Wzrasta płaca minimalna. Związkowcy uważają, że to za mało

Najniższe wynagrodzenie wzrasta od dziś o 100 złotych. Oznacza to, że wysokość minimalnego wynagrodzenia pracownika zatrudnionego w pełnym wymiarze czasu pracy nie może być niższa niż 1600 złotych brutto.

wróć do artykułu
  • ~emeryt
    (2013-01-01 10:55)
    prosze zwiazki aby przestaly bawic sie z cwanikiem i leniem tuskiem niech on zyje za ta kwote pogonic dziada emerytow ponizyl tez wraz z panem bronkiem co za kraj kumplom lenia tuska i cwaniacy z PSL zyja a sluga PSL januszek juz wszedl w buty lenia
  • ~romek
    (2013-01-01 11:19)
    Grubasy ze związków dbają wyłącznie o tych,ktorzy mają prace i maja w dupie tych, dla ktorych pracy nie mają bo nowe stanowisko nie powstanie.
  • ~Stefan
    (2013-01-01 11:20)
    Moge nawet pracować za kromke chleba ale najważniejsze ze PiS nie jest przy wladzy
  • ~Przedsiębiorca
    (2013-01-01 11:21)
    Cwaniak związkowy Guz niech założy działalność i pokarze jak sie zatrudnia i tworzy nowe etaty z godnym wynagrodzeniem.
    Spasł sie na etacie związkowym za pieniadze podatników a nie ze składek związkowych.
  • ~condonek T.
    (2013-01-01 11:29)
    ROK 2012 i sukcesy rządu!!!
    ZUS na wypłaty emerytur pożyczył dwa miesiące temu 2 miliardy od PKO BP -(odnawialny kredyt obrotowy)
    496 zł realna średnia renta netto.
    1460 zł realna średnia emerytura netto – a najczęściej wypłacana 880 zł
    1.520 zł – realna najczęściej wypłacana płaca netto – a przeciętne
    miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw: 3781 zł, czyli ok 2500 zł netto.
    1 700 000 – osób – nie objętych ubezpieczeniem medycznym.
    5 000 000 – bezrobotnych bez prawa do zasiłku – poza rejestrem – (w tej grupie są emigranci, pracujący na czarno itp.)
    2 058 100 – bezrobotnych pobierających średni zasiłek 551zł netto.
    320 000 – bezdomnych.
    2 000 000 – emigrantów wyjazdy w latach – 2007–2012r.
    370 000 – dzieci niedożywionych.
    93% – przedsiębiorstw państwowych „sprywatyzowanych” – zlikwidowanych – jeśli liczyć od 1989r.
    4 600 – zlikwidowanych placówek oświatowych szkoły, przedszkola, żłobki.
    100.000 nowych urzędników w latach 2007-2012r.
    56 000 – samochodów służbowych -dla naczelników, dyrektorów, krawaciarzy itp.
    4–5 – m-cy średni czas oczekiwania na wizytę u spec. lekarza!
    Najdroższe w Europie autostrady i najdroższe opłaty za przejazd nimi – możliwe.
    Jedna z najdroższych energii elektrycznych w Europie.
    Najdroższe ceny za gaz w Unii.
    Jedne z najwyższych prowizji bankowych i najwyższy w UE % na pożyczki.
    Jedne z najdroższych w Europie opłat za Internet i połączenia telefoniczne.
    Najwyższe opłaty za naukę i przedszkola
    POLSKO ,dokąd zdążasz?
  • ~Średniozarabiający
    (2013-01-01 11:31)
    Przypuśćmy że od teraz płaca minimalna wynosi połowę średniej krajowej. Natychmiast, automatycznie rośnie średnia krajowa. Podnosimy minimalną do połowy nowej średniej. Rośnie średnia - itd... Kurde, Guz wymyślił perpetuum mobile !!!
  • ~scyzor
    (2013-01-01 11:42)
    te ~Przedsiębiorca niech ci "bul" "pokarze" jak się pisze po polsku.
  • ~lunk
    (2013-01-01 12:12)
    Do lemingowatych cymbałóeńcie kto was w Popatrzcie na to: http://www.polskabieda.com/?opcja=info&nr=1 i sami oceńcie kto was dyma.
  • ~ajax
    (2013-01-01 12:42)
    "...polacy zaczna wracac z zagranicy,bo praca bedzie sie tutaj opłacac..."-Donald Tusk
  • ~liberalPL
    (2013-01-01 12:55)
    wraz z podnoszeniem płacy minimalnej będzie rosło bezrobocie ... powyższy artykuł potwierdza fakt, że związki zawodowe nie mają zielonego pojęcia o mechanizmach gospodarki wolnorynkowej ... podnieś koszty pracy pracodawcy to ten zacznie zwalniać ludzi, albo zacznie zatrudniać na umowy zlecenie ...
  • ~luk1407
    (2013-01-01 13:00)
    BESTIA z dziesięcioma rogami jest UNIA EUROPEJSKA Orędzie nr 351 z serii Ostrzeżenie Niedziela, 19.02.2012, godz. 03.00 Moja droga, umiłowana córko, nie musicie obawiać się tych przekazów. Ponieważ dawane są one światu z powodu MIŁOŚCI, jaką mam dla całej ludzkości. Znajomość nadchodzących wydarzeń pomoże przygotować Moje dzieci, tak aby mogły bronić Prawdy. Moje ostrzeżenia mogą pomóc w szerzeniu nawrócenia i pozwolą po raz kolejny potwierdzić Moim dzieciom Prawdę Mojej obietnicy Powtórnego Przyjścia. Moje Powtórne Przyjście odbędzie się w czasach waszego życia, dzieci. Wy, z tego wybranego pokolenia, będziecie korzystać z CUDÓW Mojego Chwalebnego Królowania na ziemi. Obejmuję pośród was, Moich WYBRANI dzieci, tych, którzy odwrócili się od mnie i zaprzeczają Istnieniu Mojego ukochanego Ojca, Najwyższego Boga. Moja Miłość obejmie tych, którzy Mną gardzą. Z czasem nawrócą się. Uznanie Moich przekazów dawanych tobie, Mojemu prorokowi CZASÓW OSTATECZNYCH, któremu dana jest odpowiedzialność otwarcia siedmiu pieczęci, nie wystarczy. To, co jest naprawdę ważne, to Zbawienie wszystkich waszych braci i sióstr na całym świecie. Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami podniesie się, aby zdominować swoje długo cierpiące niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest UNIA EUROPEJSKA, zwana Babilonem w Księdze Objawienia. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny i jego sojusznika niedźwiedzia, ROSJĘ. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm i biada temu, kto będzie widziany, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale Chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymsko-Katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać MSZE W TAJEMNICY. Dzieci, wszyscy Moi wyznawcy, nadszedł czas, aby rozpocząć planowanie waszej przyszłości. Będę prowadził was w każdej chwili. Rozpocznijcie przygotowania teraz, ponieważ dany będzie czas, aby to zrobić. Ponownie mówię wam, modlitwa, i to wiele modlitw, osłabi moc bestii, NIEDŹWIEDZIA i CZERWONEGO SMOKA. Będą panować przez bardzo krótki czas. A po tym zostaną zniszczeni. Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus
  • ~ads
    (2013-01-01 13:23)
    szanowni państwo porównując dwa systemy obecny i ten sprzed 90r to pod niemal wszystkimi względami poprzedni był lepszy , kontrakty które zawierano wówczas może były bardziej niekorzystne finansowo ale bardzo długoletnie i pozwalały na znajdowanie kontrachentów , to kraje biedniejsze weszły na nasze miejsca w czasach strajków a teraz dla usprawiedliwienia swojej głupoty nazywają je wschodzące gospodarki , gdyby naród był mądrzejszy i nie zgadzał się ślepo na niszczenie swojego kraju to by lepiej dziś żył .
  • ~WIECH
    (2013-01-01 13:45)
    TEN CYMBAŁ STEFAN CHCE PRACOWAĆ ZA KROMKĘ CHLEBA ABY TYLKO PIS NIE RZĄDZIŁ .WCALE NIE ŻRYJ CHORY DURNIU
  • ~ADRNOL
    (2013-01-01 13:45)
    Condonek.T ON NAPISAL SWIETA RACJE POCZYTAJCIE JEGO ARTYKUŁ placa minimalna jest 1600zl a do reki ile ludzie dostana 900zl? wlasnie w polsce mozna zdechnac a nie zyc.powodzenia zyc w polsce.
  • ~jan
    (2013-01-01 13:46)
    to jak żyjemy i jaki jest poziom tego życia to nie sprawa wysokości najniższego wynagrodzenia a dostępności pracy A jej po prostu brak Nie mamy dobrego rządu Brak strategi rozwoju dla kraju jesteśmy tylko rynkiem zbytu dla produkcji z UNI i chin Mamy sporo surowców np miedzi a nie mamy przemysłu elektromaszynowego sprzedajemy co najwyżej drut i tak można by długo Dzięki takim Pawlakom i ich poprzednikom
  • ~fandango
    (2013-01-01 14:03)
    Rząd się sam wyżywi. Stara prawda Urbana i jak żesz prawdziwa. Rząd i każde pokolenia partyjnych kolesi od lewa do prawa ma gdzieś Polaków i dba tylko o własną kasę. Po co mają się martwić? Przeciętny Polak żyje dużo gorzej niż za komuny, towar jest tylko go nie stać, 1 tysiąc na miesiąc dla rodziny, pomocy socjalnej nie ma żadnej bo "za dużo zarabia", a partie i kościół rk dzielą między sobą Nasze dochody i śmieją się z Obywateli. Gnój i żenada. Wyjeżdżajmy stąd póki Unia nas jeszcze przyjmie.
  • ~zxcv
    (2013-01-01 14:23)
    a w Wałbrzychu bezrobocie 30%
  • ~bochenek chleba
    (2013-01-01 14:30)
    ~Stefan2013-01-01 11:20 no to możesz zacząć od jutra najpierw posprzątasz klatkę schodową w bloku ,w którym mieszkam .Potem wypierzesz Donkowi kalesony bo ma być mróz a jest umówiony na haratanie w gałę na Basenie Narodowym najgorzej wygląda sprawa z twoimi badaniami lekarskimi od lekarza zakładowego ale niesioł da ci dobry adres jemu zawsze wypisują ,że zdolny do pracy ha ha
  • ~condonek T.
    (2013-01-01 14:33)
    ROK 2012 i sukcesy rządu!!!
    ZUS na wypłaty emerytur pożyczył dwa miesiące temu 2 miliardy od PKO BP -(odnawialny kredyt obrotowy)
    496 zł realna średnia renta netto.
    1460 zł realna średnia emerytura netto – a najczęściej wypłacana 880 zł
    1.520 zł – realna najczęściej wypłacana płaca netto – a przeciętne
    miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw: 3781 zł, czyli ok 2500 zł netto.
    1 700 000 – osób – nie objętych ubezpieczeniem medycznym.
    5 000 000 – bezrobotnych bez prawa do zasiłku – poza rejestrem – (w tej grupie są emigranci, pracujący na czarno itp.)
    2 058 100 – bezrobotnych pobierających średni zasiłek 551zł netto.
    320 000 – bezdomnych.
    2 000 000 – emigrantów wyjazdy w latach – 2007–2012r.
    370 000 – dzieci niedożywionych.
    93% – przedsiębiorstw państwowych „sprywatyzowanych” – zlikwidowanych – jeśli liczyć od 1989r.
    4 600 – zlikwidowanych placówek oświatowych szkoły, przedszkola, żłobki.
    100.000 nowych urzędników w latach 2007-2012r.
    56 000 – samochodów służbowych -dla naczelników, dyrektorów, krawaciarzy itp.
    4–5 – m-cy średni czas oczekiwania na wizytę u spec. lekarza!
    Najdroższe w Europie autostrady i najdroższe opłaty za przejazd nimi – możliwe.
    Jedna z najdroższych energii elektrycznych w Europie.
    Najdroższe ceny za gaz w Unii.
    Jedne z najwyższych prowizji bankowych i najwyższy w UE % na pożyczki.
    Jedne z najdroższych w Europie opłat za Internet i połączenia telefoniczne.
    Najwyższe opłaty za naukę i przedszkola
    POLSKO ,dokąd zdążasz?
  • ~Basia ze stażem pracy 30 lat.
    (2013-01-01 14:43)
    1600zł brutto - to płace głodowe. A przegrany (rząd) bardzo przegrany wprowadza pół niewolnictwo z zamiarem wprowadzenia niewolnictwa w przyszłoszci.

Może zainteresować Cię też: