Wyjaśniamy pomysł Kopacz na podatki: stawka od 10 do prawie 40 proc.

| Aktualizacja:

Propozycja PO oznacza likwidację stałych progów w PIT. Ale rzeczywisty podatek wahałby się między 10 a 39,5 proc.

wróć do artykułu
  • ~cd
    (2016-09-29 12:07)
    Kopacz już miała swoje 5 minut...
  • ~SaddaM
    (2015-10-19 08:11)
    Kara za przedsiębiorczość? Im więcej włożyłem w to żeby teraz mieć dobrze, tym więcej mi teraz zabiorą? Mam być na siłę Robin Hoodem - mi zabiorą bo jestem pracowity, a dadzą bidokom bo chcą wincyj?
  • ~ALA
    (2015-09-17 16:56)
    MAM W DOO,...PIE WYJASNIANIE GAZETKI NA USLUGACH. ALBO KTOS WYRAZA SIE JASNA ALBO SPADA
  • ~Drzymała
    (2015-09-16 18:43)
    A to ciekawe , że to co miało być tak proste i jasne niektórzy tłumaczą ( z polskiego na nasze albo odwrotnie ) od kilku dni . To właściwie w jakim języku p.Kopacz to mówiła , że potrzeba aż tylu tłumaczy ???
  • ~jandyt
    (2015-09-16 16:29)
    jednym słowem raj,szkoda że ja prawdopodobnie już z tego nie skorzystam,może za to mój grabarz
  • ~komandoska moherka
    (2015-09-16 13:45)
    Baju, baju, baj...- ale to już było...tylko skończony i bezmyślny głupiec może uwierzyć w te bajania. Z niecierpliwością oczekuję na wykop tych oszustów, aferzystów,smakoszy ośmiorniczek, wołowych policzków i ogonów tzw: zwykłych złodziei.
  • ~Marionetka
    (2015-09-16 13:35)
    PO nie oszukujcie ludzi na koniec waszej kariery. Pani Premier Gdzie była Pani zarządów swojego poprzednika i jak pani działała od początku swojej kariery Teraz jak końcówka to praca rządu wre "
    Nie ośmieszajcie się
  • ~pkp
    (2015-09-16 12:10)
    BREDNIE - jedyny logiczna rzecz to likwidacja podatku dochodowego który qw USA został wprowadzony przed I WW
  • ~Adax
    (2015-09-16 09:11)
    Wczoraj zapłaciłem ZUS 158,85zł +38,61zł=197,46zł plus podatek który od "pensji"1400zł-(3091zł:12m-cy=257,58zł)=1142,42zł-197,46zł=944,96złx18%=170,09zł.
    Co daje 197,46+170,09=367,55zł.
    W nowym systemie to wyglądałoby tak:
    pensja 1400zł-kwota zwolniona z podatku(obecna to3091zł:12m-cy=257,58zł)=1142,42x10%=114,42zł!
    Pierwszy raz widzę żeby obywatele chcieli płacić więcej. Coś z wami nie tak?
  • ~m
    (2015-09-16 08:16)
    Polacy nie słuchać tej klamliwej syjonistycznej kopary to wróg Polaków POLACY zmądrzejcie inaczej okradną nas z wszystkiego zadłużyli nas na kosmiczne kwoty za to majątki biednych żydów urosly do kolosalnych kwot czas na odebranie co ukradli aby Polska była Polska teraz złodziej Lewandowski wciska głupoty Polacy on zniszczyl dziesiątki zakładów pracy celowo
  • ~mania
    (2015-09-16 08:06)
    Najlepiej zeby nic nie robić tylko dzieci a reszta obywateli będzie na to pracować.Moze trzeba solidnie sprawdzić dochody tych ktorym się obiecuje dodatki na drugie i kolejne dziecko?Znam wiele rodzin, ktorym się niezłe powodzi, ale już czekają na te dodatki. To chyba pomysł nie do końca prawdziwy, zreszta PIS niema zachowań w walce o władze. Jezeli tak się stanie to dopiero bedzie kleska finansów publicznych.
  • ~SteFun
    (2015-09-16 07:56)
    Po co tracicie czas na coś co się nie wydarzy.
    Ignorujcie taki bełkot. Po nie po to jest u władzy już osiem lat by robić ludziom dobrze.
  • ~Ględzi.
    (2015-09-16 07:03)
    Te stare babsko ciągle ględzi.
  • ~Mydlenieoczu
    (2015-09-16 06:46)
    Po wprowadzeniu tych zmian obywatelowi nie będzie się już nic od ZUS'u należeć. Teraz Polak może sobie przynajmniej wyliczyć ile odprowadził na ZUS i jak go państwo z tego okradło. Wzór, z którego będzie liczony podatek nie jest ujawniony bo co bardziej dociekliwi mogli by wyliczyć, o ile on wrośnie.
  • ~prawda
    (2015-09-15 22:00)
    Kto zaglosuje na PO to nie jest Polakiem tylko taka sama swinia jak zalozyciel tej POmafi
  • ~zawiedziony
    (2015-09-15 21:47)
    TYMI OBIETNICAMI PLATFORMA OBYWATELSKA STRZELILA SOBIE SAMOBUJA. PRZED POPRZEDNIMI WYBORAMI TEZ OBIECYWALI ,ZE NIE BEDZIE ZMIAN W WIEKU EMERYTALNYM A TU NAGLE PO WYBORACH WIE 67.kto raz zawiedzie zaufanie juz go nie odzyska
  • ~KACperek
    (2015-09-15 21:24)
    Ciekawa arytmetyka: 3x15% obiecane w 2005 roku = 39,5%+23%+19% w 2015 roku.
    OMG! (albo raczej WTF?)
    Pani Szydło w kampanii obiecuje niepodwyższanie podatków. LOL & ROTFL:(
    Trzeba chyba wyemigrować zanim zwycięski PiS wprowadzi PIT a la Hollande...
  • ~enduro
    (2015-09-15 18:35)
    Co? jedna osoba zarabia najniższą krajową i dwójka dzieci ?co za rząd?sami niech żyją za tą pensję i poczekamy ile wytrzymają.
  • ~gość
    (2015-09-15 15:35)
    Ja kur... na nikogo głosować niebędę
  • ~Obiecanki
    (2015-09-15 14:37)
    Obiecanki cacanki a głupiemu stoi. Jak bilion zadłużenia w budżecie i jeszcze dorzucą 100 tys. darmozjadów a biurwalistów może 0,5 mln niepotrzebnych na garnuszku biedaków a każden chce żyć bogato to z czego dadzą?.

Może zainteresować Cię też: