>>>Ten program rozliczy cię z fiskusem

Reklama

Trzymasz kilkadziesiąt tysięcy złotych na niskooprocentowanym koncie? Nie wiesz, który bank oferuje obecnie najwyższe warunki oprocentowanie dla lokat, a chciałbyś żeby Twoje wolne środki zarabiały nawet 5% w skali roku? Na jak długi czas zdeponować środki – może na rok a może na pół roku? Na te i inne pytania postaramy się znaleźć wspólnie odpowiedź. Sprawdzimy, które oferty lokat bankowych w kwocie 50 000 na 6 lub 12 miesięcy są aktualnie najlepsze?

Na czele zestawienia najkorzystniejszych lokat dla klientów z grubym portfelem, tj. takich, którzy posiadają nadwyżki finansowe w kwocie 50 000 zł i mogą środki te „zamrozić” na okres pół roku, zdecydowanie przodują propozycje AIG Banku. Oferty tego banku zajęły – uwaga – cztery pierwsze pozycje w rankingu!

>>>Lokata nawet na 6 proc. i więcej - dostępna tylko przez Internet. Sprawdź!

Najwyższe oprocentowanie na poziomie 5,50% w skali roku dostępne jest dla produktu funkcjonującego pod nazwą „Direct+ Internet”, nieznacznie tylko niższe (o 0,05 pp. do poziomu 5,40%) oferowane jest w ramach „Zysk+” oraz „Direct+”.
Zdeponowana kwota - w wysokości 50 000 zł - po półrocznym okresie trwania lokaty terminowej przyniesie ponad 1 100 zł zysku (już po odliczeniu należnego podatku, tzw. podatku Belki) w przypadku lokaty AIG Direct+ Internet.

Dla porównania warto wskazać, iż w przypadku lokat spoza pierwszej dziesiątki rankingu zarobimy ponad 200 zł mniej od najlepszej lokaty w zestawieniu.

Podobnie jak w przypadku lokat półrocznych bezapelacyjnym zwycięzcą rankingu najkorzystniejszych lokat rocznych został AIG Bank. Oferowane oprocentowanie w ramach lokaty funkcjonującej pod nazwą „Direct+Internet” wynosi aż 5,9% w skali roku, co umożliwia uzyskanie blisko 2 400 zł odsetek (już po podatku!). Dla porównania dziesiąta w rankingu oferta Meritum Banku i jej „Lokaty internetowej” uprawnia do zysku o blisko 300 niższego niż u lidera zestawienia!

>>> Porównaj i znajdź najlepiej oprocentowane lokaty na 10tys. zł

Od dłuższego czasu pokutuje stereotyp, że bankowe lokaty terminowe są nieatrakcyjne. Nic bardziej mylnego! Otóż wymieńmy kilka najważniejszych cech lokat terminowych - po pierwsze oferują określone, często stałe atrakcyjne oprocentowanie przez cały okres umowny, po drugie z założeniem lokaty najczęściej nie wiążą się żadne dodatkowe warunki lub koszty takie jak konieczność otwarcia konta osobistego, ani konieczność wielokrotnych wizyt w placówce celem odnowienia lokaty itp., po trzecie zaś nie musimy co chwilę tracić swojego czasu na poszukiwanie i analizowanie nowych propozycji depozytowych.