Czasy łatwego zarabiania póki co minęły, a ruch na rynku w takich krajch jak Bułgaria czy Hiszpania znacznie zmalał. Jeszcze niedawno z łatwością można było znależć atrakcyjnie położone 200-metrowe apartamenty w nadmorskich miejscowościach w równie atrakcyjnej cenie 500 tys. euro. Dziś jednak coraz popularniejsze stają się domy w głębi lądu, w dużych miastach, gdzie często odbywają się międzynarodowe targi czy zjazdy, a i turystów nie brakuje.

>>> Wynajmij dom, a nie mieszkanie

Ceny nieruchomości spadają więc warto je kupować, jednak nie ma co liczyć na szybki wzrost ich wartości - informuje bankier.pl za ekspertami z biura nieruchomości Emmerson. Przy zakupie konkretnego obiektu należy zastanowić się, na czym tak naprawdę nam zależy. Jeśli na lokacie kapitału - warto wybrać Polskę, gdzie rynek zdaje się być bardziej przewidywalny. Z krajów o gwarantowanej pogodzie poleca się te, z którymi posiadamy dogodne połączenia lotnicze.

Polscy inwestorzy coraz chętniej patrzą też na egzotyczne lokalizacje. W Chorwacji czy Hiszpanii trudno dziś znaleźć naprawdę ciekawą ofertę, dlatego na popularności zyskuje arabski Dubaj. W ostatnich latach zjeżdżają do niego przedsiębiorcy z całego świata, których kuszą korzystne warunki prowadzenia biznesu. Ceny oscylują wokół 9 tys. euro za mkw, jednak ze względu na brak podatków dochodowych, chętnych nie ubywa.