Fiskus wzywa setki nowożeńców. Co zrobić w razie wezwania?

| Aktualizacja:

Świętokrzyska skarbówka skontrolowała w ubiegłym roku 17 przedsiębiorców organizujących przyjęcia weselne. W Zakopanem wezwano do udzielenia informacji 345 młodych par.

wróć do artykułu
  • ~wd
    (2018-02-19 10:36)
    koryto+ potrzebuje pieniędzy
  • ~Klarunia
    (2018-02-19 10:42)
    No nareszcie. W całej Polsce tzw. domy weselne, które w założeniu miały wynajmować tylko lokal pod imprezy i z tego się rozliczać, pracowały jak restauracje i agencje rozrywkowe bez kas, bez rozliczeń, bez faktur, bez wykazywania pracowników...itp. znamienne jest również rozmieszenie tych lokali - większość na terenach wiejskich, więc nawet podatek od nieruchomości jest inny, a ich właściciele są na KRUS-ie. Legalnie działające lokalne oczywiście nie utrzymywały się. Przykład lokal o pow. 1000 metrów x ok. 20 zł = 20.000 zł rocznie od wykazanej działalności do Urzędu Miejskiego. Działalność restauracyjna i sprzedaż opodatkowana stawkami 23%, 8% itp. Napoje wszystkie 23%, a czy ktoś widział wesele bez coli i alkoholu? A liczy się na imprezach od 0,5 l do 1 l na parę. I tak dalej, a wszystko to bez wykazywania... Ten proceder trwa już dobre 20 lat, więc Fiskus niech się raczej tłumaczy dlaczego tak późno ktoś się tymi przybytkami zainteresował!
  • ~Edi
    (2018-02-19 11:26)
    Jeszcze troche i do toalety trzeba bedzie miec fakture!
  • ~she
    (2018-02-19 11:31)
    Znowu niemiecka prasa próbuje kłamać i judzić
  • ~i dobrze
    (2018-02-19 11:48)
    I bardzo dobrze! Tzw "domy weselne" ciągną ogromne zyski, a paragonów , ani faktur nie dają
  • ~JustynaMalina
    (2018-02-19 12:10)
    Ci co się tak cieszą z kontroli nie będzie do śmiechu - usługi nie tylko w tej branży wzrosną do cen zachodnich i ot co! Macie swoje paragony i faktury! W krajach, gdzie rzetelnie rozliczają się firmy z fiskusem tam jest dużo wyższy koszt usług, ale ciemnogród tego nie zrozumie! Teraz zamiast 100zł u podstawowego lekarza zapłacisz 150zł. A usługa weselna będzie kosztowała od 300zł od osoby najtaniej zamiast 150.
  • ~N1
    (2018-02-19 12:21)
    CO ZROBIĆ == WYJECHAĆ Z TEGO GRAJDOŁU JAK NAJSZYBCIEJ I NIGDY NIE WRACAĆ = TO GŁUPIO OD DEKAD ZARZĄDZANY KRAJ TU NIC I NIGDY SIĘ NA LEPSZE NIE ZMIENI . UKRAINIEC MA WIĘKSZE PRZYWILEJE NIŻ POLAK
  • ~Marian z B
    (2018-02-19 12:59)
    KOMUNIŚCI Towarzysze PIS - Łączcie się !
  • ~Tr
    (2018-02-19 14:35)
    To dobrze wybudują budynek z pomoca dotacji od uni/przybywa jak grzybów po deszczu/ i kasujeą po 200 od osoby czysty zysk .Skończyło się ,to za Po był taki luz .Moja sąsiadka przed rządami Po piekla po weselach i ciągle za na chodzili Us. Ludzie mają malutkie emerytury i tez płacą podatki jak wszyscy to wszyscy /brawo Us
  • ~eLSeven
    (2018-02-19 14:59)
    Kiedy klechistan zacznie wystawiać faktury za chrzciny i wesela
  • ~Wiaczesław T.
    (2018-02-19 16:13)
    Panie Morawiecki zajmij się pan tymi durniami ze skarbówek bo osmieszają pański rząd !!!
  • ~lolik
    (2018-02-19 16:21)
    Fiskus kopiuje postepowanie SGM w sprawach fotoradarowych, nie wzywa w charakterze świadka bo świadkowi trzeba oddać kase za dojazd tylko rozzsyła quizy z prosbą, do kibla z tym nie ma obowiazku korespondowania z jakimkolwiek urzędem, za to jest obowiazek działania organów państwa na podstawie prawa - art.& Konstytucji
  • ~Bil-a49
    (2018-02-19 19:32)
    Nikt nie jest w stanie napisać właściwego komentarza-taki temat jest tylko do napisania pracy doktorskiej , która i tak nie była by wydana w tym kraju.Prawdziwy Polak ja by to wyliczył i przedstawił wszystkim miał by gorzej niż Kopernik z zaakceptowaniem jego wyliczeń o obrotach ciał niebieskich.
  • ~DM1
    (2018-02-19 20:46)
    Zabierzcie sie takze do BALOW komunijnych!!!!!!
  • ~sic.
    (2018-02-20 09:06)
    A za co zyje Kaczynski ??? Czy fiskus bylby tak laskawy to sprawdzic ? ....
  • ~Ostatni_Sprawiedliwy
    (2018-02-20 09:33)
    I bardzo dobrze. Koniec z tymi co uważają ze nie trzeba płacić podatków a budują wille i jeżdżą Porche.
  • ~Nan
    (2018-02-20 11:19)
    Dobra zmiana dla ciemnoty
  • ~v4
    (2018-02-20 13:22)
    na kaczyńskiego drążyć temat
  • ~IGi
    (2018-02-20 13:36)
    Proponuje zbadać wszystkich forumowiczów, którzy tak płaczą z powodu kontroli płatności podatków. Założę się, że połowa z nich oszukuje Skarb Państwa.
  • ~kolopsu
    (2018-02-20 14:59)
    FEJK! Fiskus wezwał kilka par w związku z dochodzeniem w sprawie firmy organizującej wesela, która robiła przekręty skarbowe. I to by było łatwowierne lemingi!

Może zainteresować Cię też: