Emilewicz o pensji minimalnej: Ze mną nie konsultowano. Kaczyński odpowiada minister przedsiębiorczości

Minister przedsiębiorczości przyznaje, że PiS nie konsultował z nią planów podwyżki płacy minimalnej. Jadwiga Emilewicz, choć mówi, że będzie to trudna sytuacja dla małych firm, to trzeba dopłynąć do wyznaczonego portu.- Chcemy zerwać z myśleniem, że Polska może być tylko rezerwuarem taniej siły roboczej, chcemy, aby nasi pracownicy konkurowali kompetencjami, wiedzą i doświadczeniem - mówił PAP prezes PiS Jarosław Kaczyński, pytany o zapowiedź podniesienia płacy minimalnej.

wróć do artykułu
  • ~Bastard
    (2019-09-10 11:10)
    Przy obecnych daninach i opodatkowaniu pracy dla małych firm i sklepów to będzie koniec !!!! Wielkie sieci ponadnarodowe dadzą radę ale rodziny handel padnie na mordę !!!! Gratulacje PiS . Chyba wam o to chodzi żeby wykończyć wszystkich i kupować ich za 500+ !!!! Kwota wolna od podatku dalej na tym samym poziomie , emerytury i renty opodatkowane !!!! A wy będziecie dobrodzieju zgrywać . Jak długo Polacy będą takimi głupkami okradanym na każdym kroku !!!!
  • ~halina
    (2019-09-10 10:34)
    żeby pensje były wysokie trzeba produkowac na świat wyroby z dużą wartościa dodaną... a nie eropalety i kiełbase, bo produkcje przniosa na ukraine
  • ~jarekwielki ma
    (2019-09-10 14:47)
    Kaczyński to komunista z krwi i kości. Wszystkim po równo z wyjątkiem swoich, którym należy się więcej. Patrz paniusie od Glapińskiego - dostają 20x średnią krajową.
  • ~Amen
    (2019-09-10 14:24)
    za rok wyda ukaz, że pensja minimalna to 4 koła, a maksymalna 10 przy de facto 60% podatku. czyli wszyscy będą zarabiali mniej wiecej tyle samo bez względu na to czy w pracy tak naprawdę więcej psują i przeszkadzają, czy wymyślają coś na miarę Nobla. Zaiste świetla przyszłość stoi przed tym krajem
  • ~Durnie
    (2019-09-10 15:20)
    Zastanawia mnie dlaczego PIS rozdaje cudze pieniądze. Przerzuca ciężar na małe i średnie firmy i też korpo. Przy minimalnym wynagrodzeniu na poziomie 4000 PLN każdy kto ma jednoosobowy biznes zapłaci 2400 PLN składki ZUS! Czy ludzie z PIS wiedzą co to znaczy prowadzić firmę i płacić ZUS, PIT, VAT? Może dobrodzieje zwiększą kwotę wolną od podatku, tu jest pole do popisu?!
  • ~hydraulik35
    (2019-09-10 15:13)
    Jak PiS zajmie się manipulowaniem placami to będziemy mieć pensje minimalna 4k raz kwartał.
  • ~Slazak
    (2019-09-10 15:02)
    Towarzysz Kaczynski sobie wymyslil, ale dlaczego nie od razu w euro?
  • ~emerytka
    (2019-09-10 11:09)
    Płacę minimalną należy podnieść .Te 1,5 miliona robotników zarabia minimalną i żyje w skrajnej biedzie .Na bilet miesięczny płaci 300 zł i po odliczeniu kosztów dojazdów zostaje im 1300 zł ,a i tak ceny rosną ,bo mamy efekt 500 plus , Pani minister ci ludzie nie mają pieniążków na opał na zimę , rachunki i jedzenie .mimo ,że pracują .
  • ~Polak
    (2019-09-10 14:49)
    Emilewicz powinna wyrazić czynny żal i przeprosić prezesa
  • ~Olaboga
    (2019-09-10 15:37)
    "To znaczy, my Polacy byliśmy przez dwadzieścia kilka lat tanią siłą roboczą - podkreślił" ... Gowin xD Gowin nie był zbyt tani dla budżetu państwa
  • ~xxxx
    (2019-09-10 16:08)
    Zdaje się że nawet zwolennikom PIS mowę odjęło. A pani Emilewicz jeszcze nie skumała,. że nie ma nic do powiedzenia.
  • ~janeczek
    (2019-09-10 16:07)
    Mam propozycję dla pisowskich głu pów jak szybko wyprzedzić Niemców. Podwyższyć ceny chleba do 20 zł, a benzyny do 10 zł - i będziemy już całkowicie w awangardzie Europy (w skre ty nie niu)...
  • ~ole
    (2019-09-10 15:21)
    Plany dotycza rzadu po wyborach. Nikt nie powiedzial ze Pani Emilowicz sie w nim znajdzie. Bedzie Pani brana pod uwage na dotychczasowe stanowisko, napewno bedzie Pani pytana.
  • ~Realistka
    (2019-09-10 20:37)
    Pani EMILEWICZ Należy się MEDAL za Prawdę. Uzurpator rozdaje co nie JEGO, Inni dają kiedyś CIAŁA. Ten bożek to Fałszywy BOŻEK i broń nas Panie Boże przed takimi dobrodziejami.
  • ~stp
    (2019-09-10 16:59)
    Se znajdą inną Emilewicz, co stwierdzi że prezes , a i owszem konsultował, chociażby nawet telepatycznie. Ach ten Jarek to potrafi, taki nasz mały Chavez.
  • ~gość321
    (2019-09-10 17:46)
    Tylko kilka procent społeczeństwa będzie konkurencyjna w kompetencjach zawodowych i fachowości dla innych państw - reszta będzie tylko egzytować. Firmy zachodnie nie będą produkować nic u nas, bo jak zapłacą pracownikom 2 ty. euro w Polsce czy w Niemczech to kto da mi powód produkcji np. części samochodowych do Vw czy innego w Polsce? Biznas też zna pojęcie patriotyzmu bo jest złaczony z polityką.
  • ~Sielankowy kudłacz
    (2019-09-10 19:20)
    Pan Kaczyński ponownie stosuje strategię znieczulania społeczeństwa, żeby nie utrudniano mu upajania się władzą. Pani może co najwyżej hamletyzować.
  • ~mo
    (2019-09-10 15:58)
    Czyli będziemy konsultować, ale i tak decyzja już zapadła XD
  • ~rex
    (2019-09-10 21:58)
    fakty są takie, że płace minimalną celowo zaniżano w ostatnich 30 latach aby zachować konkurencyjność gospodarki i ściągać kapitał dzięki temu mieliśmy nieustanny wzrost gospodarczy przez 30 lat, teraz jak inwestycje spadają na skutek zmiany władzy i bezpieczeństwa prawnego to rezygnacja z tego czynnika jak płaca wepchnie nas w recesję i czeka nas to co włochy czy grecję jak będzie euro a w skrajnym przypadku argentyna i wenezuela jak nie przyjmiemy euro, hiperinflacja już się budzi
  • ~lubię dojrzałe kobiety psychicznie też
    (2019-09-13 08:54)
    Kaczyński nie ma w tzw rządzie drugiej tak rozgarniętej osoby ,reszta to murotłuki na czele z konfabulatorem pospolitym z parady blagierów .Czekam kiedy ogłosi ,że Kaczyński jest omnibusem równym bogom .(lub boginiom)

Może zainteresować Cię też: