Dzienna kapitalizacja odsetek staje się standardem już nie tylko w przypadku lokat, ale i kont oszczędnościowych. Jak pokazują rankingi lokat oraz kont oszczędnościowych z ostatnich miesięcy, wybierając właściwe konto mamy szanse na zyski zbliżone do tych co na najlepszej lokacie. Cieszy nas to, że coraz częściej możemy wypłacać środki z konta bez utraty odsetek i bez opłat za przelewy pomiędzy rachunkami. Sprawdźmy, które banki oferują obecnie najatrakcyjniejsze rachunki oszczędnościowe.

Reklama

Zdecydowanym liderem, jeśli chodzi o oprocentowanie konta oszczędnościowego, pozostaje BNP Paribas Fortis. Żaden z konkurencyjnych banków nie przedstawił spójnej, sensownej kontrpropozycji która mogłaby zaszkodzić Kontu WIĘCEJ Oszczędnościowemu w dominacji. Oprocentowanie 5,8 proc., z dzienną kapitalizacją, pozwala nam w miesiąc osiągnąć zysk z odsetek na poziomie 50 zł. Na 2. i 3. Miejscu w rankingu kont oszczędnościowych, pozycji utrzymuje się Polbank EFG z Rachunkiem Mocno Oszczędzającym i Getin Bank z Kontem Oszczędnościowym zakładanym przez Internet. W przypadku tych rachunków oprocentowanie wynosi odpowiednio 4,75 proc. i 4,5 proc. z dzienną kapitalizacją odsetek.

>>>5,8 proc. na koncie oszczędnościowym nr 1 w rankingu

Posiadacze konta osobistego z pakietem M w BNP Paribas Fortis mogą założyć jedno Konto WIĘCEJ Oszczędnościowe, natomiast posiadacze konta osobistego z pakietem L, XL lub Rachunku dla Klienta Bankowości Prywatnej – dwa Konta WIĘCEJ Oszczędnościowe. Jest to istotne, ponieważ powyżej 15 000 zł obowiązuje nas już odliczenie podatku od zysków kapitałowych – czyli z dziennej kapitalizacji nie osiągniemy optymalnego zysku. Przelew wewnętrzny pomiędzy rachunkami jest darmowy. Odsetki naliczane są codziennie. Co bardzo istotne, Konto WIĘCEJ Oszczędnościowe wyróżnia gwarancja oprocentowania przez 12 miesięcy od założenia rachunku. Nie znajdziemy takiego zapewnienia w przypadku innych rachunków oszczędnościowych.

>>>Wszystkie konta oszczędnościowe w 1 miejscu . Porównaj i zacznij zarabiać!

Konto oszczędnościowe jest produktem, w przypadku którego nasz depozyt możemy w każdej chwili zmienić – powiększyć go lub pomniejszyć, w wielu wypadkach bez utraty odsetek. Nasz zysk z odsetek jest zoptymalizowany, dzięki dziennej kapitalizacji a w konsekwencji „ominięciu” podatku Belki. Wysokie oprocentowanie porównywalne jest z tym, które oferują nam lokaty. W razie potrzeby mamy błyskawiczny dostęp do środków zdeponowanych – czekamy na nie kilka sekund, podczas gdy w przypadku lokat często musimy zaczekać do następnego dnia, aż nasze środki „wrócą” na rachunek.

Jeżeli nie masz więc jeszcze konta oszczędnościowego, a swoje pieniądze trzymasz na zwykłym rachunku oszczędnościowo rozliczeniowym (ROR), już teraz powinieneś pomyśleć o wyborze rachunku oszczędnościowego.