Dziennik Gazeta Prawana logo

Jak dom, to tylko drewniany

21 sierpnia 2009, 10:45
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Jak dom, to tylko drewniany
Inne
Kojarzące się głównie ze Stanami Zjednoczonymi, Kanadą i Skandynawią domy drewniane zyskują w ostatnich latach coraz większe uznanie także i w Polsce. Buduje się je najczęściej w dwóch technologiach, tzw. kanadyjskich domów z bali. Do tego są znacznie tańsze i szybciej się je buduje niż murowane budynki.

"Dziś budownictwo drewniane rozwija się głównie dzięki zmianie mentalności Polaków, bo nie budują już domów dla wnuków. Inwestor chce szybko wybudować dom dla siebie, a na to pozwala budownictwo drewniane. - tłumaczy Wojciech Nitka z Centrum Budownictwa Drewnianego.

"W Polsce znane już są wszystkie najlepsze technologie i materiały budowlane, aby móc stawiać drewniane domy trwałe i energooszczędne" - dodaje Wojciech Nitka.

Dom z drewna można wykonać za mniejsze pieniądze niż tradycyjny,

Więcej informacji: Domy z drewna buduje się szybciej i taniej niż murowane

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj