Zespół prasowy CBA poinformował we piątek PAP, że zatrzymań dwóch urzędników i pięciu przedsiębiorców dokonali w środę funkcjonariusze warszawskiej delegatury CBA.

Reklama

Kwoty wręczonych korzyści majątkowych w ostatnich dwóch latach przekraczają 100 tys. zł zgodnie z obecnymi ustaleniami śledztwa - wynika z informacji PAP.

"Za wręczone korzyści majątkowe lub osobiste przedsiębiorcy mogli liczyć na przychylność urzędniczą przy wygrywaniu postępowań przetargowych jak również na zlecenia wykonywania prac budowlano-porządkowych na terenie stołecznej dzielnicy Praga-Północ" - poinformował PAP zespół.

Materiał dowodowy

Reklama

Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał podstawę do przedstawienia pięciu osobom zarzutów wręczania korzyści majątkowych a dwóm urzędnikom - obecnym zastępcom dyrektora ZPTP w warszawskiej dzielnicy Praga-Północ - przyjmowania takich korzyści - poinformowała PAP rzeczniczka prasowa prokuratury Okręgowej Warszawa - Praga prok. Katarzyna Skrzeczkowska.

Według śledczych korzyści te przekazywano zarówno w formie gotówki, świadczonych usług, jak i zapłaty za produkty kupowane przez urzędników na własne potrzeby, np. w marketach budowlanych.

W zamian za wręczone korzyści przedsiębiorcy mogli liczyć na przychylność przy zleceniu wykonywania dodatkowych prac przez ZPTP - powiedziała PAP prokurator.

Nadzorująca śledztwo CBA Prokuratura Okręgowa w Warszawa-Praga zawnioskowała do sądu o areszt dla jednego z zastępców dyrektora ZPTP na trzy miesiące uzasadniając, że z takiego działania uczynił sobie stały proceder. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury. Z ustaleń PAP wynika, że chodzi o Dariusza G.

Wobec pozostałych zatrzymanych prokurator zdecydował o wolnościowych środkach zapobiegawczych.

Reklama

autorzy: Aleksander Główczewski, Bartłomiej Figaj