Soboń: Linia w maju, od września produkcja

Reklama

Zdaniem wiceministra aktywów państwowych Artura Sobonia (PiS) "pomysł konfekcjonowania szczepionek w Polsce jest pomysłem korzystnym”.

Pomysł na to, aby Polfa włączyła się w pewien etap, akurat w tym przypadku ostatni etap produkcji szczepionki, jest pomysłem dobrym – mówił w Polsat News. Mamy determinację, aby taką linię w maju postawić, aby od września można było produkować 40 mln szczepionek w Polsce – dodał.

Bosak: Butelkowanie strategicznie bez znaczenia

Reklama

Według polityków to nie do końca przemyślana decyzja.

Jak to słyszę, to myślę sobie: stępka w Szczecinie, promy, myślę sobie 100 mln samochodów - wypomniała zapowiadaną przez PiS inwestycje posłanka Izabela Leszczyna (Koalicja Obywatelska). Budują tak, jak jak siedzący tu minister Soboń zbudował 100 tysięcy mieszkań - dodała.

Według Krzysztofa Bosaka z Konfederacji polskie firmy powinny zostać w większym stopniu włączone w projekty związane z produkcją szczepionki, co zabezpieczyłoby interesy polskiego segmentu lekowego.

Etap butelkowania, rozlewania strategicznie nie ma istotnego znaczenia i rzeczywiście w tej chwili na poziomie Unii Europejskiej toczą się rozmowy na temat wieloletniej strategii polityki lekowej. Muszę powiedzieć, że faktycznie większe zaangażowanie rządu, większe skupienie na interesach naszego sektora farmaceutycznego byłoby wskazane - powiedział Krzysztof Bosak.