Błaszczak w środę wieczorem poinformował, że zwrócił się do strony niemieckiej, aby proponowane Polsce baterie Patriot zostały przekazane Ukrainie.

Reklama

Szef MON w liście argumentuje efekty rozmieszczenia systemu Patriot na Ukrainie

Według wPolityce.pl w liście, który Błaszczak skierował do niemieckiej minister, szef MON pisze o korzyściach, jakie przyniosłoby rozmieszczenie niemieckiego systemu Patriot na Ukrainie.

Jak podał portal, Błaszczak w liście argumentował, że "rozmieszczenie niemieckiego systemu Patriot na Ukrainie, przyniosłoby więc wymierne pozytywne efekty, nie tylko dla naszego ukraińskiego partnera". Dodatkowo, mogłoby zapobiec potencjalnej fali migracji związanej z negatywnymi skutkami ataków na infrastrukturę krytyczną, szczególnie w okresie zimowym - cytuje Błaszczaka wPolityce.pl.

Reklama

Apeluję o rozmieszczenie niemieckiego systemu Patriot przy zachodniej granicy Ukrainy, co wypełniłoby jednocześnie założenie ochrony wschodnich terytoriów Polski i jednocześnie NATO. Ograniczyłoby także ryzyko ponownej tragedii podobnej do tej, która miała miejsce w Przewodowie 15 listopada br. Mam nadzieję, iż proponowane działanie spotka się z przychylnością Pani Minister - czytamy w liście, do którego treści dotarł portal.