-01 21:35)
    Ja tam w obietnice wyborcze nie wierzę. Systematycznie staram się na lokatach w getin banku odkładać, bo wiem, zę jak przyjdzie co do czego, to dostanę głodowe kwoty
  • ~oszukiwany od 1000 lat Polak
    (2015-06-01 20:20)
    Mamy stale równych i równiejszych. Ludzi PSL już dawno należało pogonić. Wtedy gdy załatwili rząd Leszka Milera i kiedy Pawlak spowodował kupno tak drogiego gazu z Moskwy.
    PGNIG firma w której posady mają swojacy każe mi płącić za gaz 45.59 + 3 dodatkowe opłaty w wielkości 45 zł razem płacę 80,60 zł. A prezes i zarząd i swojacy zarabiając te ponad 10 i 20 tys. zł miesięcznie + premie. Grad facet w randze ministra do nieistniejących elektrowni atomowych tylko ok. 100 tys zł m-cznie.
    Wszyscy do 67 roku życia ale znowu płacimy górnikom, rolnikom, wojskowym, żołnierzom, nauczycielom inne emerytury. Zapewniamy też emerytury agentom Watykanu - no tak jak ma być dobrze.
  • ~bbc
    (2015-05-28 14:08)
    mordasiewicz zaczal myslec oburzac sie no psl to nic nie kosztuje znowu dostana 18%
  • ~jeremi
    (2015-05-28 13:21)
    Dosyć mam tych świętych krów ze wsi , emerytury od 50 , dopłaty ,dopłaty dopłaty do każdego pier...cia i jeszcze mało .
  • ~XERO
    (2015-05-28 13:01)
    Rolnicy mogą sobie takie odliczenia robić , jeśli będą płacić podatek dochodowy, pełny ZUS za tamte lata , a także będą czerpać emeryturę liczoną w/g tego co sobie uzbierali na swoim indywidualnym koncie emerytalnym podzielonym przez dalsze trwanie życia z tabeli GUS. W KONSTYTUCJI RP JEST NAPISANE O RÓWNOŚCI, NIE MOŻE WIĘC BYĆ INACZEJ, GDYŻ WTEDY TRZEBA NAPISAĆ KILKA KONSTYTUCJI NP OSOBNE , DLA SŁUŻB MUNDUROWYCH, ROLNIKÓW, GÓRNIKÓW., I RESZTY POLAKÓW.
  • ~re polish finance
    (2015-05-28 12:20)
    Facet, daj już sobie siana z tymi twoimi fachowcami od Balcerowicza i Belki.
    Oni może mają trochę pomysłu, ale jak sobie dobrze zarobić w obcych bankach,
    i wziąć pieniądze za lobbowanie na ich korzyść.
    Jedynym facetem, który był propaństwowcem był Prezes śp. Pan Skrzypek,
    który zostawił NBP w doskonałym stanie. Reszta to abnegaci.
  • ~polish finance
    (2015-05-28 11:05)
    Bobozne życzenia. Poza tym POLSKI NIE STAC na takie gry polityczne drogi PSL... Obniżenie wieku emerytalnego jest w Polsce jak i w większości krajów Ue szybką droga do KRACHU!! Polacy zyja coraz dluzej! Emerytury bylyby nizsze, nie mialby kto pracowac na rzesze biednych emerytów. Polska UNIKA NAJGORSZEJ DZIURY BUDŻETOWEJ m. in. dzięki PROFESJONALIZMOWI FACHOWCOM WSPOLPRACUJACYM Z Platformą. To Platformie wiele dobrego zawdzięczają i inwestorzy, i rolnicy i nawet Ci, którzy zyja z niedużych pensji. Dlaczego, że jak na taki kryzys w Europie finabse naszego państwa sa w miezlym stanie. Wszystkie obludne, populistyczne pod publiczke pomysly PISu oraz interes polityczny PSLu i pazernosc Kukiza na miejsce w Parlamencie spowoduja tylko krach w Polsce!! Jest to niemal pewne. Polska juz traci miliony a zda chwilę miliardy na samym wyborze niepewnego Dudy! Kampania Andrzej Dudy byla najpodlejsza w swej agresji i populizmie. Podła, nie ma innego slowa na to. Tracą juz dzis miliony Polaków. Zlotow niestety ciagle leci w dol od poniedziałku. Tylko Platforma z wszystkich propozycji na scenie politycznej zapewnia Polsce dalszy rozwój i dalsza próbę zbliżania się poziomem życia do rozwiniętych wysoko krajów Europy.
  • ~jaro
    (2015-05-28 11:01)
    Rozumiem, że to sołtys będzie wydawał zaświadczenie kto pracował w
    " polu" od 16 roku życia.
    To wesoło.
    Wszyscy, którzy przenieśli się do miasta np na studia przejdą na emerytury,
    w wieku 6o lat. I PSL znajdzie na to pieniądze. Superowato.
    Tylko po jakiego CH... PSLz peło wydłużyły wiek emerytalny do śmierci???
  • ~rolo
    (2015-05-28 10:48)
    PSL koniecznie chce pozostać w sejmie , więc zbiera głosy rolników - naszym kosztem. Ja chcę też po 40 latach pracy na emeryturę.
  • ~ekonomistka
    (2015-05-28 10:08)
    Przecież rolnicy to zdolni ludzie, płacą KRUS, a wykonują usługi budowlane, naprawy maszyn rolniczych, prowadzą warsztaty samochodowe zatrudniają też takich co płacą składki w KRUS, a prowadzący działalność ???
  • ~bbc
    (2015-05-28 09:58)
    a idz jeden z drugim popracuj w gospodarstwie przez miesiac to zobaczysz jak milo jest
  • ~AAA
    (2015-05-28 09:37)
    Ostatnie podrygi PSL w Sejmie. Przecież ta durna ustawa nie przejdzie. podobnie jak PSL w jesiennych wyborach.
  • ~czesc olo
    (2015-05-28 09:32)
    to prawda,ze na wsi pracuja
    w polu w SEZONIE wszyscy,
    ktorzy sie ruszaja, emeryci, rencisci,
    polkalecy i dzieci z miasta na etatach,
    czy oni to zglaszaja do US ? i placa
    podatek od tej pracy zarobkowej ? na
    czarno robia ?
  • ~please mr prezydent
    (2015-05-28 09:13)
    A ja chodziłem do przedszkola do zakonnic to proszę mi to też zaliczyć do emerytury.
  • ~max
    (2015-05-28 09:11)
    mam zapier do 67 lat ,aby utrzym eserow ,cwaniakow nieroba .oto polsk
  • ~czesc olo
    (2015-05-28 08:44)
    lata szkolne czyli dziecinstwo
    jako lata pracy ? to karalne !
    a sasiedzi na pewno poswiadcza,
    ze pracowal,panie,pracowal ciezko
    na polu, tylko u sasiada, bo swojego
    nie mieli,he,he
  • ~czesc olo
    (2015-05-28 08:42)
    czy oni wogole placa skladki ?
    i czy beda chcieli doplaty z ZUS ?
    zeby bylo rowno i "godnie" ?
    bo ci z ZUS beda mieli wiecej,nie ?
  • ~Gośc
    (2015-05-28 08:35)
    Zlikwidować krus niech płacą tak jak my a nie zeby państwo dokładało do ich składek