Gaz z Norwegii zamiast rosyjskiego. Błękitne paliwo popłynie do nas za trzy lata [WYWIAD]

| Aktualizacja:

W 2022 r. będzie gotowa infrastruktura, która umożliwi Polsce sprowadzanie błękitnego paliwa m.in. z Norwegii oraz handel surowcem w regionie. Kontrakt jamalski z Gazpromem nie musi być przedłużony

wróć do artykułu
  • ~W
    (2019-08-15 06:57)
    Ruskie trole we wspolpracy z czlonkami Totalnej Targowicy daja popis swojej antypolskosci na tym forum. Mnie to nie dziwi - deWr Dziennik jest wlasciwym miejscem dla wszystkich wrogow polskosci.
  • ~mkk
    (2019-08-14 16:23)
    Waleczne Wolska śni o potędze. A zza murów Kremla słychać głośne: Ha, ha,ha!!! To Putin wprost się tarza ze śmiechu, że Polska zrobi mu taką wyrwę w budżecie!!! Jedna nitka Nordstreamu daje Rosji więcej zysku niż wszystkie dotychczasowe kontrakty z marginalną Polską.
  • ~Dziadziu
    (2019-08-14 18:34)
    A stac nas na to?
  • ~lon
    (2019-08-15 08:14)
    Ruska rura -----a fe, zatrucie, itp, Polska rurka ---cacy, cos wspaniałego. Norweski gaz najdroższy w wydobyciu , a do tego opodatkowany bardzo wysoko.
  • ~eu
    (2019-08-14 21:37)
    Pis chce pokazac jacy sa wazni
  • ~Jest jeszcze nadzieja
    (2019-08-15 10:20)
    Fajnie, że w tej kwestii PIS zgadza sie z PO. Sprawa ponad podziałem. Brawo!
  • ~czy będzie gaz
    (2019-08-15 10:52)
    Mam tylko pytanie. Czy ktoś sprawdzał przez ile lat Norwegia będzie jeszcze wydobywać gaz? Od kilkunastu lat wydobycie w N. zmniejsza się o kilkanaście procent rocznie.
  • ~Krystyna.z.Agencji.
    (2019-08-14 18:46)
    Jak bedzie rury brakowac, to mozecie liczyc na moja patrityczna postawe. Ale zaznaczam ze tylko rure, bo gazu nie produkuje.
  • ~ale nam się wydarzyło z tym rządem
    (2019-08-14 18:07)
    Tak kombinują ,że pozostanie jeść nam strączkowe i wydalać metan .
  • ~greg
    (2019-08-15 10:38)
    Swego czasu poseł dobrej ziamy niejaki Żelek pytał dziennikarkę Polsat News o gazy... dać go na szefa spółki...
  • ~ww67
    (2019-08-15 18:21)
    Sprawa jest prosta z punktu handlowego.Dodatkowe zasilanie systemu jest potrzebne do negocjacji nowej umowy z Gazpromem. Gaz ze wschodu może być tańszy tylko wtedy gdy jest alternatywny kierunek dostawy. I tylko tyle, reszta to szum informacyjny.
  • ~piotr
    (2019-08-15 11:40)
    Po ile to cudo?
  • ~Zaslyszane.
    (2019-08-15 11:59)
    Ci co tam pracuja mowią,że Norwegia zmniejsza eksport gazu bo musi zabezpieczyć na lata swoje potrzeby. Juz niektorzy politycy norwescy mowią,żeby wraz z eliminacja węgla zaprzestac eksportu gazu.
  • ~Mareks
    (2019-08-15 20:42)
    śmiesznie to będzie jak Rosja w przepływie humoru Putina, przykręci kurek Niemcom ,jak to robiła w rozmowach z innymi krajami.
  • ~Bolo
    (2019-08-16 03:52)
    Juz niedlugo i onuce zrobia sie mile, zaczna skomlec i oferowac dobre dile.
  • ~jachu
    (2019-08-16 09:20)
    Gaz jest bezbarwny, a nie błękitny, nieuki...
  • ~bleeee
    (2019-08-16 10:03)
    bedzie tak jak z mieszkaniem+........ kikaset metrow utopionych rur i nic wiecej.......
  • ~przewidywacz
    (2019-08-17 13:50)
    Trzy lata wystarcza Putinowi na instalacje prorosyjskiego rzadu w Polsce.
  • ~lon
    (2019-08-16 22:37)
    Akcjonariusze tak się ciesza z taniego gazu z USA i Norwegii , ze PGNIG leci na GPW na pysk.
  • ~gosc niedzielny
    (2019-08-19 10:01)
    Przez 10 lat kontraktu Pawlaka zaplacilismy wiecej 20mld złotych niz na stawkach Niemieckich. Ktos sie pyta czy nas na to stac ? bo kosztuje 2mld ;) Tak naprawde Rosja zeby walczyc dalej o te strefy wpływow bedzie musiala ściagnąć spodnie i de-facto sama nam to sfinansuje porównując do stawek sprzed 10 lat.

Może zainteresować Cię też: