Pensje w Polscerosną z miesiąca na miesiąc, są także znacznie wyższe niż rok temu. GUS podał w środę, że w lutym 2024 r. przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw wzrosło nominalnie w stosunku do stycznia 2024 r. o 2,7 proc.
"Wzrost przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto w sektorze przedsiębiorstw w lutym względem stycznia o 2,7 proc. spowodowany był m.in. podwyżką wynagrodzeń, wypłatami premii, nagród, wypłatami z tytułu nadgodzin, a także odpraw emerytalnych" - napisał GUS.

GUS podał w środę, że w lutym 2024 r. przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw wzrosło nominalnie w stosunku do stycznia 2024 r. o 2,7 proc.

Reklama

"Wzrost ten spowodowany był m.in. podwyżką wynagrodzeń, wypłatami premii w tym premii rocznych, nagród jubileuszowych, wypłatami z tytułu przepracowanych godzin nadliczbowych, a także odpraw emerytalnych, które obok wynagrodzeń zasadniczych także zaliczane są do składników wynagrodzeń" - napisał GUS w komentarzu do danych.