Powoli wakacje odchodzą w niepamięć. Zbliża się koniec kalendarzowego lata, zatem najwyższa pora pomyśleć o jesiennych wydatkach. Większości z nas fakt ten spędza sen z powiek, zatem warto rozważyć propozycje sfinansowania bieżących potrzeb bankowym kredytem gotówkowym. Które oferty są najkorzystniejsze? Sprawdźmy.

Reklama

Czołówka zestawienia

Bez pardonu, na pierwszą pozycję wrześniowego rankingu najkorzystniejszych aktualnie ofert pożyczek i kredytów gotówkowych, wdarła się propozycja kredytu dostępnego w BNP Paribas Fortis. Dla oferty kredytu w kwocie 5000 zł spłacanego w okresie 12 miesięcy z kredytowaną prowizją miesięczna, rata u zwycięzcy aktualnego zestawienia wynosi 439 zł.

Tak atrakcyjna rata możliwa jest dzięki szczególnie, korzystnym parametrom kredytu, tj. prowizji 0 proc. oraz oprocentowania na poziomie 10 proc. Tuż za propozycją BNP Paribas Fortis uplasowała się oferta Getin Bank w ramach "Wygodnego Kredytu Gotówkowego", gdzie prowizja wynosi 2 proc., zaś oprocentowanie 12,9 proc. - przy takich parametrach rata wyniesie jedynie o 6 zł miesięcznie więcej niż u zwycięzcy zestawienia, tj. 445 zł.

>>> Tylko teraz kredyty 0% Prowizji. Kwota do 80 tysięcy zł. Sprawdź!

Na najniższym szczeblu podium znajduje się oferta Volkswagen Bank „Kredyt Plus”, gdzie stawka prowizji wynosi 1%, zaś oprocentowanie nominalne 14,8% - przy takich parametrach rata miesięczna wynosi 449 zł.

Dziesiąta w rankingu, propozycja kredytowa dostępna w PKO Banku Polskim, czyli „Szybki serwis kredytowy” jest tylko o 32 zł wyższa niż u lidera rankingu i kształtuje się na poziomie 471 zł. Świadczy to tylko o tym, jak zacięta jest walka pomiędzy bankami próbującymi zachęcić klientów do skorzystania z ich własnej oferty kredytowej. Dlatego też co rusz wprowadzane są wszelkiego rodzaju oferty specjalne lub promocyjne.>>>Potrzebujesz taniej gotówki? Oprocentowanie tylko 9,9% i 0% prowizji!

Informacje o jesiennych promocjach kredytowych

- "Kredyt gotówkowy" w Allianz Banku gdzie decydując się na zawarcie umowy w kwocie minimum 15 000 zł z okresem kredytowania do 60 miesięcy można otrzymać bon o wartości 300 zł do zrealizowania w sklepie internetowym merlin.pl. Jednocześnie wprowadzona została oferta specjalna "0 proc. prowizji" dla Profesjonalistów, czyli osób wykonujących wolne zawody (architekci, prawnicy, lekarze);

- "Kredyt gotówkowy" w Lukas Banku udzielany jest bez prowizji! Dodatkowo do wyczerpania zapasów każdy klient, który podpisze umowę kredytu gotówkowego otrzyma upominek w postaci kawiarki. Nie są wymagane żadne dodatkowe warunki do spełnienia, aby skorzystać z promocji;

- "Kredyt na Miarę" w Polbank EFG, gdzie w ramach kredytowej oferty last minute obniżył aż o 3 pp. oprocentowanie nominalne swojego kredytu (do poziomu 13,9 proc.) w porównaniu ze standardową ofertą. W promocji maksymalną dostępną kwotą kredytu jest 20 000 zł, zaś okres kredytowania wynosi nawet 4 lata.

- "Kredyt w 15 minut" dostępny w eurobanku, w ramach którego funkcjonują dwie równoległe promocje, tj. od 500 do 8 000 zł spłacanych w nie więcej niż 24 ratach. Pierwsza z nich polega na zastosowaniu obniżonego do poziomu 7,9 proc. oprocentowania, w ramach drugiej nawet przez 3 miesiące możliwe jest nieopłacanie rat kredytu!

- "Kredyt gotówkowy" w Deutsche Bank PBC, gdzie podpisując umowę kredytu gotówkowego w kwocie minimum 35 000 zł oraz proponując hasło reklamowe można wygrać jeden z pięciu tabletów iPad firmy Apple;

Reklama

- "Kredyt gotówkowy dla Mundurowych" w Invest Banku, w ramach którego, w zależności od oczekiwanej kwoty kredytu, proponowane jest atrakcyjne oprocentowanie w połączeniu ze zwolnieniem z prowizji! Dla kwot do 5000 zł spłacanych w maksymalnie 36 ratach oprocentowanie wynosi 9,97%, zaś dla kwot od 20 000 zł do 50 000 zł oprocentowanie 11,2%.>>>Porównaj ponad 20 kredytów gotówkowych w 1 miejscu. Wybierz najlepszy!

Ile grzybów tyle promocji kredytów!

Warto zdecydować się na skorzystanie z wybranej aktualnie promowanej i dostępnej oferty kredytów gotówkowych. Na szczególną uwagę zasługuje propozycja kredytu gotówkowego BNP Paribas Fortis, gdzie klient może liczyć zarówno na brak prowizji oraz preferencyjne oprocentowanie.

Warto na poważnie zastanowić się nad skorzystaniem z oferty kredytowej banku przed wejściem w życie wszystkich postanowień Rekomendacji T wdrożonej przez Komisję Nadzoru Finansowego. W sposób istotny mogą one ograniczyć od końca grudnia akcję kredytową, ponieważ określają m.in. maksymalny poziom relacji obciążeń do dochodów.

Liczne promocje aktualnie udostępniane przez banki, nader skutecznie działają na wyobraźni klientów. Problem stanowić może tylko (aż) wybór najlepszej, a w zasadzie najtańszej oferty kredytowej. Pamiętajmy by na spokojnie zapoznać się z wszystkimi postanowieniami umowy przed jej zawarciem, szczególnie na kwestie wymaganych, stosunkowo drogich ubezpieczeń.