Ile zarabia nauczyciel? Podstawa mrozi krew w żyłach, ale są jeszcze dodatki [STAWKI]

| Aktualizacja:

Do 3,1 tys. zł - tyle dostaje minimalnego wynagrodzenia zasadniczego nauczyciel w szkole publicznej, wynika z danych Ministerstwa Edukacji Narodowej. Są jednak i tacy, którzy muszą przeżyć za około 1,5 tys. zł. Skąd te różnice?

wróć do artykułu
  • ~Autor natchniony
    (2019-03-25 15:55)
    Ciekawe za co im płacą... Bo moja nauczycielka od matmy jest tak dobra że przez nią muszę jeździć na korepetycje bo tak dobrze uczy... A wynagrodzenie dostaje aż za wysokie!
  • ~Nauczyciel
    (2019-03-25 17:24)
    "dodatek motywacyjny może wynieść nawet do 50 proc." To się uśmiałam, w Rybniku na Śląsku ten dodatek wynosi maksymalnie 120 zl.. z reguły nauczyciele dostają ok 50 zł ...
  • ~Trochę pokory
    (2019-03-25 20:39)
    Ludzie zarabianie 2000 zł (to jest chyba najmniejsza płaca na jaką może napotkać się NAUCZYCIEL) miesięcznie za 6 godzin dziennie (nie licząc korepetycji które też nie są tanie ) a przy dzisiejszej technice nauczania (uczycie cały czas tych samych wyklepanych "formułek " i odrzucać 500zl podwyżkę plac) i narzekać na swoje płace znam wielu nauczycieli którym dobrze się żyje ale po tym medialnym strajku stali się gorzej poszkodowani niż głodujace afrykańskie sieroty
  • ~asdasd
    (2019-03-26 09:12)
    W rankingu zarobków nauczycieli w EU (2019) Polska zajmuje trzecie miejsce! od końca!
  • ~asdhhh
    (2019-03-26 09:23)
    Wysiłek polskiego nauczyciela jest ogromny, bo zepsuty jest cały system edukacji. Przeładowane podstawy programowe, nacisk na uczenie przedmiotów, a nie umiejętności, setki prac domowych – to wszystko sprawia, że nauczyciel haruje dwa/trzy razy więcej niż pokazuje oficjalny licznik
  • ~Martyna
    (2019-03-26 19:49)
    Bzdury!!!!!niech nauczyciele wypowiedzią się na temat swojej pracy i swoich poborów gdzie wyrównanie godzin tu nikt nie wie co to tak naprawdę jest? I jeszcze inna kwestia ilość godzin pracy tak że kochani nauczyciele nie macie tak najgorzej!
  • ~pim
    (2019-04-05 13:15)
    Jak pracują nauczyciele wystarczy zapytać uczniów, większość z nich to lenie, świadomie idą do szkoły by mieć wakacje i mało godzin, niech spróbują w Lidlu.
  • ~łi pipul
    (2019-04-08 13:53)
    co siedem lat roczny urlop na poratowanie zdrowia! kto ma lepiej?
  • ~szókłka
    (2019-04-08 15:02)
    co za kasta wnezuelska dodatek za pracę w uciążliwych warunka buahahaha bym im pokażłą uciązliwe warunki to by ********** do tej szkłoy aż by się kurzło
  • ~xcx
    (2019-04-08 15:09)
    Dodatek motywacyjny 120 zł brutto Wychowawstwo 120 zł brutto i zarobki zasadnicze, żadnych zastępstw doraźnych
  • ~furman
    (2019-04-08 15:16)
    To jak to? Nie działa pisowska płaca minimalna? Nie ma ustawy o minimalnym wynagrodzeniu? Chyba żyjemy w jakimś irracjonalnym państwie, w którym prawo pisze sie dla pisania i brania kasy a zleceniodawcy ze sceny politycznej robią naród w trąbkę, bo prawo mają w d. A ja myślałem, że już dotarliśmy świetlistym szlakiem do Raju Soldiaruchów. No, przynajmniej do Kaczystanu.
  • ~jaity
    (2019-04-08 15:24)
    Trudno zrozumieć w takim razie, dlaczego ludzie chcą pracować w szkole.
  • ~madry
    (2019-04-08 15:26)
    Na calym Swiecie ludzie sobie dorabiaja dlaczego nie dup... sie nauczielki na Krakowskim Rynku ew. Na starej woli w Warszawie ? Pieniadz lezy na ulicy Amen
  • ~Demokracja prowadzi wprost do dyktatury (Platon)
    (2019-04-08 15:34)
    Podnimajsa raboczij narod! Dajcie większe pensje państwowemu aparatowi terroru - burmistrzom i ich ochroniarzom w urzędach wojewódzkich. Bo o prawie mozna zapomnieć. dajcie im jeszcze więcej, bo za mało dosiadaja waszych grzbietów i za mało leją was po łbach. Dajcie jeszcze większe apanaże posłom! A jak!
  • ~onzc
    (2019-04-08 15:34)
    sami nauczyciele oszukują się kartą nauczyciela bo który samorząd da im 50 procentowy dodatek do pensji 3tys i jeszcze kilka innych z tego by musiało na koniec być z 9 tysięcy miesęcznie za 18 godzin 45minutowych w tygodniu
  • ~Gosia
    (2019-04-08 15:36)
    Tydzien temu powiedzialam w szkole,ze od wrzesnia ja I moja kolezanka bedziemy uczyly dzieci w domu. Nauczycielka jak to uslyszala to strasznie zapienila.
  • ~tor
    (2019-04-08 15:50)
    A ile dostaje szeregowy wojskowy czy policjant po 6 miesięcznym przeszkoleniu z DODATKAMI 4-5 tys . Czy nauczyciel jada w stołówce gdzie dobry posiłek kosztuje 3-4 zł ?
  • ~STOP PISOWSKIEMU PLUGASTWU!!!
    (2019-04-08 16:00)
    Nauczyciele powinni postawić dodatkowy warunek zakończenia strajku - załgana pani Szydło i załgany pan MOrawiecki odszczekają swoje kłamstwa na temat nauczycielskich zarobków - i to m.in. w głównych wydaniach wszystkich reżimowych mediów, z TVP na czele. PiSowska plugawa sitwa szczuje Polaków przeciwko tym ludziom sugerując, że zarabiają po 5 tys., a chcą jeszcze więcej pracując 18 godzin. ŻADNA z podawanych przez pisowską władzę liczb nie jest prawdziwa.
  • ~krystek
    (2019-04-08 17:43)
    to ile zarabiali za rzadow po ipsl ,tak mi sie wydaje ze na reke dostawali 700 zl i cicho siedzieli tak im sie zylo dobrze ateraz dostaja podwyzki co roku i na dzieci to jest kszyk ale o co widac jak na dloni ze ten strajk jest polityczny nie mozna krecic lodow
  • ~Krystyna z Agencji
    (2019-04-08 18:13)
    Nauczycielki ratuja dodatki do pensji, a mnie napiwki. Ciekawe, czy nauczycielka by dostawala wieksze dodatki do pensji, gdyby pracowala bez majtek?

Może zainteresować Cię też: