Trzy sklepy złamały zakaz handlu. Właściciele ukarani mandatami

| Aktualizacja:

Wszystkie trzy znajdują się w Gorzowie Wielkopolskim. Za kasami nie stanęli właściciele, ale pracownicy.

wróć do artykułu
  • ~Stańczyk
    (2018-03-12 10:38)
    Niech mnie ktoś oświeci: czym się różni CUKIERNIA (może być czynna w niedzielę) od SKLEPU ZE SŁODYCZAMI (nie może być czynny w niedzielę)? Ustawa z dn. 10.01.18 o ograniczeniu handlu w niedziele, i święta oraz w niektóre inne dni (Dz.U. z 2018 r., poz. 305) zawiera zapis: "Art. 6 ust. 1: Zakaz, o którym mowa w art. 5, nie obowiązuje: (...) 28) w piekarniach, cukierniach i lodziarniach, w których przeważająca działalność polega na handlu wyrobami piekarniczymi i cukierniczymi." Anie słowa o stoliczkach i kawie umożliwiających konsumpcję na miejscu, ani słowa o tym, że musi to być produkcja własna. Dla mnie określenie "sklep ze słodyczami" to dokładnie taki sklep, w którym - wg przytoczonej wyżej definicji - "przeważająca działalność polega na handlu wyrobami cukierniczymi".
  • ~xxl
    (2018-03-12 09:12)
    Raj dla PiSowskich kapusi , teraz to się nazywa " SYGNALIŚCI " .
  • ~kacperek do roboty
    (2018-03-12 09:37)
    Teraz w niedziele bądą pracować inspektorzy PIP. Oni nie mają swoich wolnych dni dla rodzin, swoich dni świętych dla kościoła ?
  • ~Jastrząb
    (2018-03-12 09:45)
    Niech w końcu biedni właściciele sklepów sobie dla relaksu popracują w niedzielę i zobaczą jak to fajnie jest. Może im się spodoba .
  • ~WŁAŚCICIEL
    (2018-03-12 10:59)
    Jako właściciel pracowałem w niedzielę w które wypadało mi to z grafiku, teraz pracownikom musiałem przemieniać grafiki a w niedzielę (każdą) mam tylko jedną zmianę. By nie robić ludziom wody z mózgu. Tylko czemu rodzina która jest u mnie zatrudniona, mimo że chce pomóc to nie może bo jest w tygodniu pracownikami, a może tylko taka która nie pracuje w tygodniu w sklepie. A poza mną i żona pracuje jeszcze syn, oraz dziewczyną nie spokrewniona. W końcu to biznes rodzinny. Taką samą chora sytuacja jak to o czym myśli rząd, by mają wakacje nie można było w domu remontu zrobić. PATOLOGIA NIE PRAWO!
  • ~Smutny!
    (2018-03-12 09:37)
    Pole do działania dla szmalcowników , są jeszcze co głoszą ,,partia siłą przewodnią narodu,, Są i tropią ,,łamistrajków ,łaminowelizacji ,łamibyleco, - sprzedają wszystkich , nawet rodzinę za pisowskie srebrniki , tak jak dziadek i ojciec sprzedawał Źydów . To mająwe krwi!
  • ~Wookie
    (2018-03-12 13:06)
    Lol, niech sklep będzie spółką i da pracownikom udziały - wtedy wszyscy będą właścicielami i będą mogli pracować w niedziele
  • ~Stanisław
    (2018-03-12 09:54)
    Co za spektakularny " sukces" idiotów...Zmienić jedno zdanie w kodeksie pracy a nie ********* się z butami podkutymi w prawo w każdą dziedzinę naszego życia. zastanawiam się często czy jeszcze jest coś co mi wolno ...zamordyzm państwa opresyjnego gorszy od zaborców i okupantów.Niech żyje donosicielstwo obowiązek obywatelski wobec jedynie prawdziwej partii.Południe ; do Czech na zakupy, gorzej zachód i wschód nie przyjadą Niemcy i Litwini, Rosjanie, Białorusini to lepiej w tych regionach zabronić handlu po co pokrętne ograniczenia.
  • ~qwerty
    (2018-03-12 09:44)
    Na miejscu właścicieli sklepów zamkną bym sklep w niedziele. Jakoś nie trudno mi wyobrazić sobie "życzliwych" ludzi w Polsce który z ochotą zgłoszą ten niecny uczynek jakim jest praca w niedziele.
  • ~Wiola
    (2018-03-12 13:42)
    Brawo Polacy. Należy zgłaszać łamanie obowiązującego prawa. Niech właściciel stoi za ladą i pozna smak prawdziwej pracy cały dzień na nogach.
  • ~Lida
    (2018-03-22 01:55)
    Jak Pan Bóg chce kogoś ukarać, tp mu rozum odbiera.
  • ~Seitan na saksach
    (2018-03-13 07:26)
    A nie wystarczy uzyczyc pracownikowi 0.01% wartosci sklepu by stal sie on wspolwlascicielem i mogl spokojnie pracowac dalej?
  • ~Kazkot
    (2018-03-12 16:11)
    Polska i Polacy znowu sa przykladem do nasladowania w Europie .Niedziela jest dniem swietym ,dla Boga i rodziny.

Może zainteresować Cię też: