Niemcy grają na nosie Gazpromowi. A korzysta Polska

| Aktualizacja:

Oddany wczoraj do użytku Gazociąg Północny na nowo definiuje pojęcie bezpieczeństwa energetycznego w Europie i stosunki niemiecko-rosyjskie. Zwiększy się zależność czołowych, niemieckich koncernów energetycznych od Rosji, a Niemcy stały się europejskim hubem energetycznym. Z tego paktu Ribbentrop-Mołotow bis może skorzystać i Polska.

wróć do artykułu
  • ~jazu
    (2011-11-09 06:29)
    "Niemcy stają się państwem tranzytowym, z którego gaz będzie sprzedawany dalej do Europy"

    sa tylko posrednikiem uzaleznionym calkowicie od tego, kto stoi na wlocie rury, ot co...
  • ~zbig
    (2011-11-09 06:40)
    Wojna kosztuje, gospodarcza również. Koszt budowy Nord Stream i jego utrzymanie, wielokrotnie przekroczy zyski "polityczne" i gospodarcze, paktu Schroeder - Putin. A gdzie EKOLOGIA? Green Peace Industrial wie o tym najlepiej.
  • ~pamela
    (2011-11-09 06:50)
    Polska zyska na Gazociągu Północnym, tak zyska tereny po rurociągu który teraz przebiega po naszym terenie. Będzie już nie potrzebny! POprostu będzim bez gazu!
  • ~stary grzyb
    (2011-11-09 07:07)
    KLEPANIE PO PLECACH I FALSZYWE USMIECHY DO GENIUSZA POLITYKI SIE SKONCZYLY. TAKIE ******** TO MOZECIE OPOWIADAC NA UCZELNIACH NAIWNEJ GAWIEDZI. z tego artykolu wynika dobitnie,ze bezmyslne bredzenie bierze gore nad rozumem i faktami. PRZYPOMINA MI TO ROK 1939.
  • ~kondzior
    (2011-11-09 07:08)
    Skorzystaammmy, jak byście dobrze słuchali w TVN, to mówili że jest super.
  • ~stary grzyb
    (2011-11-09 07:09)
    KLEPANIE PO PLECACH I FALSZYWE USMIECHY DO GENIUSZA POLITYKI SIE SKONCZYLY. TAKIE FANTAZJE TO MOZECIE OPOWIADAC NA UCZELNIACH NAIWNEJ GAWIEDZI. z tego artykolu wynika dobitnie,ze bezmyslne bredzenie bierze gore nad rozumem i faktami. PRZYPOMINA MI TO ROK 1939.
  • ~Adam_J
    (2011-11-09 07:38)
    Jest SUPER,
    będzie jeszcze lepiej !!
  • ~KERI
    (2011-11-09 07:45)
    Niesamowite już wiemy ile kosztuje gaz a będziemy jeszcze więcej wiedzieć gdy podniosą nam ceny od 2012r. A najciekawsze w tej informacji jest to, że już zaczynamy kupować dodatkowy gaz a za nie odebrany i tak musimy zapłacić. Jednym słowem nie ma się co cieszyć ponieważ za ten dodatkowy gaz musimy zapłacić. A kto zapłaci? Społeczeństwo a nie jakieś tam PGNiGe. A na koniec zagadka ile dostajemy za tranzyt gazu przez Polskę?
  • ~won50
    (2011-11-09 08:01)
    Była propozycja włączenia się do inwestycji - olaliśmy, była szansa żeby rurociąg przebiegał przez Polskę - olaliśmy. Teraz płaczemy ? Idiotyzm. A poza tym mamy łupki !!! He, he, he.
  • ~Jarząbek
    (2011-11-09 08:04)
    Wszystko fajnie: tylko czemu kupujemy drożej od producenta niż od pośrednika, jaki jełop podpisywał umowę
  • ~My z PO
    (2011-11-09 08:20)
    Jesteśmy bardzo zadowoleni.
  • ~Pozytywista
    (2011-11-09 08:25)
    Czarnowidztwo i biadolenie - to podstawowa cecha Polakow. Polacy zawsze musza miec pretensje do sasiadow - i to za to, ze oni potrafia cos zrobic. Zazdrosc - nastepna negatywna cecha naszego spoleczenstwa? Myslec pozytywnie. Korzystac z RURY (polozonej nie za nasze pieniadze) a nie obrazac sie na RURE w ktorej plynie tanszy gaz. Tanszy bo Niemcy dogadali sie z Ruskimi a Polacy nie potafili. My tylko wytykamy Ruskim ich zbrodnie. A swiat pedzi do przodu.
  • ~rys
    (2011-11-09 08:26)
    Rzeczywiście - sam Goebbels nie wymyśliłby lepszej formy agitacji. Takie wiadomości są kpiną dla polskich polityków, którzy wszystko zrobili aby nasz kraj nie miał dywersyfikacji
  • ~Leniwi Polacy
    (2011-11-09 08:30)
    Rosja zbudowała 1 200 km podwodnego gazociągu.

    Paliaczki w budowanym od 10 lat GAZPORCIE nie sa w stanie ułozyć 100 METRÓW RUR...Bu ha ha ha.

    Ponoć GAZPORT zostanie uruchomiony za 15 lat Ha ha ha

    GAZPROM na Polsce obłowi się jak na żadnym innym państwie bo większych leni na świecie nie ma.
  • ~to korzystny układ
    (2011-11-09 08:32)
    Rosja ma zbyt na gaz.

    Niemcy zbyt na swoje Mercedesy i całą produkcję przemysłową.
    Dzięki temu Niemcy mają PRACĘ...I o żadnej zależności nie ma mowy !!!
  • ~Włatcy Móch
    (2011-11-09 08:35)
    Czy ktoś z tych co tym się tak zachwycają widział w ogóle umowę Rosyjsko-Niemiecką? Rosja nie po to wywaliła rubelki, żeby jeszcze na tym tracić. Sorry, ale mnie to nie bierze, aż taki naiwny to ja nie jestem.
  • ~Megg
    (2011-11-09 08:40)
    Bzdury, Rosja i Niemcy na to nie pozwolą byśmy kupowali tańszy gaz, rury w porcie też nie da się głębiej wkopać po uruchomieniu gazociągu jest to technicznie niemożliwe
  • ~shedows
    (2011-11-09 08:41)
    A jak będzie wojna to się go wysadzi cha cha cha cha
  • ~wolny
    (2011-11-09 08:42)
    Ale brednie, ile tracimy na nieudolnym kontrakcie Pawlaka. Jest jeszcze jeden aspekt, trzeba podnieść opłatę eksploatacyjną za wydobycie gazu i innych kopalin z kilku procent do ok 40% żeby zapewnić krajowi dochody z gazu łupkowego, co spowoduje wzrost cen wydobywanego krajowego gazu i węgla i przełoży się na cenę detaliczną. Zapowiada się kosztowna zima.
  • ~Karol
    (2011-11-09 08:50)
    Te brednie to matołom możecie opowiadać!!!

Może zainteresować Cię też: