Już nie Wielka Brytania. Polacy robią zwrot i zmieniają kierunek emigracji zarobkowej

| Aktualizacja:

W obliczu brexitu Polacy coraz rzadziej w poszukiwaniu pracy wyjeżdżają do Wielkiej Brytanii. Pierwszym wyborem migrantów zarobkowych są teraz Niemcy

wróć do artykułu
  • ~Artur
    (2019-09-24 15:31)
    Wszyscy pisza ze w Niemczech zarabia sie wiecej niz w Polsce. Tak to prawda... ale zycie tam jest duzo drozsze. Wiec pokazcie mi kto z Polakow ma dom i samochod w Niemczech? chyba tylko Lewandowski. Wszystkie pieniadze zarobione w Niemczech trafiaja do Polski. A Polak w Niemczech mieszka w jednym wynajetym pokoiku. W niemczech robol w Polsce pan. Tak to wyglada i to nie jest dobre, tak nas widza w Europie i nas nie szanuja. Jesli wyjezdzamy do Niemiec pracowac i zyc super. Ale nie plujcie na Polske, bo nie znam nacji ktora by tak narzekala na wlasny kraj. Tyle w temacie
  • ~Damian
    (2019-06-12 10:12)
    a tam wyjezdzanie :D mi tu w Polsce jest dobrze koncze studia na WSB w Szczecinie i daleko nie mam do Niemiec ale zeby tam szukac pracy ? mozna znalesc dobra rozwojowa prace na miejscu :D
  • ~leniwiec
    (2019-03-13 12:39)
    No bo Polacy to sa tacy wyrobnicy, ktorzy chetnie pracuja na obcych
  • ~Misio.,,,,....,,,,..
    (2019-03-11 10:52)
    To nie jest złe wyjście, bo w ten sposób spolonizujemy Niemca. Potem biedny Niemiec będzie śpiewał, - Nie będzie Polak pluł nam w twarz , ni dzieci nam polonił.........
  • ~Norbert
    (2019-03-09 16:10)
    Deutschland czyli RFN ,82 mln mieszkańców super kraj ,dwa morza ,wielkie rzeki Dunaj ,Ren ,Mosela żyje się tutaj bez porównania z GB ,dziadami lewostronnymi; wysoka kultura w RFN sprzyja emigrantom a pracy jest w bród ;wschodnia Europa w tym Polska mają duży problem z Odludnieniem czyli stałym spadkiem mieszkańców i niskim przyrostem naturalnym. \Szacuje się ,że w 2050 r Polska będzie miała najwyżej 25 mln mieszkańców ;jeśli będzie się tak rządzić jak dzisiaj PiS ;dzisiaj ucieczka młodych z Polski jest najwyższa w naszej historii
  • ~nauczyciel
    (2019-03-09 11:48)
    Anglicy na tym zyskaja, bo lepiej jest wpuscic imigrantow z Bangladeszu niz Polakow, gdyz emigranci z Bangladeszu w ciagu jednego pokolenia zdobywaja wyksztalcenie inzynierskie, a wiekszosc Polakow stroni od nauki.
  • ~komisarz
    (2019-03-08 10:14)
    UE powinna zrownac zarobki na tych samych stanowiskach. Zamiast tego zrownuje krzywizne banana i inne bzdury. UE to ukryty kolonializm slabszych krajow. Wyprowadza sile robocza z Polski wiedzac, ze polityka spoleczna zbliza sie do katastrofy.
  • ~ajajaj
    (2019-03-07 23:03)
    I znowu zacznie sie krzyk ze Niemcy wykorzystuja Polakow.
  • ~RR
    (2019-03-07 21:43)
    Przyjedźcie do Niemiec! Wasi dziadkowie i polskie dzieła sztuki juz tam są!
  • ~H2 SO4 ~
    (2019-03-07 19:32)
    Polak do Niemiec za chlebem nie pojedzie. Najwyżej polaczek.
  • ~motek
    (2019-03-07 19:16)
    Düsseldorf polecam z całego serca :-)
  • ~Amta2
    (2019-03-07 19:01)
    Rzad RP wbrew temu co oficjalnie mowi absolutnie nie jest zainteresowany sciagnieciem miliona przedziebiorczych obywateli do siebie. To ludzie ktorzy umieja ciezko pracowac, podjeli trudne decyzje zyciowe i jednak zaznali swobody obywatelskiej, widza ze pisowskie okradanie panstwa i malosc rzadzacych. Wiedza ze kraj moze byc bogatszy i madrzejszy bez pisu, kleru i oskarzania wszystkich dookola. Zycie w innym kraju to proces edukacji, ktory rzadzacym moze tylko zaszkodzic. Rzad nie chce fali ludzi ktorym glupoty nie da sie wciskac tak latwo.
  • ~misiek
    (2019-03-07 15:35)
    To jest mądry naród, brakuje im lekarzy, pielęgniarek to porafią ich do siebie ściągnąć. Nam też ich brakuje i zamiast ściągnąć np.z Ukrainy ,to my plujemy na Ukraińców Nieców zresztą też. Nigdy nie osiągniemy poziomu życia Niemców przez swoją głupotę i polskiego warchoła.
  • ~whua
    (2019-03-07 11:47)
    Juz nie ? To gdzie ich tym razem k...a diabel poniesie ?!
  • ~Za stary by wiać.
    (2019-03-07 11:41)
    Zarobki nie są jedynym powodem emigracji młodych ludzi, być może nawet nie najważniejszym. Wypędza ich ten kato-piso-moherowy zaduch, brak wolności wyboru drogi życiowej oraz bardzo często chęć wyrwania się spod wpływu opresyjnej rodziny.
  • ~Nikodem
    (2019-03-07 11:13)
    NIE ma kto pracowac na miliony bogatych Niemcow czy muzulmanskich migrantow, to zaprasza sie Polakow, Ale nie na wysoki socjal, tak jak Afryke czy Azje, ale do najciezszej pracy. Taki egoistyczny system I tak im sie zawali.
  • ~Martin O.
    (2019-03-07 11:09)
    Powinno byc : Polacy robia zwrot i wracaja do Polski i zarobia w kraju duzo wiecej niz na emigracji zarobkowej ! Ach Q...a, czy nie mozna sobie o tym pomarzyc ?
  • ~Laszlo
    (2019-03-07 10:45)
    A cóż to za praca w szpitalu z podstawowym niemieckim? Można się domyślić. Jasne, że w RFN poziom życia jest wyższy, ale Polacy zajmą najniższy szczebel. Jak ktoś nie umie nic to warto wyjechać, ale tam szału też nie zrobią i nie są u siebie.
  • ~ziutek
    (2019-03-07 10:33)
    A dlaczego Polacy nie pojada za praca do Wegier? Przeciez to bratanek. "Cia..pa..tych" tez nienawidza.
  • ~proste
    (2019-03-07 10:22)
    pisokalmukom i katolom pieniadz nie smierdzi.

Może zainteresować Cię też: