Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Rekiny biznesu. Oto ich maszynki do zarabiania pieniędzy. ZDJĘCIA

24 czerwca 2013, 13:01
Majątek Tomasza Domagały, który jeszcze rok temu występował na liście najbogatszych ze swoim ojcem Jackiem, szacowany jest na 2,2 mld zł. (Ojciec przekazał zarządzanie 28-letniemu synowi.) Ten sprawuje pieczę nad spółką produkującą maszyny górnicze Famur. W 2012 roku jej przychody sięgnęły po raz pierwszy 1,47 mld zł. Ale biznes Domagałów tworzą także spółki przemysłowe, w tym także górnicze. Sam Tomasz Domagała inwestuje też np. w nieruchomości
Majątek Tomasza Domagały, który jeszcze rok temu występował na liście najbogatszych ze swoim ojcem Jackiem, szacowany jest na 2,2 mld zł. (Ojciec przekazał zarządzanie 28-letniemu synowi.) Ten sprawuje pieczę nad spółką produkującą maszyny górnicze Famur. W 2012 roku jej przychody sięgnęły po raz pierwszy 1,47 mld zł. Ale biznes Domagałów tworzą także spółki przemysłowe, w tym także górnicze. Sam Tomasz Domagała inwestuje też np. w nieruchomości / ShutterStock
Najwięcej zgromadził Jan Kulczyk, którego majątek oszacowano na 12,5 mld zł. Ale pozostali polscy biznesmeni nie pozostają zbyt daleko z tyłu. "Wprost" postanowił wycenić ich majątek. Jakich fortun i na czym dorobili się najbogatsi z Polaków?
Reklama
Reklama
Tematy:
lista najbogatszych Polaków Mirek czarnecki Karkosik najbogatsi Polacy starak Sołowow pieniądze Solorz-Żak Kulczyk
Reklama

Komentarze (35)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2013-06-24 19:41
  PISdzielce won !!
  No to się ku... zacznie,pomniki największego męża stanu na każdym skrzyżowaniu we wszystkich miastach i wsiach.Pielgrzymki na Wawel obowiązkowe dla klas od 1 do 6.Rydzyk ogłosi cud za wstawiennictwem i już kolejny błogosławiony.Marsze z pochodniami.12% odpisy na kościół 15 konferencji dziennie z udziałem "Polskę rozbaw".Nawet Palikota nie będzie,bo z Kwaśniewskim woli "łyskacza" ciągnąć w Brukseli.Jeszcze wam bokiem wyjdzie naburmuszony Jaruś jak będzie wszystkich chciał posadzić.Taka to kraina,gdzie warchoł z klerem rządzić będzie.Wstyd.
  0
  zgłoś
 • JK 2
  2013-06-24 19:16
  Słowa Donalda Tuska: „ja nic nie wiem, nie komentuję czegoś, o czym mało wiem” wypowiedziane po podpisaniu przez EuRoPol Gaz memorandum z Gazpromem, stały się obiektem kpin w całej Polsce. Przypominamy inne wydarzenia, o których „nie wiedział” Donald Tusk - mający przecież na głowie tak ważne wydarzenia jak granie w piłkę nożną.
  Donald Tusk nie wiedział:
  1.O memorandum gazowym ws. Jamału II
  („Muszę sprawdzić te informacje, ja nic nie wiem, nie komentuję czegoś, o czym mało wiem”).

  2. Kto podpisał uwagi do polskiego raportu MAK
  (U Moniki Olejnik: „W sensie fizycznym nie wiem. Ale my bierzemy za ten... mówi pani... [...] Nie wiem, kto technicznie, ale ja biorę też za to oczywiście współodpowiedzialność”)
  3. Kto zaproponował mu konwencję chicagowską jako podstawę badania katastrofy smoleńskiej
  („Ona była wynikiem... yyy... [...] Yyy... była rozmowa, ale nie w charakterze ustalenia czy zobowiązania na gruncie jakiego prawa będziemy się poruszali. Ale trudno mi w tej chwili powiedzieć, czy w samym Smoleńsku, wtedy przy szczątkach samolotu czy ta rozmowa miała jakiś taki precyzyjny, konkretny charakter. Szczerze powiedziawszy, akurat w tych pierwszych czterech godzinach miałem co innego na głowie.”)

  4. O Konferencji Smoleńskiej, która odbyła się jesienią 2012 r.
  (pytany, czy zapoznał się z wynikami badań, rzucił tylko: „Nic o tym nie słyszałem”)
  5. Co podpisuje w ramach paktu fiskalnego
  Pytany, czy reguła zrównoważonego budżetu (maksymalny deficyt strukturalny nie wyższy niż 0,5 proc. PKB) w ramach paktu fiskalnego ma wejść w życie w ciągu roku od ratyfikacji go w Polsce, od 1 stycznia 2013 r., czy od wejścia do strefy euro, odpowiedział: „Nie wiem. nie wiem. Pierwsza pani mi zadała to pytanie”

  6. O tym, że rozmawiał z Władimirem Putinem o wizycie w Katyniu
  „Podczas spotkania na molo rozmowa była dość krótka i głównie pokazywałem wówczas premierowi Putinowi, gdzie mieszkam, i trasę, którą często przebiegam jako jogger, pytaliśmy także siebie nawzajem, jak wygląda kwestia życia prywatnego w kontekście ochrony. Premier Putin m. in. powiedział, że jego ochrona siedzi u niego w kuchni, ja mówiłem, że ja mam zdecydowanie większy komfort, bo mam większą swobodę” - żartował Donald Tusk pytany o treść rozmowy z premierem Rosji na sopockim molo.
  Ale rzecznik Tuska Paweł Graś 4 lutego 2010 r. podkreślał, że tematem rozmowy premierów Polski i Rosji podczas ich wrześniowego spotkania w Sopocie z 2009 r. były uroczystości katyńskie 2010 r. „Te ustalenia, te rozmowy, które miały miejsce, w ten sposób się zmaterializowały (...) to była inicjatywa obu panów premierów” - chwalił Graś Donalda Tuska. Ten jednak nie pamięta najwyraźniej, jakoby rozmawiał z Putinem o uroczystościach rocznicowych.
  7. O nepotyzmie w spółkach skarbu państwa opanowanych przez PSL
  "Nie mam wiedzy na temat nepotyzmu, jeśli będziemy rozumieli przez nepotyzm - zgodnie z semantyką - zatrudnianie bliskich. Czasami zatrudnianie ma bardziej, powiedziałbym, wyrafinowany sposób, tzn. czasami zatrudnia się bliskich czy kolegów niekoniecznie w tej samej spółce" - powiedział Donald Tusk.
  8. Jakie ma hasło do komputera
  W styczniu 2012 r. fotoreporterzy PAP zrobili zdjęcie służbowego laptopa premiera. Na komputerze były przyklejone... login i hasło. Było to tuż po atakach hakerskich na strony rządowe. „Nie pamiętam hasła do komputera” - tłumaczył rozbrajająco Tusk dziennikarzom.
  9. O aferze z Elewarrem
  "On [Donald Tusk] nie może dowiadywać się o każdej rzeczy, bo trzeba byłoby go zasypywać masą poważnych, ale drobnych spraw" - Julia Pitera.

  10. O wizycie prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Smoleńsku
  Tusk: „Prezydent Kaczyński nie przewidywał, nie miałem żadnego takiego sygnału, ani takiej informacji, że zamierza wspólnie ze mną lub z rządem obchodzić rocznicę katyńską”.
  Trudno jednak w to uwierzyć, bo 27 stycznia 2010 r. Kancelaria Prezydenta wysłała do MSZ pismo informujące o planach Lecha Kaczyńskiego...
  11. O konferencji ABW ws. Brunona K.
  Rzecznik rządu, Paweł Graś stwierdził, że premier Donald Tusk nie wiedział o planach konferencji ABW i prokuratury, na której przedstawiono informacje ws. udaremnienia zamachu na konstytucyjne organy państwa.
  12. O sprawdzeniu przez ABW skrzynek Amber Gold
  Pytany, czy znał notatkę ABW z 24 maja br. nt. Amber Gold, Tusk odpowiedział: - Nie miałem w sprawie Amber Gold informacji innych niż medialne.
  0
  zgłoś
 • Zdzisław
  2013-06-24 21:09
  To nic,tak faktycznie,nikomu nie mówi.Istotne dla narodu i społeczeństwa,dla ogółu
  obywateli w wieku zawodowym i pozawodowym (emerytów) jest ich pozycja ekonomiczna w relacji do warunków życia ( bytowania). Statystyka najbogatszych ma znaczenie w zestawieniu ogólnym zamożności ,a więc w pokazaniu pełnej statystyki zamozności społeczeństwa polskiego w 24 lata po zmianie,w drugiej dekadzie XXI wieku. Oni są 'ekstraklasą' ( nie piłkarską) ,ale to tylko tyle.Pytanie; jak to się ma do całości społeczeństwa.
  0
  zgłoś
 • AL
  2013-06-24 19:24
  POwiedzcie mi co takiego genialnego wymyślił Kulczyk? oprócz tego że najlepszy biznes to jest znajomość z prezydentem i z premierem?
  0
  zgłoś
 • emeritus
  2013-06-24 19:28
  lista powinna zaczynac sie mniej wiecej tak : 1 miejsce spec sluzby + kasjer Kulccyk, 2 miejsce spec sluzby+ kasjer Solosz czy jak mu tam
  0
  zgłoś
 • Hanka
  2013-06-24 19:34
  Kulczyk placi podatki w Szwajcarii
  0
  zgłoś
 • agent
  2013-06-24 20:06
  Ubole, ubole i jeszcze raz ubole na pierwszych miejscach, spytajcie jak Kulczyk robił biznes na samochodach z Policją?
  0
  zgłoś
 • Wieslawa
  2013-06-24 20:15
  dla Polak jest istotne, co ********* osiagneli w zyciu, oprocz zerowania na foreksie ? ciinwestorzy to poprostu spekulanci, ktorym zawdzieczamy kryzys, a ten nie beda splacali ci Panowi,ale nasze wnuki. Wlasnie pieniadze, ktore onimaja w kieszeni. Byc moze legalnie, byc moze zrabowane w Iraku przez lewice, w kazdym razie wymiarem tylko jest ile dali miejsc pracy, ile tozainwestowali w Polske.

  Tak to zbierania i chlastra, bojaca sie wyjsc na ulice-takie artykuly sa po to aby wzbudzic zazdrosc, poglebic kompleksy polskie, nie - na tych Panstwa trzeba patrzec z pogarda, nazarles sie, masz juz tyle ze juz niezezresz. Nie maja z nami nic wspollengo, bo podatli placa gdzie indziej - tu odbieraja nam tylko tlen.

  Jezeli sie chca mierzyc w pieniadzach niech sie prownaja ze smiesznymi klownach rosysjkimi - synami kolchozikow, co jeszcze w ubieglym pokoleniu chodzili w slomianych lacpciach, dzsiaj poprawiaja sobie chlopskie twarze i dorabiaja arystokratyczne papiery. Za granica wychodzi wrodzina chala,czy bedzie mial 10 miliardow czy 100.
  0
  zgłoś
 • 1głos
  2013-06-24 22:54
  Gdybyście zmanipulowani internauci wybrali tych których się boi ta banda dorobkiewiczów to teraz sami byście zarobili te 3 miliardy bo kluczyka nie było by w kraju
  0
  zgłoś
 • prawnik
  2013-06-24 21:58
  a podobno solorza zalega od lat z podatkiem za twarzowe- za wredny ubecki pysk!
  0
  zgłoś
 • GRE
  2013-06-24 18:19
  GAZETA WYBORCZA PALCI TYLKO 5GROSZY OD POSTU WIEC NIE DZIWCIE SIE ZE MUSZA SIE TYLE NAPISAC ZEBY NA FLSZKE STARCZYLO
  0
  zgłoś
 • ciekawe początki ciekawych osobistości
  2013-06-25 07:55
  To już dawno i nieprawda ale były takie czasy, że na niemieckie

  sklepy były napady z zegarkami.

  Może ktoś jest bardziej w temacie i opisze

  jak to przebiegało?
  0
  zgłoś
 • ilona
  2013-06-26 11:27
  widać że niewiele się zmienia.dla mnie również niezmiennie autorytetem w dziedzinie biznesu jest pan Czarnecki, jego sukcesy mówią same za siebie.
  0
  zgłoś
 • ola
  2013-06-26 19:23
  Ja coraz więcej na temat getin banku i czarneckiego czytam, dlatego na powaznie się zastanawiam, czy nie przejść do jego banku. Ze swojego nie jestem zadowolona, więc zmiany są jak najbardziej możliwe.
  0
  zgłoś
 • Zgredek
  2013-08-04 08:05
  Do ~aleksy2013-06-24 14:40 - to prastary pomysł stale realizowany przez wszystkich władców. Tak wiele zabierają ubogim,że w końcu dół jest zdegenerowany. I powstają rewolucję, czyli bezmyślne niszczenie bogatych, mordowanie ich, ich dzieci i osób z nimi związanych. Zdegenerowana, nędzna biedota popada w straszny wir mordu. Do tych bogatych to nie dociera. Informuję forumowiczów, że wpisy z nazwiskami np. R. Kr. Sol., Kul., R. Sik. są kasowane. Możemy ubliżać posłom, senatorom, politykom, agentom Watykanu i sobie nawzajem - ale te nazwiska to sława klucze. Wpisu się nie ukazują.
  0
  zgłoś
 • sam
  2013-08-22 11:41
  zwyczajni giga złodzieje - tacy sa ci "byznesmeni".
  0
  zgłoś
 • A podatki? to gdzie płacą?
  2013-06-24 18:35
  Dlaczego nie piszą gdzie i ile płacą podatków
  0
  zgłoś
 • uug
  2013-06-24 17:53
  kazik ty idioto gdyby nie ułady ubeckie to by się grosza nie dorobili
  0
  zgłoś
 • komunista
  2013-06-24 13:39
  jak przyjdzie znów 1917 to oddadza wszystko temu kogo ten majątek jest (robotnikom i chłopom). a jak nie to zobaczą co to jest odrodzona armia czerwona!
  0
  zgłoś
 • fryzjer
  2013-06-24 15:36
  zróbcie mu sciepke nna żyletke i niech się ogpli.,bo jak to to wygląda.
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama