W ostatnich tygodniach banki coraz intensywniej walczą o klientów, również w zakresie pożyczek i kredytów gotówkowych. Niemal bez przerwy komunikowane są nowe specjalne oferty promocyjno-reklamowe banków, w ramach których można uzyskać kredyt bez prowizji ani opłat przygotowawczych, z obniżonym oprocentowaniem albo specjalnym pakietem ubezpieczeniowym. Sprawdziliśmy gdzie najtaniej pożyczysz w maju 2010 r.

Najtańsze kredyty gotówkowe w maju 2010 r.

Spośród dostępnych w maju bieżącego roku ofert pożyczek i kredytów gotówkowych dla poszukiwanej kwoty 5 000 zł spłacanej przez rok, najkorzystniejszej w dalszym ciągu kształtują się propozycje :Wygodnego Kredytu Gotówkowego” w Getin Banku, gdzie klienci mogą uzyskać kredyt na bardzo atrakcyjnych warunkach cenowych, tj. z prowizją wynosząca jedynie 2 proc. oraz oprocentowaniem nominalnym 8,4 proc. w skali roku!

Tuż za propozycją Getin Bank uplasowała się propozycja Volkswagen Banku, gdzie miesięczna rata jest o jedyne 4 zł droższa (449 zł), prowizja wynosi tylko 1 proc. , ale wyższe jest oprocentowanie, które wynosi 11,95 proc. .

Na najniższe miejsce podium wdarła się szturmem propozycja Allianz Banku, który dla wniosków złożonych za pośrednictwem Internetu umożliwia zaciągnięcie kredytu bez konieczności odprowadzenia jakichkolwiek opłat wstępnych (prowizji itp.).

Najnowsza promocja kredytu gotówkowego - taniej przez Internet!

Co nas może czekać w najbliższym czasie?

W obliczu niepewnej sytuacji na rynkach finansowych związanej z możliwą utratą płynności przez kilka państw ze strefy EURO oraz związanej z tym destabilizacji na rynkach walutowych, banki mniej chętnie udzielać będą kredytów Dotyczy to głównie banków, których siedziby sa w krajach potencjalnie zagrożonych, tj. Grecja, Hiszpania itp.

Czy zatem należy się spodziewać zmian cen kredytów w Polbanku, Santander, Millennium. Pierwsze zmiany widoczne są już w ofercie Polbanku, który podwyższyłstawkę prowizji za udzielenie "Kredytu na Miarę”. Banki dodatkowo zachęcają do skorzystania z ubezpieczeń oferowanych przy kredytach gotówkowych. Dzięki wpływom z ubezpieczeń banki osiągają większą rentowność na sprzedaży kredytów.

Sprawdź najlepsze oferty kredytów gotówkowych na 10tys. PLN

Raczej nie powinna w najbliższym czasie zmienić się wysokości stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego, co wprost ma swoje odzwierciedlenia w maksymalnym pułapie odsetek, które mogą inkasować od klientów banki (czterokrotność stopy procentowej kredytu lombardowego NBP, czyli dziś 4 x 5 proc. , tj. 20 proc. ).

p