Wyższe podatki bez ich podnoszenia? Tak będzie w 2014 roku

| Aktualizacja:

Choć rząd obiecywał, że w przyszłym roku nie podniesie podatków, większość podatników odda fiskusowi więcej niż w 2013 roku. Jak to możliwe? "Dziennik Gazeta Prawna" przygotował zestawienie obciążeń, na jakie przygotować się powinny statystyczne rodziny, a także single.

wróć do artykułu
  • ~żart
    (2013-09-24 19:54)
    Jak w "równaniu".
    "Lewa" strona = (równa) się "prawej"- tylko X (niewiadoma) się zmienia.
    Zegnaj "Gienia" świat się zmienia.
  • ~wox-POpuli
    (2013-09-24 20:32)
    Dramat kierowcy TIR-a, który zablokował Warszawę. Żona nie żyje, córka na wózku

    Henryk Kulpa zablokował TIRem Warszawę z rozpaczy
    Stanąłem tym tirem na rondzie, bo miałem już dosyć – mówi Henryk Kulpa (64 l.), kierowca, który na dwie godziny sparaliżował ruch w Warszawie. Chciał pokazać, jak ciężki jest jego los. Przez ostatnie kilka lat stracił żonę i syna, cały majątek. Popadł w długi. Teraz żyje na krawędzi nędzy, a opiekuje się chorą na porażenie mózgowe córką
    – Mój protest był krzykiem rozpaczy. Samobójstwa nie popełniłem tylko dlatego, że jestem wierzący i mam silny charakter – wyjaśnia Henryk Kulpa. 64-latek mieszka sam w 25-metrowym mieszkaniu komunalnym na Wrzecionie na warszawskich Bielanach. To okolica o bardzo złej sławie. Przeprowadził się tam w 2006 roku, po tym jak z powodu długów bankowych komornik odebrał mu mieszkanie, które należało do niego i jego żony.
    – To był piękny 2-pokojowy lokal na Ochocie – wspomina pan Henryk. – Niestety musieliśmy go szybko sprzedać, żeby pokryć choć część długów. Poszło za 160 tys zł. Za bezcen – mówi drżącym głosem. Mężczyzna codziennie odbiera ze skrzynki na listy po kilkanaście wezwań do zapłaty od różnych instytucji. Wziął kredyt we frankach szwajcarskich wart wtedy 80 tys zł. Po gwałtownej zmianie kursu walut teraz musi spłacić... blisko 350 tys. zł.
    – Nie mam takiej sumy i nigdy nie będę miał. Na razie elektrownia odcięła mi prąd, bo zwyczajnie nie miałem z czego płacić. Golę się co rano przy oknie, żeby mieć dzienne światło. Do łazienki i ślepej kuchni chodzę ze świeczką. Herbatę podgrzewam sobie na butli gazowej – opowiada 64-latek.
    >>>Desperat zablokował pół Warszawy
    Kilka lat temu zmarła żona pana Henryka, a 9 lat wcześniej mężczyzna stracił syna. Nie był w stanie opiekować się 23-letnią córką, więc dziewczyna trafiła do ośrodka opieki. – Iwonka ma porażenie mózgowe. Przyjeżdża do mnie tylko na weekendy i tak nie jest lekko. W tym tygodniu nasze menu na sobotę i niedzielę składa się z bochenka chleba, margaryny za 1,50 zł i 10 jajek – wyjaśnia mężczyzna, pokazując niemal pustą lodówkę. Henryk Kulpa w poniedziałek na dwie godziny zablokował tirem rondo Radosława w centrum Warszawy. W korkach stanęła połowa miasta. Dzień później usłyszał zarzut spowodowania zagrożenia dla wielu osób. Grozi mu do 8 lat więzienia.
    >>>Kierowca TIRa: to był mój protest
  • ~singiel
    (2013-09-24 20:50)
    Kazdy sposob jest dobry,zeby podatnika oskubac dokladnie-bez znieczulenia.
  • ~klomb
    (2013-09-24 21:10)
    Trzeba dodać, że ten mąż co zarabia 6,5 tys. miesięcznie , to jest w PO i pluje na PiS. Za służalczość jeszcze zapłacą., ale do czasu lemingi.
  • ~Ignacy
    (2013-09-25 00:42)
    Powinni im odebrać dzieci, skoro on jest alkoholikiem (30 butelek wódki) a ona je gazuje nikotyną (156 paczek). Sodoma i Gomora a nie udręczona podatkami rodzina!
  • ~prawdziwy Polak
    (2013-09-25 00:55)
    Gdyby Irlandczyk, Grek czy Niemiec zarabiał 1500 Euro i 5.50 Euro wydawał
    na litr paliwa, 20 Euro na kino i 250 Euro na średniej klasy buty, 5 tys.
    Euro za metr kw. mieszkania i 60 tys. Euro za średniej klasy nowy samochód, to na ulicach panowałaby regularna, krwawa wojna! Polska płaca minimalna 334 Euro, minimalna płaca w Irlandii 1462 przy zbliżonych kosztach życia. Polacy to najgłupszy naród na świecie, od zawsze okradany i poniżany, i nawet nie zdający sobie z tego sprawy (vide wyniki wyborów). A teraz jeszcze będziemy się dokładać do wymienionych wyżej państw. Bo nas stać a oni mają mityczny kryzys. To co jest w Polsce to nawet nie można nazwać kryzysem, to jest od zawsze dno i dwa metry mułu!!! Polak jest tanim wyrobnikiem UE, a Polska rynkiem zbytu dla towarów drugiej i trzeciej kategorii po cenach wyższych niż w UE !!
    LUDZIE OTWÓRZCIE OCZY Gdybym był okupantem i chciał zniszczyć naród to wyganiałbym młodych, mądrych ludzi zagranicę za chlebem na emigrację,
    podnosiłbym podatki i wprowadzałbym nowe, dawał podwyżki i kolejne
    przywileje resortom siłowym, stawiałbym 500 nowych radarów,
    wzmacniałbym inwigilację obywateli, likwidowałbym państwowe szkolnictwo
    i służbę zdrowia oraz ograniczałbym do nich dostęp, oddałbym banki,
    media i handel obcym i wrogom Polski, wyśmiewałbym ich wartości i religię, skłócałbym młodych ze starszymi ,aby przez odwróconą hipotekę przejąć za bezcen ich mieszkania i domy, zachęcałbym ich kobiety do feminizmu ,prostytucji i aborcji ,aby nie nadawały się na dobre matki i żony, zadłużałbym ich bezpośrednio oraz pośrednio przez państwo i gminy, aby nie mogli się temu sprzeciwiać, likwidowałbym ich przemysł ,a w zamian budowałbym ogromne stadiony na kredyt, aby przynosiły straty, dopuszczałbym do sejmu złodziei i degeneratów, itd.
    Obejrzyj się wokoło!!! niech każdy prawdziwy Polak wklei to raz pod
    jakimś artykułem. Boże miej nas w opiece
  • ~Pan JAnek
    (2013-09-25 04:14)
    Dla mnie wyborca PO to debil do skubania z kasy
  • ~Polak
    (2013-09-25 07:30)
    który to debil mówił że kryzysu już nie ma ? premier a to jasne... ******** kłamca
  • ~Wszystko dzieki grubej kresce
    (2013-09-25 07:58)
    A ile musimy płacić na utrzymanków społeczeństwa i na naród wybrany oraz za płacenie za nich podatków?
    Ile nas kosztuja spady komunistyczne na wypasionych mundurowych emeryturach, którzy mieszkania w komunistycznych czerwonych społzdzielniach mieszkaniowych wykupili za 1,-żł?
    Śmieć od grubrj kreski powinien wiecie co...
  • ~Antoni Kosiba
    (2013-09-25 08:24)
    Alkoholik zarabiający 6,5 tysiąca, czyli prawie 10 000 brutto???
    Kto zatrudnia i płaci tyle takiej kanalii?
  • ~sokular
    (2013-09-25 08:48)
    Tu jeszcze trzeba dodać wywóz śmieci i wielką podwyżkę podatku od użytkowania wieczystego ziemi na której stoi mieszkanie (1135%!!!) w Śródmieściu stolicy oraz kroczące ceny paliw (a w nich podatek),będące w strukturze kosztów całej gospodarki.Ponadto zamrożenie podwyżek płac od 6 lat w administracji obniżające płacę realną w sumie około 23% (6x3,8%).Jest to takie czolgające zaciskanie pasa jak w wielu krajach świata w kryzysie.
  • ~koza nostra
    (2013-09-25 09:03)
    Kto głosował na PO morda w kubeł i płacić.
  • ~>>>>>>> Zibi <<<<<<
    (2013-09-25 09:35)
    PYTAM DLACZEGO dziennikarzyny W POLSCE PŁACĄ PODATEK TYLKO 50% ZE SWOICH ZAROBIONYCH DOCHODÓW ...
  • ~gazag
    (2013-09-25 09:40)
    mąż zarabia 75 tys. zł, żona 42 tys. zł na rok BUAHAHAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
  • ~gazag
    (2013-09-25 09:42)
    Autorowi tego "artykułu" radzę przestać ćpać : )))
  • ~Marian
    (2013-09-25 11:02)
    Tego nie da sie czytać. Ceny papierosów rosną szybciej niż moja pensja. Kiedyś kosztowały 5 złotych teraz juz ponad 12 złotych. Oni w rzadzie tłumacza to że trzeba dostosować się do EU. Ja się pytam kto każe się dostosowywać, kosztem biednych Polaków? Ze niby akcyza rośnie o 5% a rosna ceny papierosów 10% Gdzie tu logika.
  • ~baca
    (2013-09-25 17:15)
    strzyc trzeda barany !
  • ~magdas
    (2014-01-17 08:06)
    Każda podwyżka podatków, to kolejne firmy, które uciekają z PL. Czytaliście ile firm uciekało już do delaware? Ale skoro w Delaware nie ma vatu, dochodowego, ani zus, to co maja właściciele firm robić? Moja firma wyniosła się do delaware pół roku temu, całość organizuje nam Polinvestorr. Co tutaj dużo mówić - całkowicie inne realia biznowe!

Może zainteresować Cię też: