Firmy muszą się tłumaczyć fiskusowi ze spadku dochodów. To pismo wywołało burzę wśród internautów

| Aktualizacja:

Pismo naczelnika stołecznego urzędu skarbowego opublikowane w mediach społecznościach przez prezesa ZPP Cezarego Kaźmierczaka wywołało burzę wśród internautów. Fiskus chce wiedzieć, dlaczego przedsiębiorca zarobił mniej.

wróć do artykułu
  • ~nomenomen
    (2018-06-27 10:52)
    Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą, też przysłano mi podobne pytanie . Zrobiłem na początku grudnia zakup inwestycyjny, zwrot VAT zapowiedzieli mi na koniec lipca. Tu jest cały sukces PIS dielców.
  • ~dqq
    (2018-06-26 11:31)
    trzeba odpisać - słaba koniunktura - i sprawa załatwiona
  • ~X77
    (2018-06-25 19:16)
    Moje dochody również spadają w tym roku, powodem są zmiany w regulaminie allegro, przez które allegro "zabilo" indywidualizm sprzedawców... Wszystko na biało, bez logo firmy... No chyba że ma się przywileje... ☹
  • ~kwapi
    (2018-06-25 11:20)
    W każdym cywilizowanym świecie w sytuacji gdy dochody firmy spadają urzędy zapraszają włascicieli z pytaniem co się stało i jak w tej sytuacji możemy Panu/Pani pomóc.U nas normalność to nienormalność.
  • ~S. Chleb
    (2018-06-25 09:03)
    Pod koniec 2018 roku - wielki kryzys gospodarczy!
  • ~biedak honorowy
    (2018-06-25 08:55)
    zaczyna brakowac zlodziejom pieniedzy i co beda wyrywac jak torebki na ulicy wystarczy przestac okradac panstwo przez pisowska zaraze i starczy
  • ~Szyba
    (2018-06-25 06:06)
    Wybory tuż , tuż a wynik wcale nie taki pewny w tej sytuacji trzeba coś suwerenowi dosypać .
  • ~gnom
    (2018-06-24 10:06)
    rządy PiSyfilisu i wszystko się pier8oli
  • ~Ojczulek M.P.
    (2018-06-23 13:18)
    O Cwaniacy się oburzają.A co okazało się,że Fiskus to też mądrzy ludzie.
  • ~Brawo PIS
    (2018-06-23 11:05)
    Tepic oszustow i zlodzieji z PO! Niech przenosza te swoje pseudofirmy do rosji i na ukraine. Tam to standard. Krol zegarkow z PO i paru innych, juz tam zreszta dziala.
  • ~Liyer
    (2018-06-23 10:06)
    Sorru ale co w tym dziwnego, poprostu fiskus pidejrzewa zatajanie dochodu gdy nagle świetnie prosperująca firma w okresie bumu gospodarczego wykazuje drastyczny spadek dochodu czy nawet straty. Tak jest na całym cywiluzowanym świecie.To i tak bardzo łagodny sposób gdzie przwdsiębiorca ma okazję wykazać co się stało że firma poniosła straty a nie być poddany szczegółowej kontroli skarbowej co zawsze utrudnia funkcjonowanie firmy
  • ~raz dwa trzy
    (2018-06-23 09:10)
    Czy lepiej mieć kontrolę czy może lepiej odpowiedzieć na list z US i mieć sprawę z głowy? Za PO-nieudaczników nie było listów tylko od razu kontrola ze słynnym zaleceniem min Kapicy "90 % kontroli ma kończyć się karą".... Poza medialny straszeniem przez Gazetkę przedsiębiorcy wcale nie narzekają na "listową komunikację z US"......
  • ~ja sławek
    (2018-06-23 08:36)
    Art. 272. Ordynacja podatkowa. Czynności sprawdzające dokonywane przez organy podatkowe pierwszej instancji Organy podatkowe pierwszej instancji, z zastrzeżeniem art. 272a czynności sprawdzające w zakresie wymiany z państwami UE informacji o podatku od towarów i usług, dokonują czynności sprawdzających, mających na celu: 1).sprawdzenie terminowości: a) składania deklaracji, b) wpłacania podatków, w tym również pobieranych przez płatników oraz inkasentów; 2).stwierdzenie formalnej poprawności dokumentów wymienionych w pkt 1; 3).ustalenie stanu faktycznego w zakresie niezbędnym do stwierdzenia zgodności z przedstawionymi dokumentami; 4).weryfikację poniesionych przez podatnika wydatków i uzyskanych przychodów (dochodów) opodatkowanych lub przychodów (dochodów) nieopodatkowanych – w zakresie niezbędnym do ujawnienia podstawy opodatkowania z tytułu przychodów nieznajdujących pokrycia w ujawnionych źródłach lub pochodzących ze źródeł nieujawnionych; 5).weryfikację danych i dokumentów przedstawionych przez podatników dokonujących rejestracji podatkowej. Wyjaśnienie podatnika : nie wiem.
  • ~lon
    (2018-06-23 07:38)
    Nowo powołany rzecznik przedsiębiorców szybko to wyjaśni i nie minie nawet 5 lat jak sprostuje.
  • ~Piotr
    (2018-06-23 03:24)
    Karuzela się zatrzymała, to i dochody z biletów spadły.
  • ~nieskundlony
    (2018-06-22 21:20)
    a może dochód duży byl tylko na papierze , wystawiano lewe f-ry i prano kasę
  • ~jj25
    (2018-06-22 19:28)
    PiSuarom znowu ODBIŁO!
  • ~misiek
    (2018-06-22 19:02)
    Powinien odpowiedzieć, że od kiedy rządzi "dojna zmiana" dochody mu spadają ...sam nie wie dlaczego. :D
  • ~piro
    (2018-06-22 18:41)
    Facet moze mieć rację. Zależy od okoliczności i powodów dla których powstało to pismo. Na przykład działanie właściciela na szkodę firmy może być karalne, jeśli pracownicy poniosą z tego powodu straty. Prawo chroni w ten sposób pracowników przed różnego rodzaju naciągaczami i cwaniaczkami.
  • ~Witek Lutek
    (2018-06-22 18:30)
    Nie jestem najmłodszy, pamiętam socjalizm i tak wtedy było! Domiar od państwa, tępienie kapitalistów, kapitalista to burżuj. Na każdym kroku urząd tępił zgniłych kapitalistów. No więc DOMIAR im dowalić! Cła na import aut z zachodu, wsiadamy do syren i trabantów z krajów demoludów. Kto nam tego trabanta wyprodukuje? Bo sami nie ogarniamy. Dziękuję ci Pis za przypomnienie mi lat młodości i socjalizmu.

Może zainteresować Cię też: