Nie odbierzemy wolnego dnia za sobotę
Już w przyszłym roku święto Trzech Króli może być dniem wolnym od pracy. Pracownicy mogą stracić prawo do odebrania dnia wolnego, jeśli święto przypada w sobotę. W tym roku podwładni mogą skorzystać z pięciu przedłużonych weekendów.
- Sprawdź, kiedy będziesz miał wolne
- Platforma zabierze nam wolny dzień
- Zakaz handlu w święta? Ale nie dla marketu
- Wolne w Trzech Króli? Kluby popierają PO
- Kropiwnicki popiera Platformę Obywatelską
Pogoda
POLSKA
Wtorek 2012-02-14

temp. min -20°C max. 1°C
opady:
brak
Twoje miasto:
Program TV
Sprawdź program swojej ulubionej stacji:
Od przyszłego roku 6 stycznia, czyli święto Trzech Króli, może być dniem wolnym od pracy. Klub PO przygotował już projekt nowelizacji kodeksu pracy i ustawy o dniach wolnych od pracy, który przewiduje, że będzie to 13 dzień świąteczny w ciągu roku.
W zamian pracownicy utracą prawo do odebrania dnia wolnego w innym terminie, jeśli święto wypada w sobotę. W rezultacie w ciągu najbliższych dziesięciu lat pracownicy stracą jeden dzień wolny. W tym czasie święto Trzech Króli wypada bowiem siedmiokrotnie w dni pracujące, a w sobotę przypadnie osiem świąt wolnych od pracy.
Dzięki zmianom podwładni będą mogli jednak korzystać z wyjątkowo długiego weekendu obejmującego święta Bożego Narodzenia, Nowy Rok i święto Trzech Króli.
>>>Czytaj więcej: Nie odbierzemy wolnego dnia za święto przypadające w sobotę
p


















































Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!