Na początku września, TotalMoney pytał Polaków, z jakich środków finansowali swoje wakacje. Blisko połowa ankietowanych, bo aż 47 proc. wskazała środki własne. Co siódmy badany zaciągnął pożyczkę w banku, co ósmy skorzystał z karty kredytowej a co dziesiąty skorzystał z szybkiej pożyczki (Provident, Profi Credit, Chwilówki i inne).

>>>Polacy nie chcą kredytów na wakacje

Portal postanowił zgłębić finansowe meandry wakacji i sprawdzić „Ile wydałeś/aś na tegoroczny, wakacyjny wyjazd”. Jak wskazały wyniki ankiety, blisko 1/3 (28 proc.) badanych nie wyjeżdżała nigdzie w czasie wakacji. Natomiast spośród wczasowiczów, większość (19 proc.) wydała na odpoczynek powyżej 3000 zł. Kolejna grupa ankietowanych (16 proc.) przeznaczyła na urlop od 1000 do 2000 zł. Na trzecim miejscu znalazły się równocześnie (po 13 proc.) grupy osób, które wydały 500-1000 zł i 2000-3000 zł. Najmniej, bo dopiero co 11 ankietowany (9 proc.), wydał na wczasy do 500 zł.

>>>Sprawdź aktualne oferty kredytów gotówkowych

Wyniki przeprowadzonej ankiety, uwydatniły skrajności tzn. jedna z dwóch największych grup ankietowanych spędziła wakacje w domu (28 proc.) a druga przeznaczyła na nie ponad 3000 zł (19 proc.). Oznaczać to może, iż kryzys wpłynął na nasze finanse w znaczący sposób lub z obawy przed ich pogorszeniem, postanowiliśmy pozostać w domu. Należy również podkreślić, iż wielu z nas (39 proc.) wydało na wakacje od 500 do 3000 zł co pozwala na miłe spędzenie kilkunastu dni zarówno w kraju jak i za granicą. Nawiązując do poprzedniej ankiety można wywnioskować, iż najsilniejszą grupą tegorocznych urlopowiczów były osoby oszczędne, które stać na przyzwoite wakacje.

p