Nie mówię tego obraźliwie, tylko mówię o takim światopoglądzie, że wojny nie będzie, będzie zawsze pokój, z każdym można się dogadać, Putin jest biały i tak dalej - mówił Paweł Kukiz, odnosząc się do apelu Kukiz'15 o ułatwienie dostępu do broni.

Reklama

Uzbrojenie Polaków konieczne?

W tej chwili pojawiła się okoliczność taka, która uzasadnia zwiększenie dostępności do broni Polaków. Gdyby Ukraińcy nie mieli takiej zmilitaryzowanej mentalności od 2014 roku, to mielibyśmy zupełnie inny przebieg działań wojennych. Putin zająłby znaczną część Ukrainy - mówił Kukiz.

500 plus dla Ukraińców w bonach?

Reklama

Uważam, że (uchodźcy z Ukrainy przebywający w Polsce) powinni dostawać 500 plus w bonach żywnościowych. Natomiast jeżeli nie ma takiej możliwości, to może być gotówka – mówił też Kukiz w RMF FM.

Lider Kukiz’15 podkreślił również, że większa uwaga rządu powinna być skupiona na możliwości zapewnienia pracy Ukraińcom. Stwierdził też, że władze powinny zwiększyć pomoc uchodźcom na miejscu, w Ukrainie. Poprzez wspomaganie ośrodków dla uchodźców ze wschodniej Ukrainy, którzy przyjeżdżają na zachodnią Ukrainę w pobliże polskiej granicy – mówił Kukiz. Zaznaczył, że nie chodzi mu o zamykanie granicy i że każdemu, kto przyjedzie do Polski, powinno się udzielać pomocy.